Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Deskorolka elektryczna – jak jeździć, którą wybrać?

Deskorolka elektryczna – jak jeździć, którą wybrać?

Ta "zabawka" potrafi osiągać większe prędkości niż rower

hoverboard kobieta i mężczyzna

Hoverboard ma coraz wiecej zwolenników / fot. xerox123.mail.ua, Depositphotos

Deskorolka elektryczna, czyli hoverboard, to oryginalne, nowoczesne rozwiązanie, choć na pierwszy rzut oka wydaje się trudnym do okiełznania sprzętem. Kiedy jednak użytkownik nauczy się korzystać z deskorolki, może w pełni wykorzystać jej potencjał, a ten jest spory, szczególnie w mieście. Zanim postanowimy udać się do sklepu po wybór nowej deski elektrycznej, warto poznać kilka faktów na jej temat i dowiedzieć się, jak wybrać dobry model

 

Jak poruszać się hoverboardem?

Na filmach czy nawet w rzeczywistości, z doświadczenia e-skaterów widać, do jakiego mistrzostwa można dojść w prowadzeniu deskorolki elektrycznej. Płynne ruchy podczas przyspieszania, równie płynne hamowanie, przy tym proste skręcanie w każdą ze stron. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie proste, a przynajmniej nie dla nowego użytkownika. Nauka jazdy na hoverboardzie wymaga czasu, za ruch odpowiada bowiem jedynie odpowiednie ułożenie stóp na urządzeniu, oczywiście pomijając elektryczne podzespoły, żyroskopy i mikrokomputer.

 

Proces nauki trudno jest opisać, bo wszystko odbywa się bardzo intuicyjnie. Wiele zależy od koordynacji ruchowej użytkownika. Warto jednak zaznaczyć, że elektryczna deskorolka sama utrzymuje równowagę, a kiedy osoba stojąca równomiernie rozkłada ciężar ciała, urządzenie pozostaje w spoczynku. Wprowadzić go w ruch można poprzez delikatne dociśnięcie przedniej lub tylnej części stóp, skręcanie odbywa się na podobnej zasadzie, wystarczy nieco przenieść ciężar ciała na jedną ze stron.

O czym pamiętać wybierając deskorolkę elektryczną?

Jest kilka kwestii, o których warto pomyśleć, stojąc przed wyborem nowego hoverboardu. Od tego może zależeć późniejsza przyjemność z użytkowania:

 

• waga to kluczowa cecha każdej deskorolki elektrycznej, możesz wybierać spośród modeli cięższych i lżejszych, czym się kierować podczas zakupu? Przede wszystkim wagą użytkownika, jeśli osoba jest cięższa (na przykład dorosły mężczyzna), deska również powinna więcej ważyć i oferować nośność do 120 kilogramów. Dla dzieci lepiej wybierać lżejsze deskorolki łatwiej się z nich korzysta, czy przenosi,

• koła to kolejny aspekt, o którym należy pamiętać i tutaj nie ma kompromisów, pompowane i duże są najlepsze, dobrze jest stawiać na 10-calową średnicę. Sprawdzą się na prostym chodniku, ale i większych nierównościach, będą również idealne na trawę,

•na rynku znaleźć można urządzenia rozwijające znaczne prędkości, nawet 50 km/h. Warto jednak wybierać deski oferujące do 15/20 km/h. Nawet przy takich prędkościach upadek może być dość bolesny, szczególnie kiedy kupujemy ten sprzęt dla dziecka,

•akumulator – to kwestia, o której nie można zapomnieć. Warto bowiem wybierać modele oferujące dłuższy czas działania baterii na jednym ładowaniu.

nakładka na hoverboard

fot. Viktoria Sapata / Depositphotos

Nakładka na hoverboard – czy warto?

Dzieci zazwyczaj szybciej się uczą od dorosłych, jednak w przypadku deskorolki elektrycznej warto mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. W tym celu wielu rodziców postanawia wybrać nakładkę na hoverboard, która jak się okazuje, jest naprawdę ciekawym pomysłem. To siedzisko z ramą, amortyzatorami i dodatkowym kołem z przodu, które montuje się na elektrycznej desce, w ten sposób dziecko może poruszać się, siedząc. Do prowadzenia ma dwie dźwignie zamontowane po dwóch stronach siedziska – sposób działania jest wręcz identyczny: dźwignie w przód to przyspieszanie, w tył hamowanie, a poruszanie tylko jednej z dźwigni zapewnia możliwość skrętu. Nakładka ma przede wszystkim gwarantować równie duże wrażenia z jazdy, ale w sposób bezpieczniejszy.

 

Deskorolka elektryczna to coraz popularniejsza alternatywa dla roweru, przede wszystkim mocno ułatwia przemieszczanie się po mieście, może także okazać się idealnym pomysłem na prezent dla dziecka. Warto zastanowić się nad zakupem deskorolki, urządzenie potrafi sprawić, że uśmiech pojawi się na twarzy każdego, kto choć raz spróbuje na nim jeździć!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ