Friday, April 19, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

Ślepy punkt – czego nie dostrzegam? Co mi umyka? Nad czym powinnam popracować?

Upozowana kobieta kopie w powietrze

Odsuń od siebie to, co ci nie służy / fot. Canva

Nieświadomość jest tak samo niebezpieczna jak niedostrzeganie zagrożeń na życiowej drodze. Karty duchowe, których użyłam, pomagają z większą jasnością spojrzeć na siebie i dotyczące nas konfliktowe sytuacje. Dowiedz się, czego nie widzisz w innych osobach, pracy, swoich prawdziwych pragnieniach, potrzebach i motywacjach – oczywiście jeśli masz odwagę

 

Horoskop Pieczęci – czym jest?

Karty pieczęci mogą czasem zadziałać jak kubeł zimnej wody, jednak gdy już dostrzeżesz, to co było dla ciebie niewidoczne – twoja droga powinna stać się o wiele łatwiejsza.

Pamiętaj, że interpretacje kart są subiektywne i symboliczne, a horoskop jest ogólnym zobrazowaniem energii roku. Twoje indywidualne doświadczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników.

 

Przeczytaj koniecznie:
Horoskop: Na 2024 rok obierz nowy cel. Jakie przeszkody możesz napotkać?

 

Horoskop: Baran

znak zodiaku baran na czerwonym tle

Baran / graf. Canva

Karty: Pieczęć 27 – Bańka

Wydaje się, że w tym roku możesz mieć tendencję do zamykania się w bańce wyłącznie własnej perspektywy. Widzisz prawdę, jednak tylko tę, która jest dla ciebie wygodna i z trudnością przychodzi ci wejście w buty drugiej strony. Jakkolwiek trudne może być to do zaakceptowania, momentami wydajesz się przyjmować dość narcystyczną perspektywę.

To, co może być Baranowi trudno dostrzec, to problemy z prawdziwą intymnością. Przede wszystkim powinno być to wpatrywanie się w siebie nawzajem, by móc osiągnąć głębokie połącznie. To nie tylko spotkanie z kimś, rozmowa czy seks – to widzenie, odczuwanie, słuchanie, postrzeganie i rozumienie drugiej strony. Dla ciebie to ważna lekcja, by skupić się na drugiej stronie, zaś partner/ka ma za zadanie całkowicie wsłuchać się i zobaczyć ciebie.

Kuszące może być stwierdzenie, że człowiek może obejść się bez intymności, jednak bez niej ciężko nam rozwinąć poczucie siebie, a nawet poczucie sensu istnienia. Bez niej czujemy się oderwani od rzeczywistości i jeszcze bardziej się izolujemy, co może przyczynić się do poczucia samotności, niezależnie od tego ile osób jest wokół nas.

Gdy nie ma w twoim otoczeniu ludzi, którzy naprawdę widzą, czują, słyszą i rozumieją, może prowadzić to do większej izolacji i zamykania się w swoim świecie. To samo się dzieję, gdy i ty nie chcesz widzieć, czuć, słyszeć ani rozumieć innych ludzi.

Czas wyjść ze swojej ograniczonej strefy komfortu i sposobu widzenia. Czas wydostać się z bańki i otworzyć się na innych!

Horoskop: Byk

horoskop byk

Byk / graf. Canva

Karty: Pieczęć 68 – Autodestrukcja

Jesteś swoim najsurowszym krytykiem, przez co krzywdzisz samą siebie. Nie polepszy to sytuacji, ani nie pomoże nikomu – zwłaszcza tobie. Zamiast tego sprawi, że utkniesz w miejscu bądź w błędnym kole.

Być może mówiąc sobie negatywne słowa, myślisz, że uchroni cię to przed popełnieniem kolejnego błędu, albo traktujesz to jako swoistą pokutę. A może stosujesz autodestrukcję jako mechanizm samoobrony? Myślisz, że jeśli sama siebie zranisz, to już nikt inny nie będzie w stanie tego zrobić.

Jeśli to z tobą rezonuje, to wiedz, że krytyka nie jest dobrą drogą w dążeniu do perfekcji. Możesz mieć także skłonności do obwiniania się za coś, co nie było twoją winą. A może za bardzo poświęcasz się dla innych, jednocześnie szkodząc sobie?

Byku, nie zauważasz, że w pewnych sytuacjach, sama siebie krzywdzisz najbardziej. Zastanów się i zadaj sobie pytanie w tym roku – co zrobiłby ktoś, kto kocha siebie?

Uświadom sobie te destrukcyjne momenty i popracuj nad miłością do siebie – zasługujesz na wszystko co najlepsze.

Horoskop: Bliźnięta

bliźnięta jako znak zodiaku na czerwonym tle

Bliźnięta / graf. Canva

Karty: Pieczęć 45 – Filtr

Sytuacje, w których się znajdujesz przepuszczasz przez filtr – jak każdy. Jednak twój może wymagać wyczyszczenia, gdyż w rezultacie nie widzisz wyraźnie wielu sytuacji.

Nie da się być całkiem obiektywnym, twoja perspektywa jest kształtowana przez twoje doświadczenia. W końcu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dziecko będzie miało zupełnie inną perspektywę domu niż rodzic. Lekarz będzie miał inne spojrzenie na kryzys medyczny niż pacjent. To jak oglądanie świata przez teleskop. Mały, mocno zawężony widok. Jeszcze trudniejsze jest to, że twoja percepcja również ma filtr.

Filtry zniekształcają rzeczywistość tego, na co patrzymy. Łatwiej rozpoznać nam ograniczenia cudzej perspektywy, niż rozpoznać własne. Filtry to wszystko, co kształtuje lub zniekształca nasze postrzeganie czegoś. Mogą to być przekazywane nam myśli, informacje, którymi się karmimy, przekonania, w których zostaliśmy wychowani, sposoby przedstawiania nam informacji, nasze doświadczenia i znaczenia, jakie przypisujemy sytuacjom.

Dla przykładu, wyobraź sobie, że dziecko ma miłe i pełne wsparcia doświadczenia ze swoją matką. Dzięki temu patrzy na wszechświat przez pryzmat, w którym wszechświat je wspiera. Może nawet nie zauważyć wokół siebie ludzi, którym nie leży na sercu jego dobro, ze względu na filtr, przez który patrzy na świat.

Niektóre z tych filtrów są korzystne, inne szkodliwe, ale niezależnie od tego, czy są korzystne, czy szkodliwe. Bliźnięta, pamiętajcie, że niekoniecznie są one dokładne. Mogą po prostu całkowicie zniekształcać twoją zdolność widzenia tego, co prawdziwe.

Kwestionuj swoją percepcję i wyjdź poza. Rozważ każdą inną perspektywę, jaką możesz zastosować w odniesieniu do danej sytuacji.

Horoskop: Rak

Rak

Rak / graf. Canva

Karty: Pieczęć 48 – Niedostatek

Twoje przekonanie, że nie jesteś wystarczająca, że przegapisz szansę, że czegoś ci brakuje może być twoim ślepym punktem do przepracowania w tym roku.

Takie nastawienie powoduje, że myślisz, mówisz i działasz w sposób, który nie przynosi korzyści tobie ani osobom wokół ciebie. Może to także spowodować, że dokonasz wyborów, które nie są właściwe.

Dla przykładu – gdy chcemy coś sprzedać, możemy łapać się pierwszej oferty, którą otrzymamy, choć czujemy, że nie jest dla nas korzystna. To także moment, gdy bierze się pracę, której się szczerze nienawidzi. Osoby, które doświadczyły niedostatku w rodzinie mogą mieć tendencję do gromadzenia pieniędzy, aby uniknąć ich braku.

Albo przeciwnie – możemy w ogóle nie oszczędzać pieniędzy z powodu przeczucia, że i tak z nami nie zostaną na dłużej. To może także dotyczyć sytuacji, gdy wchodzimy w związek z pierwszą lepszą osobą, która się nami zainteresuje, choć niewiele mamy z nią wspólnego.

Raku, zrób wszystko co w twojej mocy, by przejść do postrzegania obfitości, zamiast niedoboru. Takie deficytowe myślenie sprawia, że jesteś podatna na manipulacje. Prowadzi cię coraz bliżej błędów.
Lekarstwem na tę czarną plamkę jest zrozumienie obfitości wszechświata i nietrwałości wszystkich sytuacji.

Zastanów się, co byś zrobiła, gdybyś miała wszystkie pieniądze na świecie? To przybliży cię do wyboru, którego chce dokonać twoje serce.
Spójrz na tę sytuację swoim sercem i poznaj ścieżkę, którą chcesz podążać, gdy usuniesz strach.

Horoskop: Lew

Lew

Lew / graf. Canva

Karty: Pieczęć 38 – Reaktywność

Zamiast odpowiadać z poziomu umysłu – reagujesz emocjonalnie. Nie widzisz, że często czujesz się zagrożona i to bez najmniejszego powodu.

Kiedy czujesz się niepewnie, twoje mechanizmy przejmują zdolność do obiektywnego spojrzenia, bądź zrozumienia danej sytuacji. To sprawia, że działasz natychmiast – bez przemyślenia.

Jak strzał z pistoletu, działasz tak szybko, że popełniasz błędy, których nie da się cofnąć i które mogą cię dużo kosztować. Zagrożenie, które odczuwasz, nie jest tak straszne jak ci się wydaje, a może go tam nawet wcale nie być. Jednak takim zachowaniem tylko zaogniasz sytuację i sprawiasz, że mały problem może urosnąć do rangi katastrofy.

Oznacza to, że gdzieś w środku masz prawdziwą lukę, którą ukrywasz i strzeżesz. Lwie, czego tak naprawdę się boisz? Przez niektóre twoje zachowania kierują twoje przeszłe traumy, przekonania i uprzedzenia. Zatrzymaj się na chwilę i oddychaj spokojnie, podejmuj decyzje dopiero wtedy, gdy emocje opadną.

Gdy wchodzi się do jeziora, błoto miesza się z krystaliczną wodą i ciężko wtedy dostrzec dno. Należy stać nieruchomo i czekać aż błoto opadnie, by znów mieć klarowne spojrzenie. Błoto to twoje naładowane emocje – nie działaj dopóki nie opadnie.

Zajrzyj do pieczęci Panny, to połączone mechanizmy i mogą przynieść ci szersze spojrzenie na sytuację.

Panna Horoskop

panna

Panna / graf. Canva

Karty: Pieczęć 30 – Myślenie krótkoterminowe

W tym roku masz tendencję do wpadania w pułapkę myślenia krótkoterminowego. Nie zastanawiasz się, jakie działania podejmować, biorąc pod uwagę długofalowe cele, zamiast tego poddajesz się zachciankom i impulsom.

Co nagle to po diable – to wiodący temat twojego punktu zaślepienia. Takie nastawianie, może prowadzić cię do dokonywania wyborów, które twoje przyszłe „ja”, zdecydowanie wolałoby byś nie podjęła. Istnieje wiele przykładów niezamierzonych konsekwencji, które są przykładem krótkotrwałego myślenia. Na przykład kobieta, która chce poczuć przynależność, miłość i akceptację od mężczyzny, który jest nią seksualnie zainteresowany, postanawia nie stosować antykoncepcji, a tym samym nie bierze pod uwagę konsekwencji ciąży w dłuższej perspektywie. Uwielbiamy natychmiastowe nagrody, dlatego też nie myślimy o konsekwencjach uprawiając hazardowe gry.

Zamiast myśleć – reagujesz, dlatego niektóre z twoich działań, mogą opierać się na niewystarczających informacjach, co może wpędzić cię kiedyś w kłopoty.

Myśl i działaj w kategoriach tego, co będzie dla ciebie najlepsze na dłuższą metę – a wszystko będzie łatwiejsze.
Polecam także zajrzeć do pieczęci Lwa, to połączone mechanizmy i mogą przynieść ci szersze spojrzenie na sytuację.

Horoskop: Waga

Waga

Waga / graf. Canva

Karty: Pieczęć 74 – Postawa końca

Zdajesz się nie zauważać, że naginasz swoje granice, by dostać to, czego potrzebujesz. Zajmujesz się rzeczami, których nie lubisz, a może wręcz nienawidzisz, tylko by osiągnąć swój cel.

Chociaż ma to sens, bo każdy z nas dąży do celu, a w końcu mówi się, że on uświęca środki, to jednak trudno jest ci z tym czuć się dobrze.
Może to dotyczyć np. wspinania się po korporacyjnej drabinie, gdzie robiąc nadgodziny, biorąc kolejne obowiązki, krok po kroku oddajesz część siebie i naginasz swoje granice. Większość z nas prędzej czy później przechodzi przez ten scenariusz. Ale wyobraź sobie, Wago, że każdego dnia robisz coś, co po prostu ci się nie podoba, by osiągnąć coś co chcesz. Na końcu okazuje się, że to jednak nie czyni cię szczęśliwą.

Kolejny przykład to zgłaszanie się a ochotnika, by zrobić coś czego nie lubimy, byle zostać zauważonym lub otrzymać pochwałę. Pracujemy w miejscu, którego nienawidzimy, by otrzymać pieniądze. Nie podążamy za naszymi marzeniami, tylko trzymamy się blisko domu, rodziców i żyjemy tak, jak oni chcą byśmy żyli, by otrzymać od nich aprobatę. Rzuciłyśmy pracę, by zostać z dzieckiem w domu, tylko po to by patrzeć na siebie jak na dobrą matkę. Albo wręcz przeciwnie – chcemy zostać w domu, jednak przyjmujemy pracę by uzyskać społeczny szacunek.

Pytanie, które należy sobie zadać, to – czego naprawdę chcę? Jakie są sposoby by móc to uzyskać, robiąc to co lubię?

Horoskop: Skorpion

skorpion

Skorpion / graf. Canva

Karty: Pieczęć 10 – Zaprzeczenie

Możliwe, że w tym roku twoim ślepym punktem jest życie w zaprzeczeniu. Do czego nie chcesz się przyznać, lub czego nie chcesz zaakceptować?

Zaprzeczanie to świadome unikanie bądź odrzucanie problemu, aby uniknąć niepokoju lub lęku. Przykładem może być osoba uzależniona, która udaje, że problem nie istnieje, albo ktoś po rozstaniu, kto nadal myśli, mówi i zachowuje się tak, jakby nadal był w związku.

Kiedy ciężko jest nam sobie poradzić z bolesną sytuacją, najłatwiej jest jej zaprzeczyć. To jak zamykanie się w swojej bańce i odrzucanie wszelkich dowodów na to, że jest inaczej.
Zaprzeczanie to stan oporu i tłumienia – bycie na nieustannej i wyczerpującej wojnie z samą sobą.

To nie tylko udawanie, że problem nie istnieje, ale może się objawiać poprzez ciągłe usprawiedliwianie bądź racjonalizowanie, choć gdzieś pod skórą czujesz, że jest to podszyte kłamstwem.

Akceptacja jest przeciwieństwem zaprzeczania i unikania. Akceptowanie to uznawanie rzeczy za ważne i prawdziwe. Zadaj sobie pytanie – czego tak się boisz, że możesz temu zaprzeczać? Co jest ci najtrudniej zaakceptować w obecnej sytuacji?

Horoskop: Strzelec

strzelec

Strzelec / graf. Canva

Karty: Pieczęć 74 – Postawa końca

Zdajesz się nie zauważać, że naginasz swoje granice, by dostać to, czego potrzebujesz. Zajmujesz się rzeczami, których nie lubisz, a może wręcz nienawidzisz, tylko by osiągnąć swój cel.

Chociaż ma to sens, bo każdy z nas dąży do celu, a w końcu mówi się, że on uświęca środki, to jednak trudno jest ci z tym czuć się dobrze. 
Może to dotyczyć np. wspinania się po korporacyjnej drabinie, gdzie robiąc nadgodziny, biorąc kolejne obowiązki, krok po kroku oddajesz część siebie i naginasz swoje granice. Większość z nas prędzej czy później przechodzi przez ten scenariusz. Ale wyobraź sobie, że każdego dnia robisz coś, co po prostu ci się nie podoba, by osiągnąć coś co chcesz. Na końcu okazuje się, że to jednak nie czyni cię szczęśliwą.

Kolejny przykład to zgłaszanie się a ochotnika, by zrobić coś czego nie lubimy, byle zostać zauważonym lub otrzymać pochwałę. Pracujemy w pracy, której nienawidzimy, by otrzymać pieniądze. Nie podążamy za naszymi marzeniami, tylko trzymamy się blisko domu, blisko rodziców i żyjemy tak jak oni chcą byśmy żyli, by otrzymać od nich aprobatę. Rzuciliśmy pracę by zostać z dzieckiem w domu, tylko po to by patrzeć na siebie jak na dobrą matkę. Albo wręcz przeciwnie – chcemy zostać w domu, jednak przyjmujemy pracę by uzyskać społeczny szacunek.

Pytanie, które należy sobie zadać, to – czego naprawdę chcę? Jakie są sposoby by móc to uzyskać, robiąc to co lubię?

Horoskop: Koziorożec

koziorożec

Koziorożec / graf. Canva

Karty: Pieczęć 8 – Omijanie

Emocjonalne omijanie polega na przeciwstawianiu się uczuciom, które sprawiają, że czujesz się niekomfortowo, i natychmiastowym zastępowaniu ich pozytywnym nastawieniem, radością lub po prostu ignorowaniu ich wszystkich i zajęciu się innymi sprawami.

To mechanizm radzenia sobie, w którym jesteś przekonana, że poradziłaś sobie z problemem, choć nic w takiego w rzeczywistości nie miało miejsca.
Może trudno ci czasem stawić czoła bolesnym uczuciom, w celu ich uzdrowienia? Może starasz się zapominać o swoich niezaspokojonych potrzebach i spychać je na bok? To wszystko sprawia, że żyjesz w stanie nieautentyczności. To niebezpieczny stan, w którym tworzysz przepaść między tym, gdzie naprawdę jesteś, a tym gdzie uważasz, że powinnaś być. Pozwala okłamywać siebie i żyć w swojej wyimaginowanej bańce.

Kiedy zostanie się zranionym, łatwo jest to tłumić, zaprzeczać i wyrzekać się tej części. Jednak nie da się uzdrowić uczuć, jeśli się do nich nie przyzna. Omijanie to jak złamanie nogi, nałożenie plastra i udawanie, że nic się nie stało.

Możesz używać pozytywów, by zaprzeczać i wyrzekać się negatywów. Zastanów się – czy aby nie wymigujesz się od rzeczywistości?

Horoskop: Wodnik

Wodnik

Wodnik / graf. Canva

Karty: Pieczęć 4 – Twoje motywy

Możesz nie być świadoma swoich prawdziwych motywów. Aby uniknąć utknięcia w martwym punkcie, będziesz musiała być wobec siebie szczera w kwestii swoich rzeczywistych intencji i pragnień.

Nawet jeśli przez to poczujesz się złą osobą, to dobry rok na to by się z tym zmierzyć. Życie wydaje się o wiele trudniejsze dla osób ze słabym poczuciem własnej wartości, dlatego robią one wszystko by postrzegać się wyłącznie przez pryzmat dobrej osoby. Jednak oznacza to bardzo zawężoną, a często nawet zakłamaną perspektywę.

Można plotkować i spiskować przeciwko komuś, tylko dlatego że jesteśmy zazdrośni. Można wmawiać sobie, że wychodzi się za mąż z miłości, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o status bądź poczucie bezpieczeństwa. Problemem nie jest sam motyw, problemem jest samooszukiwanie siebie oraz innych.

Jeśli chcesz pokonać ten słaby punkt, musisz być gotowa poczuć wstyd. Szczerze przyznać się do siebie, do swoich rzeczywistych motywów, intencji i pragnień, nawet jeśli zburzy to twój obraz samej siebie. W innym razie ta droga może cię bardzo unieszczęśliwić na dłuższą metę.

Ryby Horoskop

ryby

Ryby / graf. Canva

Karty: Pieczęć 28 – Triangulacja

To czas, w którym możesz mieć problem z dostrzeżeniem manipulacji w swoim życiu. Możesz być jej autorką, ofiarą, lub wszystko jednocześnie.

Triangulacja jest jedną z najczęstszych praktyk manipulacji społecznej i zwykle dzieje się podświadomie. Ma miejsce wtedy, gdy zamiast komunikować się bezpośrednio z kimś, z kim ma się konflikt, idzie się z rozwiązaniem do osoby trzeciej. Osobę trzecią wykorzystuje się jako pośrednika w przekazywaniu informacji podczas konfliktu, przez co używa się jednej osoby przeciwko drugiej.

Dla przykładu – „powiedz swojej mamie, żeby nie wtrącała się w wychowanie naszego dziecka” „Idź, pokaż siostrze jak to się robi” „Moja była robiła smaczniejsze pierogi”.

W triangulacji podświadomie dąży się do tego, by trzecia osoba stanęła w konflikcie po naszej stronie, zaś my przybieramy rolę ofiary. Skonfliktowane osoby nie rozwiążą problemu przy osobie trzeciej, chyba, że mówimy o mediatorze czy terapeucie. Takie zachowanie tylko osłabi relacje i zaogni konflikt.

Bardzo ciężko jest dostrzec ten sposób manipulacji, zwłaszcza jeśli jest się w środku takiego trójkąta. Osoba pośrednia często miesza się w konflikt, bo czuje, że przez to pomoże i zbliży się do osoby manipulującej, a nawet bohatersko rozwiąże ich konflikt.

Pierwszym krokiem do wyjścia z tego trójkąta jest uświadomienie sobie tego problemu. Ryby, postarajcie się samodzielnie radzić ze swoimi konfliktami. Dowiedzcie się jakie są wasze potrzeby i spróbujcie je zaspokoić.

Jeśli uważasz, że ktoś tobą manipuluje, skonfrontuj się z nią bezpośrednio i zapytaj czego chce i potrzebuje, zamiast bawić się w plotkowanie.
Być może właśnie jesteś w jakimś trójkącie – zastanów się, czy twoje postępowanie naprawdę próbuje go rozwikłać, czy tylko wzmacnia ten krzywdzący układ?

 

Zobacz też:
Rok osobisty 2024. Jak go obliczyć, by wiedzieć na co uważać przez najbliższe miesiące?

TAGI

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ