Sunday, June 16, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Hotel Zamek Ryn **** – legendarna gościnność

Hotel Zamek Ryn **** – legendarna gościnność

Tam, gdzie błękit jezior przeplata się z soczystą zielenią traw, a radosne trele ptaków współgrają z miarowym szumem drzew pachnących mchem i żywicą, wznosi się Hotel ZAMEK RYN****- miejsce, w którym bije serce Mazur, a

Tam, gdzie błękit jezior przeplata się z soczystą zielenią traw, a radosne trele ptaków współgrają z miarowym szumem drzew pachnących mchem i żywicą, wznosi się Hotel ZAMEK RYN****- miejsce, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu.

Hotel ZAMEK RYN **** Legendarna gościnność

Zdjęcie 1 z 7

Widok z lotu ptaka na Zamek Ryn / fot. materiał prasowy

Ten unikatowy luksusowy obiekt to harmonia pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce. Hasłem przyświecającym obiektowi jest legendarna gościnność, mająca swoje odzwierciedlenie w komponowaniu zarówno relacji z Klientem jak i wnętrz.. Aranżacyjna metamorfoza drugiego co do wielkości zamku w Polsce na jeszcze bardziej klimatyczny obiekt spełniający najwyższe standardy to nie lada wyzwanie architektoniczne.

Dzięki wielu inwestycjom i wprowadzonym usprawnieniom do dyspozycji Gości oddaje łącznie 170 pokoi w samym Zamku, kameralnej Willi Pod Zamkiem lub znajdującym się nad czarownym Jeziorem Ryńskim Gościńcu Ryński Młyn. Wkomponowane w autentyczne zabytkowe wnętrza cztery skrzydła: Rycerskie, Komturskie, Więzienne i Myśliwskie, różnią się od siebie usytuowaniem, kształtem i wielkością (nie ma dwóch takich samych pokoi).

Każde ze Skrzydeł tworzy odrębną fantazyjną część, co sprawia, że do Zamku można przybyć co najmniej cztery razy i za każdym razem mieszkać w odmiennej kolorystyce.

W Skrzydle Rycerskim to kojące kremowe barwy, w Komturskim stateczny granat mieszający się ze złotem, w Myśliwskim ożywcza zieleń, w Więziennym surowa szarość i czerń. Każdorazowo stylowe palisandrowe meble ocieplają wnętrza, a unikalne złote dodatki czynią pobyt i odpoczynek iście królewskim.

Pieczołowicie odrestaurowane fragmenty gotyckich portali i sklepień dodają wnętrzom smaku i niepowtarzalności, a zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają zwiedzających Gości. Wśród zgromadzonych eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

Chlubą Zamku jest bez wątpienia zadaszony Dziedziniec Hotelu ZAMEK RYN****. To najbardziej olśniewająca i reprezentacyjna sala obiektu; na nim spełnia się nawet najbardziej szalone marzenia i fantazje Gości. 950 metrów kwadratowych powierzchni i 8 metrów wysokości pod zniewalającym baldachimem i w otoczeniu gustownych żyrandoli, z historycznymi znaleziskami wyeksponowanymi i podświetlonymi w podłodze, zapierają dech w piersiach i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Zgodnie z dawnym obyczajem to newralgiczne miejsce i swoista dusza Zamku. To właśnie na Dziedzińcu mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe: od rozbrzmiewających zgrzytem mieczy i chrzęstem zbroi turniejów rycerskich, przez mieniące się feerią barw i staropolskich smaków biesiady w wypożyczanych przez Zamek strojach z epoki czy pobudzające wyobraźnię koncerty muzyki dawnej i współczesnej, aż do profesjonalnie przygotowanych targów i wystaw.

[Not a valid template]

W usytuowanej w najstarszej i najbardziej magicznej części XIV- wiecznego zamku krzyżackiego dwusalowa Restauracja Refektarz i Wielki Refektarz hołduje najznakomitszym tradycjom kulinarnym. Znajdujące się na ścianach kandelabry i bogata ornamentyka tworzą wizualną rozkosz współgrającą z rozkoszami podniebienia. . Hotel ZAMEK RYN**** to bowiem dawna siedziba komtura, w której rycerze zakonni jadali zwierzynę i ryby z okolicznych lasów i jezior, zobowiązuje do obyczajnego zachowania odzwierciedlającego się zarówno w wykwintności na stole jak i bardzo pieczołowitym przygotowaniu potraw. Każda pora roku staje się idealnym powodem do inspiracji kulinarnych. Wiosną przygotowuje się szparagi, raki i pieczoną jagnięcinę. Latem dominują dania kuchni wegetariańskiej. Jesiennymi specjalnościami są potrawy z grzybów i dziczyzny (borowiki, rydze, jelenie, dziki, bażanty). Zima natomiast to popisy kuchni słowiańskiej, czyli pierogi, pyzy, knedle, a także aromatyczne babki ziemniaczane. Przez cały rok zamkowy cukiernik potrafi wyczarować cuda w postaci ciast, tortów i deserów z rozpływającej się w ustach czekolady, pachnących i świeżych owoców i najwyższej jakości składników.

Gościniec Ryński Młyn oczaruje tych, dla których jednakowo ważne są doznania podniebienia i atmosfera odwiedzanego miejsca. Został gruntownie odrestaurowany, by zaskoczyć Gości zarówno niezwykłością wystroju (ręcznie malowane meble, klimatyczne zasłony) jak i potraw opartych na tradycyjnych recepturach. Już od wejścia powitają Państwa piękne Karczmarki, częstując regionalnym smalcem i ogórkami zatapianymi w beczkach tamtejszej spiżarni. Świeżo pieczony pachnący chleb w różnych smakach będzie stanowił znakomity dodatek zarówno do smakowitych ryb jak i rozpływających się w ustach golonki czy żeberek. Smakosze potraw z rusztu będą mogli uczestniczyć w grillowaniu na tarasie z zapierającym dech widokiem.

Uroku i smaku serwowanym Państwu daniom dodaje sposób ich podania – gliniana zastawa jak i wyśmienite trunki. Pierogi, babkę czy kiszkę wzbogacą Państwo smakiem pszennego piwa. Koneserom trunków proponujemy także szeroka gamę miodów i win do wielogodzinnej degustacji.

Smak potraw uwypuklają specjalnie wyselekcjonowane wina zgromadzone w znajdującej się w piwnicach Hotelu ZAMEK RYN**** winiarni, gdzie znajduje się blisko 130 ich gatunków. To miejsce, gdzie tajniki magicznego świata win zgłębia się sensorycznie podczas indywidualnych degustacji lub warsztatów winiarskich. Unikatowość miejsca podkreślają sklepienia łukowe i fakt, że – poza obiektem- są dostępne wyłącznie w wybranym winiarskim rejonie Europy. Pod stworzonym z myślą o Gościach Zamku winem domu Castello Ryn kryją się soczyste Sangiovese Rubicone oraz lekkie Chardonnay; etykieta na butelkach tegoż wina przedstawia szkic okazałego zamku w Rynie. W gamie win hotelu znajdują się zaskakujące wina dynamiczne, trunki serwowane na dworze króla Hiszpanii czy osobliwe zielone wino portugalskie. Czyni się także starania o trunek „papieski” z certyfikatem Jana Pawła II, którego butelek produkuje się tyle, ile dni trwał pontyfikat papieża Polaka.

Jedyne w swoim rodzaju sale to również Wielki Kapitularz i Kapitularz- w których najbardziej czuje się oddech historii. Zachowane autentyczne fragmenty tynków i muru oraz wszechobecne zbroje nadają organizowanym w nich wieczorom niepowtarzalny nastrój.

Hotel ZAMEK RYN**** to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce, o którego magii najlepiej przekonać się osobiście. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zamekryn.pl .

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ