Friday, July 12, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na styczeń 2024: Nowy początek – zmiany dla znaków, które nie boją się trudnych decyzji

Horoskop na styczeń 2024: Nowy początek – zmiany dla znaków, które nie boją się trudnych decyzji

Sprawdź, co odrzucić, by dobrze zacząć 2024 rok

Sprawdź aurę stycznia 2024 i dowiedz się, czego warto unikać / fot. Canva

Jak rozpoczniesz Nowy Rok? Czy to odpowiedni czas na zmianę pracy? Może lepiej odpocząć i wyjechać w Bieszczady? Sprawdź swój miesięczny horoskop na styczeń 2024

 

 

Horoskop na styczeń 2024: nowe początki, kreatywność, inspiracja

Liczba stycznia – 1 – jest przypisana karcie Maga.
To czas nowych początków, kreatywności i inspiracji. Ten miesiąc sprzyja inicjatywie, samopoznaniu i otwartości na nowe możliwości. Mag symbolizuje niezależność oraz działanie z odwagą i determinacją. Styczeń jest okazją do rozwoju osobistego, podejmowania decyzji i podjęcia inicjatywy w dążeniu do własnych celów. To także czas, gdy komunikacja idzie łatwiej, a trudne rzeczy, których próbujemy się podejmować – przychodzą z większą łatwością niż zazwyczaj. Nic, tylko korzystać!

Pamiętaj, że interpretacje Tarota są subiektywne i symboliczne, a horoskop jest ogólnym zobrazowaniem energii miesiąca. Twoje indywidualne doświadczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników.

 

Przeczytaj koniecznie:
Horoskop: Na 2024 rok obierz nowy cel. Jakie przeszkody możesz napotkać?

 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: 10 kielichów, 2 mieczy, Księżyc, Rycerz Denarów

Aura

Styczeń to jednocześnie czas zakończenia pewnego etapu, a zarazem rozpoczęcia pełnego szczęścia i harmonii. Okres wdzięczności i poczucia bliskości w rodzinnym gronie, może przynieść ci prawdziwe spełnienie.

Na czym się skupić?

Na podjęciu klarownej decyzji. Możesz mieć poczucie zablokowania i utknięcia między młotem, a kowadłem, jednak gdy zaufasz sobie i odsuniesz na bok emocje, zobaczysz, że wybór jest o wiele prostszy niż ci się wydaje.

Co odrzucić?

Nie uciekaj w świat marzeń i iluzji, tylko twardo stąpaj po ziemi. To nie czas na refleksje, a na zdecydowane decyzje i działanie. Choć niektóre sprawy mogą się wydawać niejasne i wzbudzać twój niepokój, postaraj się nie poświęcać im więcej energii niż to konieczne.

Rada dla Barana

Uziemiaj się. Powolne, metodyczne i rozsądne podejście to najlepsze rozwiązanie by osiągnąć swoje cele.

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: 4 denarów, Cesarzowa, Królowa Denarów, 6 denarów

Aura

Styczeń rozpoczynasz skupiając się na kwestiach materialnych. To okres bez większych niespodzianek, jednak obawiasz się ryzyka i wszystko wskazuje na to, że stabilność finansowa jest kluczowa dla twojego poczucia bezpieczeństwa i samopoczucia. Bądź rozważna w swoich zasobach, ale nie bój się dzielić z innymi, bądź wydawać pieniędzy na własne przyjemności.

Na czym się skupić?

To może być dobry miesiąc na sprawy związane z macierzyństwem, a także twórczym wyrażaniem siebie. Warto poświęcić ten czas na dawanie miłości również samej sobie – tworzyć piękne rzeczy, a także zadbać o swój wygląd oraz kondycję, skupić się na rzeczach, które sprawią, że poczujesz się bardziej atrakcyjna i kobieca.

Co odrzucić?

Nie pozwól by emocje i namiętności przesłoniły twój osąd. Unikaj impulsywnych decyzji, które mogą być podyktowane chwilowymi emocjami. Staraj się zachować równowagę między sercem, a umysłem, a unikniesz zbędnych konfliktów czy frustracji.

Rada dla Byka

Jeśli potrzebujesz pomocy – nie bój się o nią poprosić. Jeśli wokół ciebie jest ktoś kto szuka wsparcia – bądź tą, która go udzieli. Postaw na współpracę i kompromisy.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: 5 denarów, Królowa Kielichów, 2 denarów, 5 buław

Aura

Styczeń zaczyna się z pewnym napięciem związanym z kwestiami materialnymi lub emocjonalnymi. Ale nie daj się zwieść przez początkowe wyzwanie. To jest jedynie przeszkoda do pokonania, a nie przesądzający element twojego miesiąca.

Na czym się skupić?

Warto skoncentrować się na sferze emocjonalnej. Twoje relacje i wewnętrzny spokój będą kluczowe dla osiągnięcia harmonii. Wyrażaj otwarcie swoje uczucia, a także uważnie i z empatią słuchaj innych. To dobry miesiąc by zacieśniać więzi z bliskimi.

Co odrzucić?

Staraj się nie rozpraszać i uważaj, aby zbyt wiele spraw naraz cię pochłonęło. Skup się na naprawdę istotnych da ciebie sprawach, a resztę odpuść lub oddeleguj. Próba złapania zbyt wielu srok za ogon, może wprowadzić niepotrzebny chaos.

Rada dla Bliźniąt

Głośno wyrażaj swoje zdanie i nakreślaj granice, nawet jeśli miałoby się to skończyć konfliktem. Walcz o swoje.

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: Księżyc, Pustelnik, Świat, 8 buław

Aura

To okres wyostrzonej intuicji, głębokich uczuć, a także tajemnic. Możesz odczuwać pewien niepokój, nie wszystko wydaje się jasne i zrozumiałe, jednak jest to także doskonała okazja do lepszego zrozumienia siebie i swojej sytuacji. Nie bierz swojego osądu za pewnik i poddawaj wiele rzeczy w wątpliwość zanim podejmiesz działanie.

Na czym się skupić?

To czas na introspekcję, medytację i rozwój duchowy. Odetnij się od bodźców, pobądź sama ze swoimi myślami, pracując równocześnie nad tym, by nie czuć się przy tym samotnie. Poświęć czas na wyciszenie i zrozumienie swoich wewnętrznych potrzeb.

Co odrzucić?

To nie jest dobry czas na podróże, ani na branie się za zbyt wiele spraw naraz. Możesz odczuwać presję, aby zamykać pewne etapy, ale niech to stanie się naturalnie. Unikaj nadmiernego perfekcjonizmu i pozwól sobie na rozwój w swoim własnym tempie.

Rada dla Raka

Warto wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i działać zdecydowanie. W tym miesiącu postaw na siebie.

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: 4 denarów, Koło Fortuny, Wieża, 4 mieczy

Aura

Aura Lwa wydaje się stabilna, lecz głównie dlatego, że na siłę starasz się powstrzymywać przed zmianami. To co znane, traktujesz jako bezpieczne i trudno ci wyjść poza strefę komfortu. Postaraj się odnaleźć bezpieczeństwo w sobie, niezależnie od czynników zewnętrznych.

Na czym się skupić?

Czas na elastyczność i dostosowanie się do nowych okoliczności, które przynoszą ze sobą pewne wyzwania, ale także i szanse. Nie dasz rady zapanować nad wszystkim, czasem trzeba po prostu popłynąć z prądem i uwierzyć, że będzie dobrze.

Co odrzucić?

Nie opieraj się zmianom, choć niektóre z nich mogą być trudne, to często zburzenie starych i niedziałających struktur, prowadzi do czegoś nowego i lepszego. Postaraj się na to spojrzeć z większą odwagą i nadzieją, uwierz, że tak właśnie zaczyna się nowy początek.

Rada dla Lwa

Zrób sobie przerwę, odpocznij i nie próbuj walczyć z całym światem. Wszystko w końcu ułoży się na twoją korzyść.

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: Królowa Mieczy, Arcykapłanka, 4 buław, Rydwan

Aura

Początek roku niesie mocno umysłową aurę. Będziesz miała wyjątkową zdolność do analizy i logicznego podejścia do sytuacji. To doskonały czas, aby korzystać z inteligencji i podejmować ważne decyzje.

Na czym się skupić?

Najlepiej, gdybyś miała możliwość wyjechania daleko w Bieszczady, pielęgnowania roślin i dbania o zwierzęta. Takie otoczenie pomogłoby ci rozwijać swoją intuicję i zwrócić uwagę na swój głos wewnętrzny. To dobry czas na zgłębianie swojej natury i lepsze rozumienie swoich potrzeb.

Co odrzucić?

Nie skupiaj się na zbędnych emocjonalnych sporach i postaraj się zachować spokój niezależnie od sytuacji. Ten miesiąc niech będzie zdominowany przez rozum i logikę. Emocjom daj odpocząć.

Rada dla Panny

Twój los w twoich rękach. Wyznacz śmiało nowe cele w zgodzie ze sobą, podejmij wyzwania i z determinacją idź naprzód.

 

 

Zobacz też:
Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: 5 mieczy, 4 mieczy, 8 kielichów, Gwiazda

Aura

Początek roku niesie wyzwania, a nawet poczucie straty. Być może walczyłaś i poświęcałaś energię na coś, co nie było tego warte. Czas skonfrontować się z prawdą, nie zapominając, że to dobra okazja do nauki i rozwoju.

Na czym się skupić?

Potrzebujesz odpocząć, unikać konfliktów i poszukać wewnętrznego spokoju. Problemy rozwiązuj w sposób mądry i łagodny, a także zadbaj o swoje zdrowie psychiczne.

Co odrzucić?

Nie zamiataj konfliktów pod dywan, udając, że nie istnieją. Tłumiąc w sobie emocje wcale nie sprawisz, że znikną. Postaraj się także nie skupiać zbytnio na utopijnych marzeniach, tylko spojrzeć na rzeczywistość z umiarem i klarownym osądem.

Rada dla Wagi

Patrz w przyszłość z pozytywnym nastawieniem. Skup się na uzdrawianiu swoich emocji, najlepiej poprzez szeroko rozumianą sztukę i otaczanie się przyjaciółmi.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: 5 buław, Rycerz Kielichów, Król Kielichów, Pustelnik

Aura

Na początku może pojawić się trochę wyzwań, a nawet konfliktów. To czas, w którym Skorpion będzie musiał zawalczyć o swoje, bądź obronić swoją pozycję. Warto spojrzeć na to, jak na okazję do rozwoju i pokazania swojej odwagi.

Na czym się skupić?

Postaraj się łączyć z innymi na poziomie uczuć, bądź otwarta na wyrażanie emocji. Popracuj nad rozbudzaniem swojej romantycznej strony. To może przynieść harmonię w relacjach.

Co odrzucić?

Nie próbuj nadmiernie kontrolować swoich uczuć. Mów prosto z serca, inaczej w twoich relacjach zapanuje chłód i dystans.

Rada dla Skorpiona

Znajdź czas dla siebie, aby zrozumieć swoje potrzeby i cele. Nie bój się chwil samotności, bo mogą one przynieść głębsze zrozumienie.

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: Mag, As Denarów, 8 mieczy, 6 buław

Aura

Potężna energia symbolizuje czas kreatywności, nowych pomysłów i odwagi. To dobry moment na nowe projekty i postanowienia, więc śmiało podejmij inicjatywę i podążaj za swoimi marzeniami.

Na czym się skupić?

Przed tobą szansa na nowe możliwości zarabiania pieniędzy i osiągnięcia stabilności. Odważnie podejmuj działania w kierunku nowych projektów i możliwości, które mogą przynieść długoterminowe korzyści.

Co odrzucić?

Unikaj skupiania się na ograniczeniach czy negatywnych myślach. W styczniu uwolnisz się od lęków i przekonań, które mogą cię hamować. Odrzuć myśli, które utrudniają swobodne działanie.

Rada dla Strzelca

Unikaj nadmiernego pośpiechu i znajdź czas na celebrowanie własnych sukcesów.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: 10 mieczy, Kochankowie, 8 kielichów, 5 mieczy

Aura

Początek roku może nie być zbyt łatwy. To czas pożegnania z przeszłością, pozbywania się obciążeń i przechodzenia do nowego rozdziału. Skup się na tym, aby zakończyć to, co nie służy już twojemu rozwojowi. Karty zachęcają także, byś stosowała zasadę ograniczonego zaufania, by uniknąć potencjalnych rozczarowań.

Na czym się skupić?

Skup się na relacjach – zarówno tych romantycznych jak i przyjacielskich. Pracuj nad budowaniem głębszych więzi z ludźmi wokół, być może pojawią się nowe ważne osoby w twoim życiu. Jeśli czeka na ciebie ważna decyzja do podjęcia – czas najwyższy się za to zabrać.

Co odrzucić?

Nie unikaj trudnych emocjonalnych sytuacji i nie bój się wyrażać swoich emocji. Nie trwaj na siłę w miejscu, które nie przynosi ci satysfakcji. Bądź gotowa na zmiany i postaraj się być wobec nich elastyczna.

Rada dla Koziorożca

Bądź odważna w podejmowaniu trudnych decyzji.

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: 2 mieczy, 9 buław, 5 kielichów, 6 denarów

Aura

Początek roku niesie ze sobą pewne wybory. Choć może ci się wydawać, że utknęłaś, a każda decyzja wydaje się po prostu mniejszym złem, to wybór naprawdę jest prosty. Połącz się ze swoją intuicją i wprowadź ponownie harmonię w swoje życie.

Na czym się skupić?

Masz wewnętrzne zasoby niezbędne do pokonania wszelkich trudności, jakie napotkasz, nawet jeśli w danej chwili może się to wydawać niemożliwe. Nie poddawaj się, ustal głośno swoje granice i broń ich zaciekle.

Co odrzucić?

Nie ma sensu płakać nad rozlanym mlekiem. To czas, aby odrzucić przeszłość i patrzeć w przód z nadzieją. Nie pozwól, aby emocje z przeszłości wpływały na twoje obecne możliwości.

Rada dla Wodnika

Bądź gotowa na udzielanie i otrzymywanie wsparcia. Współpraca z innymi może przynieść korzyści zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Pamiętaj o zachowaniu równowagi między dawaniem, a przyjmowaniem.

 

Zobacz teraz:
Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: 7 kielichów, Umiarkowanie, 5 denarów, Królowa Buław

Aura

Początek roku przynosi mieszankę marzeń, nadziei i refleksji. To może być czas, gdy zastanawiasz się nad swoimi możliwościami, uczuciami i trochę bujasz w obłokach. Pamiętaj, aby pozwolić sobie na emocje, ale jednocześnie zachować zdrową równowagę.

Na czym się skupić?

Niech to będzie czas harmonii między emocjami, a rozumem. Unikaj skrajności. Szukaj w sobie spokoju, nawadniaj się i zaopiekuj się swoimi uczuciami.

Co odrzucić?

Nie myśl o tym, co cię ogranicza lub czego ci brakuje. Skup się na tym co masz i doceń wartość – zwłaszcza niematerialnych bogactw. Jeśli dopadł cię kryzys emocjonalny lub finansowy – poszukaj w sobie spokoju i pozytywnego myślenia i pamiętaj, że to wszystko jest tylko na chwilę.

Rada dla Ryb

Mniej myślenia, więcej działania! Bądź dumna z tego, kim jesteś, i nie wahaj się wyrazić swoich potrzeb.

 

 

Zobacz, co przyniesie jutro:
Horoskop miesięczny: Luty będzie pełen miłości, ale tylko dla wybranych

TAGI

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ