Friday, July 19, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na listopad 2021: Sprawdź, co o twoim zdrowiu mówią gwiazdy

Horoskop na listopad 2021: Sprawdź, co o twoim zdrowiu mówią gwiazdy

Czy jest coś, na co szczególnie powinnaś uważać w listopadzie? Dowiedz się, jaka jest Twoja witalność, mocne i słabe strony

twarz kobiety na tle rozgwieżdżonego nieba

Sprawdź, co gwiazdy mówią w sprawie zdrowia twojego znaku zodiaku / fot. AdobeStock

Listopad to czas, gdy wyjątkowo powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Sprawdź jak twoją aurę widzą karty, nad czym powinnaś popracować, a na co uważać. Pamiętaj, że to tylko wskazówka, nie wyrocznia – jeśli coś cię niepokoi skorzystaj z fachowej porady

 

Horoskop na listopad 2021: Tarot Anity Kostany

Karty Tarota rozłożyła Anita Kostana. Znajdziesz ją na Facebooku (Arkana Anity – wróżbny z Tarota: www.facebook.com/odkrywamyprzyszlosc) i YouTubie na kanale Arkana Anity. Anita Kostana zapytała kart, o to czego możesz spodziewać się w listopadzie 2021 w sferze zdrowia:

To jak pokierujemy energią zależy wyłącznie od nas i mamy wpływ na większość spraw, które dzieją się w naszym życiu. Karty Tarota w odpowiednich rękach nie mogą wyrządzić krzywdy, a jedynie wskazać szczęśliwszą drogę –

– przypomina tarocistka.

Baran

Karty: Księżyc, Siła, Słońce, Koło Fortuny, Wieża

Witalność

Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. ​Księżycowi często przypisuje się kwestie zdrowia psychicznego i równowagi emocjonalnej. Może on także oznaczać, by zaufać swojej intuicji w odniesieniu do zdrowia. Jeśli czujesz, że coś jest nie w porządku, udaj się na kontrolę i przeprowadź tyle badań, ile potrzebujesz by być spokojną. A być może nic się nie dzieje i tylko coś sobie wmawiasz? Warto sprawdzić!

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Jeśli pracujesz nad zmianą niezdrowych nawyków, to pamiętaj o ćwiczeniach fizycznych – wpłyną dobrze na twoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Czy czasem nie brak ci odwagi, by zrobić badania?

Mocne i słabe strony

Twoją mocną stroną jest dobra suplementacja, częste przebywanie na słońcu, a także zdolność radzenia sobie ze stresem np. poprzez ciekawe hobby. Gwiazdy sprzyjają teraz Baranom w temacie ciąży. Najsłabszym punktem mogą być rzeczy, które są poza twoją kontrolą – jak wszelkie sezonowe wirusy i bakterie. Karty wskazują na brak energii i stagnację, która w konsekwencji może odbijać się na twoim zdrowiu.

Rada dla Barana

Zmień radykalnie swoje podejście – zwłaszcza jeżeli chodzi o ćwiczenia i rutynowe badania. Jeśli czujesz, że problem może tkwić w psychice – nie bój się zmierzyć ze swoją diagnozą i symptomami. Wkrótce odrodzisz się na nowo.

Byk

Karty: Rydwan, Świat, Gwiazda, Mag, Wisielec

Witalność

Rydwan reprezentuje pokonywanie przeszkód poprzez determinację, skupienie i siłę woli. Jeśli masz problemy ze zdrowiem, które cię wycieńczają, poczujesz nowy przypływ motywacji i energii. Możesz mieć przed sobą długą drogę do wyzdrowienia. Jesteś silna, więc pokonasz wyzwania. Rydwan może oznaczać problemy z układem pokarmowym. To świetny czas na rozpoczęcie nowego cyklu ćwiczeń i zbilansowanie diety.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Uważaj na to, w jaki sposób próbujesz wrócić do zdrowia. Jeśli w kółko próbujesz tych samych rzeczy, a one nie działają, to jest to wyraźny sygnał by spróbować czegoś innego. Nie oznacza to zignorowanie lekarskich wytycznych, ale może warto uzupełnić terapię również holistycznym podejściem? Nie udało ci się np. ukończyć terapii bądź planu treningowego? Karty ostrzegają przed chodzeniem na skróty.

Mocne i słabe strony

Twoją mocną stroną jest dobre nawodnienie organizmu, pozytywne myślenie, a także to – że w listopadzie po prostu sprzyja ci szczęście i otaczają cię wspierający przyjaciele. Słabą stroną może się okazać twoje zdrowie psychiczne – pamiętaj, żeby reagować na wszelkie niepokojące sygnały wcześniej niż później.

Rada dla Byka

Karty wskazują na nieszablonowe myślenie, w celu rozwiązania potencjalnych problemów. Zastanów się, czy problemy np. miłosne nie powodują fizycznych problemów zdrowotnych. Popracuj nad zminimalizowaniem stresu i niepokoju, bo to pomoże zmniejszyć uczucie zmęczenia, bezsenność, słabą koncentrację i wiele innych, nieprzyjemnych symptomów.

Bliźnięta

Karty: Koło Fortuny, Cesarzowa, Głupiec, Gwiazda, Sąd Boży

Witalność

Los ci sprzyja, a twoja witalność zmienia się na lepsze. Być może w listopadzie będziesz musiała trochę zwolnić tempo – wszechświat daje ci niezbędne znaki, że musisz o siebie lepiej zadbać – nie bój się dokonywać pozytywnych zmian.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Jeśli nie planujesz zajść w ciążę – bądź bardzo ostrożna w tym miesiącu. Karty wskazują także, że konflikty emocjonalne mogą powodować spadki energii, apatię czy objadanie się. To dobry czas na ćwiczenia i zajęcie się czynnościami, które sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą.

Mocne i słabe strony

Masz dobrą aurę witalności i wyższe siły mają cię w swojej opiece, pamiętaj jednak by znaleźć czas na niezbędny odpoczynek. Twoją słabą stroną może być brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, ale także przesadne zamartwianie się. Możesz wyolbrzymiać niektóre objawy, zamiast udać się na prostą kontrolę. Spróbuj skupić się na pozytywach. Jeśli martwisz się o zdrowie, idź i sprawdź to u lekarza, aby uspokoić umysł.

Rada dla Bliźniąt

Unikaj osób z przeszłości, które źle wpływają na twoje zdrowie emocjonalne. Podobnie ze szkodliwymi nawykami np. żywieniowymi. Postaraj się oczyścić głowę i uwierzyć, że wszystko jest i będzie dobrze.

Rak

Karty: Koło Fortuny, Głupiec, Świat, Wisielec, Cesarzowa

Witalność

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. W twojej aurze widać pewne zamieszanie i zakłócenia, które mogą teraz nie najlepiej wpływać na twoje zdrowie. Staraj się zachować pozytywne nastawienie i nie pozwól, aby pesymizm przejął kontrolę. Chociaż zmiana może być stresująca, pamiętaj, że nawet jeśli nie możesz kontrolować sytuacji, możesz kontrolować, w jaki sposób pozwalasz jej na siebie wpływać. Nie próbuj powstrzymywać wydarzeń, ale podejmij zdecydowane kroki, aby zadbać o siebie i swoje ciało. Nawet w trudnych czasach, twoje zdrowie na tym skorzysta.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Z jednej strony karty wskazują na lekkomyślne podejście do swojego stanu zdrowia, a z drugiej mówią o dzieciach. Uważaj na wszystkie choroby wieku dziecięcego, gdyż dorośli mogą je przechodzić w zupełnie inny sposób.

Mocne i słabe strony

Jeśli miałaś lub planujesz operację – wszystko wygląda w porządku i bez komplikacji. Pozytywne nastawienie to twoja najmocniejsza strona. Wygląda na to, że pokonasz wszelkie przeciwności losu i powrócisz do zdrowia. Słabą stroną mogą być problemy z przeszłości – np. używki, zła dieta. Nie lekceważ sił natury – postaw na jogę, medytację, ziołowe napary – zdziwisz się, jak wiele mogą ci dać.

Rada dla Raka

Jeśli to możliwe unikaj stresujących sytuacji, zwłaszcza starć z innymi kobietami. Warto też zainwestować w nowe kremy i maseczki – wszystko, co pomoże ci się poczuć bardziej luksusowo. To wystarczy, by zredukować choć trochę listopadowy niepokój.

Lew

Karty: Siła, Księżyc, Pustelnik, Sąd Boży, Gwiazda

Witalność

W kontekście zdrowia karty wskazują na świetną kondycję. Jednak czasami może brakować ci samokontroli, a to z kolei prowadzi do złych nawyków, które negatywnie wpływają na twoje zdrowie. Spróbuj ponownie połączyć się ze swoją wewnętrzną sprawczością i pozbądź się złych nawyków. Nie próbuj robić wszystkiego na raz.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Karta odnosi się do problemów ze zdrowiem psychicznym, z nerwami czy lękami. Jeśli cię to dotyczy – nie bój się poprosić o pomoc, radę czy wsparcie. Karty mogą także wskazywać na zatrucia pokarmowe oraz alergie – uważaj co jesz i bacznie obserwuj jaki to ma wpływ na twoje ciało.

Mocne i słabe strony

Wydajesz się być bardzo samoświadomą osobą. Będziesz mieć mnóstwo czasu na przemyślenia i odpoczynek – wykorzystaj go dobrze. Twoją słabą stronę może być chęć zaangażowania się w problemy innych ludzi, które mogą nadszarpnąć twoje nerwy. Postaraj się wykorzystać listopad na regenerację, zamiast brać na siebie więcej niż jesteś w stanie udźwignąć.

Rada dla Lwa

Gwiazdy mówią o leczniczym działaniu wody – dobre nawodnienie, masaże, baseny, morsowanie – to wszystko pozytywnie wpłynie na twoje nastawienie i zdrowie. To normalne, że czasami brak ci pozytywnego nastawienia lub wyolbrzymiasz niektóre symptomy. Niepotzrebnie.

Panna

Karty: Arcykapłan, Sprawiedliwość, Świat, Gwiazda, Pustelnik

Witalność

Twoje zdrowie w kartach prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli masz problemy zdrowotne karty wskazują, że medycyna konwencjonalna może być w tej chwili najlepszą drogą dla ciebie. Dobrze byłoby również wprowadzić do swojego codziennego życia jakąś rutynę zdrowotną, np.: ćwiczyć codziennie lub przyjmować suplementy witaminowe w celu wzmocnienia układu odpornościowego.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Największą uwagę zwróć na swój układ moczowy. Karty wskazują także, że brak równowagi może powodować problemy zdrowotne. Postaraj się znaleźć czas na zadbanie o siebie i unikaj nadmiernego pobłażania.

Mocne i słabe strony

Masz niesamowitą aurę i niezależnie co by się nie działo – dasz sobie radę. Lata lecą dla każdego tak samo, nie przejmuj się aż nadto swoim wiekiem. Jeżeli obecnie na coś się leczysz – wszystko idzie w dobrym kierunku. Problem może tkwić głównie w twoim nastawieniu. Oprócz pesymizmu być może brakuje ci też wsparcia ze strony przyjaciół. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i wszelkich aktywnościach związanych z wodą – zdziwisz się jak dobrze na ciebie wpłyną.

Rada dla Panny

Wewnętrzny spokój ma ogromny wpływ na twoje zdrowie. Czas medytacji, refleksji i kontaktu z naturą może być cudownym rozwiązaniem zarówno dla ciała jak i umysłu.

Waga

Karty: Wieża, Sąd Boży, Gwiazda, Mag, Arcykapłanka

Witalność

W kontekście zdrowotnym Wieża może oznaczać nagły kryzys. Wygląda to jak spore emocjonalne zamieszanie. Problemy mogą nie być łatwe, ale po Wieży zwykle następuje okres odnowy. Jeśli problemy zdrowotne, których doświadczasz, zmuszają cię do wprowadzenia zmian w swoim życiu, spróbuj płynąć z prądem, ponieważ zmiany te mogą ostatecznie okazać się dla ciebie najlepsze. Postaraj się przyjąć je z pozytywnym nastawieniem. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, karty wzywają do natychmiastowego zaprzestania.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Uważaj na swój układ pokarmowy – zwłaszcza jelita. Dbanie o florę bakteryjną i zdrowa dieta mogą cię uchronić przed poważniejszymi schorzeniami. Nie lekceważ także starych dolegliwości – jest ryzyko, że to, co być może już znasz wróci – ze swoją wiedzą i doświadczeniem masz wszelkie dostępne narzędzia by spróbować temu zapobiec.

Mocne i słabe strony

Twoją mocną stroną jest ochronna Gwiazda. Zwiastuje szczęście, zdrowienie, dobry kontakt z naturą i wsparcie emocjonalne z każdej strony. Słabą stroną jest nadaktywność umysłu – może warto ograniczyć kontakt z elektroniką i pozwolić wypocząć zmysłom?

Rada dla Wagi

Słuchaj wskazówek, które wysyła ci twoje ciało na temat tego czego potrzebuje. Upewnij się, że osoby, z którymi konsultujesz swoje zdrowie traktują cię poważnie. Kontakt z naturą, medytacja i wszelkie duchowe techniki mogą podziałać na ciebie bardzo kojąco.

Skorpion

Karty: Umiarkowanie, Diabeł, Głupiec, Rydwan, Sprawiedliwość

Witalność

Twoja aura wygląda na zrównoważoną i wszystko powinno układać się po twojej myśli. Karta wstrzemięźliwości, wskazuje, że umiar jest kluczem do dobrego zdrowia. Listopad to idealny czas dla opanowywania niezdrowych nawyków.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Zdecydowanie na wszelkie szkodliwe zachowania – używki, kompulsywne jedzenie etc. Karta dotyczy problemów, na które główny wpływ mają właśnie twoje wybory. Unikaj stresujących sytuacji i nie wracaj do starych wzorców, listopad może być dla ciebie pozytywnie przełomowy.

Mocne i słabe strony

Mocną stroną jest twoja świadomość i odpowiedzialne podejście. Prawdopodobnie dobrze wiesz, które nawyki ci szkodzą i w jaki sposób – coraz lepiej udaje ci się je także kontrolować.
Pomimo świadomości szkodliwości swoich działań może brakować ci motywacji by to zmienić. Pamiętaj, by nie spieszyć się z niczym. Powolne i stałe tempo to klucz do sukcesu. Jeśli będziesz chciała zrobić zbyt wiele w tym samym czasie – możesz zbyt szybko się poddać.

Rada dla Skorpiona

Podchodź do swojego zdrowia z powagą, nie spiesz się z niczym i przemyśl różne opcje zanim postanowisz się poświęcić jednej z nich (np. dieta). Być może spisanie celów i drogi do nich na kartce pomoże ci wygrać ze swoimi przyzwyczajeniami.

Strzelec

Karty: Księżyc, Umiarkowanie, Sąd Boży, Słońce, Cesarz

Witalność

Karty mówią o dobrym kontakcie ze swoją intuicją. Twoje ciało i przeczucia wskażą ci drogę do problemów. Księżyc odpowiada najczęściej za nerwy i psychikę – to one mogą się okazać najsłabszym punktem, który potrzebuje usprawnienia.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Lepiej unikaj zaspokajania swoich deficytów za pomocą szkodliwych przyjemności w postaci jedzenia, narkotyków czy napojów. Uważaj na popadanie w skrajności, bądź świadoma tego czym „karmisz” swoje ciało. Musisz połączyć się z tym, jak się czujesz, dowiedzieć się, jakie problemy mogą powodować, że szukasz pocieszenia w niezdrowy sposób i rozwiązać te problemy, aby przywrócić równowagę.

Mocne i słabe strony

Być może wiele już przeszłaś w przeszłości w kontekście zdrowia i właśnie jesteś w uzdrawiającym okresie. Przez te trudne czasy wiele się nauczyłaś i jesteś gotowa do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków na drodze do pełnego wyzdrowienia. Słabą stroną może być twoje „zaślepienie” pewnymi przyjemnościami i niechęci do ich odpuszczenia. Zaangażowanie i optymistyczne podejście to coś nad czym nie zaszkodzi popracować.

Rada dla Strzelca

Możliwe, że jesteś dla siebie zbyt surowa. Ogranicz to, co jest szkodliwe dla twojego ciała, ale nie każ się reżimem ćwiczeń, który nie sprawia ci przyjemności. Współpracuj ze sobą – nie przeciwko sobie, po prostu bądź dla siebie miła, a jeśli potrzebujesz odpocząć – odpocznij.

Koziorożec

Karty: Świat, Gwiazda, Księżyc, Pustelnik, Cesarzowa

Witalność

Czy nie jest tak, że w kwestiach dbania o swoje zdrowie lubisz chodzić na skróty? Głodówka zamiast zbilansowanej diety, wycieńczające ćwiczenia zamiast systematyczności? Być może też za szybko się poddajesz? Karta wskazuje, by dokończyć to co się już zaczęło – dietę, terapię, trening. Jesteś już prawie na mecie i wszystko powoli ulega poprawie.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Zwróć uwagę na swoje nastawienie – na to jak do siebie mówisz, czy przyciągasz do siebie pozytywną czy negatywną energię. Pij dużo wody, morsuj, chodź do sauny, na basen, na wodne masaże – wszystko co związane z wodą i z poprawą krążenia krwi. Uważaj na swój układ nerwowy, a także płuca – w okresie smogu, dobrze jest pobyć choć chwilę w miejscu ze świeżym powietrzem.

Mocne i słabe strony

Mocną stroną jest twoja emocjonalna stabilność. Intuicyjnie potrafisz stwierdzić co może być nie tak, twoja psychika również w tym miesiącu wydaje się spokojna i stabilna. Słabym punktem może być uczucie osamotnienia i brak wsparcia emocjonalnego z zewnątrz, to także często choroby, które wiążą z wiekiem, na które mamy najmniejszy wpływ.

Rada dla Koziorożca

Jeśli planujesz zajść w ciążę – to aura tego miesiąca będzie ci wyjątkowo sprzyjać w tych planach. Pozwól sobie także na luksusowy wypoczynek – SPA, hotel, biologiczna odnowa. Coś, co wzmocni twoje poczucie kobiecości i atrakcyjności wpłynie korzystnie na twoje zdrowie.

Wodnik

Karty: Głupiec, Świat, Koło Fortuny, Cesarz, Sąd Boży

Witalność

Karta dobrze wróży zdrowiu fizycznemu, jeśli byłaś chora, wskazuje na witalność, energię i powrót do zdrowia. Może to jednak wskazywać na podatność na wypadki, więc bądź ostrożna z próbowaniem szalonych rzeczy, bo jest ryzyko kontuzji. Karta również reprezentuje ciążę, więc jeśli planujesz – aura ci wyjątkowo sprzyja.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Jeśli wybierasz się za granicę – przedsięweźmij wszystkie dostępne środki ostrożności, by nie chwyciła cię jakaś rzadka choroba. Podobnie bądź ostrożna z próbowaniem alternatywnej medycyny, nie rób niczego bez zasięgnięcia drugiej opinii.

Mocne i słabe strony

Mocną stroną jest u ciebie aktywność i motywacja do zmian. Koło jest także kartą przeznaczenia – w tym miesiącu fortuna obraca się na twoją korzyść i możesz liczyć na opiekę wyższych sił. Słabym punktem są dolegliwości wynikające z siedzącego trybu życia – kręgosłup, stres, bóle głowy, zaburzenia snu. Albo zbyt mocno dbasz o swoje zdrowie, albo bagatelizujesz swoje problemy. W obu przypadkach gwiazdy radzą spokój i opanowanie.

Rada dla Wodnika

Staraj się unikać wszelkich toksycznych rzeczy – przetworzonego jedzenia, zanieczyszczonego powietrza, a także dobrze zadbaj o swoją dietę.

 

Czy gwiazdy miały rację? Sprawdź:
Horoskop na październik 2021: Na co uważać w przyjaźni?

Ryby

Karty: Głupiec, Sprawiedliwość, Świat, Cesarz, Koło Fortuny

Witalność

Czy nie jest trochę tak, że swoje zdrowie pozostawiasz w rękach szczęścia i przypadku? W myśl „będzie, co ma być”? Jeśli od dłuższego czasu unikasz badań i testów, karty wskazują, że być może zbyt lekkomyślnie podchodzisz do tematu zdrowia. Uważaj na problemy zdrowotne wynikające z nadmiernego korzystania z technologii – zmęczenie, bóle głowy, bezsenność.

Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Najbardziej chroń swoje dolne partie ciała – plecy, nerki, jajniki, układ moczowy – to najbardziej narażone miejsca w tym miesiącu. Postaraj się też lepiej zbalansować i odzyskać harmonię między ciałem, duszą a umysłem.

Mocne i słabe strony

Twoją mocną stroną w listopadzie będzie trwanie przy swoich postanowieniach – jeśli planujesz dietę, rzucenie palenia czy rozpoczęcie terapii – to prawdopodobnie wytrwasz i wszystko będzie zmierzać ku lepszemu. Słabą stroną są wszelkie dolegliwości wynikające z przepracowania i siedzącego trybu życia – być może udałoby ci się znaleźć więcej czasu na regenerację i odpoczynek?

Rada dla Ryb

Pamiętaj, że twoje zdrowie w dużej mierze leży w twoich rękach. Jeśli masz na coś wpływ – wykorzystaj to i zrób coś z tym. Unikaj  nadmiernej ilości toksyn zarówno w jedzeniu jak i w powietrzu. Szansa na polepszenie twojego zdrowia jest na wyciągnięcie ręki.

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ