Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / „Hotel Bankrut”: czas nie leczy ran, czas nalicza odsetki

„Hotel Bankrut”: czas nie leczy ran, czas nalicza odsetki

Przeczytaj, zanim stanie się to mode. Najnowsza książka autorki powieści o „słoikach” już w księgarniach!

Magdalena Żelazowska / fot. materiały prasowe

Na Facebooku dwieście osób polubiło jej status. Ten status to: bezrobotna.
W ten sposób rozpoczyna się historia Weroniki, jednej z bohaterek książki „Hotel Bankrut” (wyd. Harper Collins) Magdaleny Żelazowskiej

Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób.
Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który zbankrutował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Uprzykrzający im życie bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.
Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prędzej czy później prowadzi do przełomu.

Magdalena Żelazowska / fot. materiały prasowe

Magdalena Żelazowska / fot. materiały prasowe

O autorce: Magdalena Żelazowska, rocznik 1984. Dziennikarka, pisarka, blogerka. Felietonistka i autorka artykułów m.in. dla miesięcznika „Poznaj Świat”. Prowadzi blog podróżniczy www.zgubsietam.pl. W swoich powieściach porusza ważne kwestie społeczne. Jest autorką głośnej powieści „Zachłanni”, opowiadającej o pokoleniu tzw. „słoików”. „Hotel Bankrut” opisuje problemy osób dotkniętych przez kryzys ekonomiczny.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ