Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Hot dress code

Hot dress code

W lecie na odrobinę szaleństwa możesz pozwolić sobie nawet w pracy

Franchie Rules

Latem można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa z kolorami i wzorami / fot. materiały prasowe

Sztywne zasady ubioru, choć tak nielubiane przez pracowników, w niektórych branżach i zawodach są wymogiem, który należy bezwzględnie przestrzegać. Jak zatem pogodzić warunki atmosferyczne i komfort w pracy? Z czego można zrezygnować, nie tracąc tym samym profesjonalnego look’u?

Franchie Rules

Koszula to nieodłączny element dress codu / fot. materiały prasowe

Kultura organizacyjna w pracy jasno określa zasady ubioru pracowników – to jeden z elementów wyrażania profesjonalizmu i jasny przekaz dla klientów. Na czarnej liście pracodawców znajdują się takie elementy stroju jak: dżinsy oraz sportowe i plażowe obuwie (trampki, japonki). Nie bez znaczenia jest także głębokość dekoltu, długość spódnicy czy odkryte ramiona. Odgórne wytyczne i zalecenia mogą okazać się najbardziej problematyczne w upalne, letnie dni. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, aby nie tracić fachowego look’u i modowo poradzić sobie nawet w najbardziej „gorącej” sytuacji.

Franchie Rules

Latem można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa z kolorami i wzorami / fot. materiały prasowe

Dobrze przygotowana
Kiedy doskwierają wysokie temperatury warto mieć w biurze przygotowaną koszulkę i marynarkę – to dobre rozwiązanie na wypadek nieoczekiwanych spotkań. Można wtedy zrezygnować z bardziej formalnego stroju i postawić na lżejsze, przewiewne bluzki, które w łatwy sposób zamienisz na elegancki zestaw.

Mała czarna w wersji biurowej
W okresie letnim dużą popularnością cieszą się sukienki. Warto zwrócić uwagę na ich długość – preferowana jest do kolana oraz z rękawem zakrywającym ramiona.

Kolor ma znaczenie
Latem można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa z kolorami i wzorami. Dyskretne i naturalne jak: biel, rozbielone szarości, zieleń czy paleta pastelowych barw sprawdzą się podczas biznesowych spotkań i na eleganckim lunch’u.

Franchie Rules

Sukienka to idealny wybór na lato / fot. materiały prasowe

Gramatura to podstawa
Koszula to nieodłączny element dress codu w każdym biurze. Latem nie trzeba z niej rezygnować. Wystarczy postawić na naturalne tkaniny, które zapewnią komfort nawet po wielu godzinach pracy. W ciekawy sposób dopełni stylizacje elegancka koszula z bawełnianym haftem – to modowe rozwiązanie, które sprawdzi w każdej formalnej sytuacji.

FRANCHIE RULES to marka dedykowana eleganckim, pewnym siebie kobietom, które chcą podążać za najnowszymi trendami, a jednocześnie muszą poruszać się w sztywnych ramach obowiązującego je dres code’u. Odpowiadając na te potrzeby, powstała linia ubrań, która może stanowić podstawę garderoby każdej kobiety, a także pozwala na swobodne miksowanie poszczególnych elementów z kolekcji między sobą. To propozycja dla minimalistek, doceniających kobiece i wyrafinowane w formie ubrania, które można modyfikować w zależności od biżuterii czy dodatków.

Najnowsza kolekcja FRANCHIE RULES jest dostępna od maja w Atelier na ul. Rozbrat 44a w Warszawie, a także na stronie internetowej www.franchierules.com.

Ceny kształtują się od 250 do 600 złotych.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • LOLA 27 lipca, 2016

    Śliczna Marynarka w sam raz na lato! 🙂
    W Pretty One była podobna, którą zakupiłam !
    Szkoda, że tylko jedna w takie egzotyczne wzory 🙁 może w kolejnej kolekcji będzie więcej …

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ