Wednesday, July 24, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na lipiec 2024: Złap za lejce i przygotuj się na zmiany

Horoskop na lipiec 2024: Złap za lejce i przygotuj się na zmiany

Lipiec to czas pełen energii i aktywności

kobieta w wianku na głowie przytula się do pyska konia

W lipcu wiele będzie się działo w galopie / fot. Canva

Lipiec to prawdziwie chaotyczny miesiąc. Sprawdź jakie zmiany dobrze jest zainicjować, a także jak po nich najskuteczniej odetchnąć

 

Miesięczny horoskop: lipiec 2024 – ruch, postęp i determinacja

Liczba lipca– 7 – jest przypisana karcie Rydwanu.

Jest ona związana z ruchem, postępem i determinacją.
Lipiec to czas pełen energii i aktywności. Możesz spodziewać się, że wiele projektów i planów, które wcześniej zaczęłaś, nabiorą tempa. Twoja motywacja i chęć do działania będą kluczowe dla rozwoju sytuacji i nadania jej kierunku.
Będziesz musiała sama chwycić za lejce i wybrać drogę, którą chcesz podążyć. Wiele drzwi stoi przed tobą otwartych, jednak wyzwaniem będzie także to, by wiedzieć przy których się zatrzymać.
Rydwan ma w zwyczaju mocno przeć do przodu, w jego negatywnej stronie – również na ślepo i po trupach do celu, dlatego ważne jest by zachować we wszystkim umiar i równowagę. Upewnij się, że znajdujesz czas dla siebie i dbasz o swoje dobre samopoczucie. Przesadne poświęcanie się pracy może prowadzić do wyczerpania.

 

Coś się sprawdziło?
Miłosny horoskop miesięczny: Czerwiec zapowiada się romantycznie dla 9 znaków

 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: 5 mieczy, 8 kielichów, 6 kielichów, Rydwan

Aura

Na horyzoncie może bywać konfliktowo. Być może uświadomisz sobie, że to o co walczyłaś i na co poświęcałaś energię nie było tego zupełnie warte. Bądź gotowa na podejście do konfrontacji w mądry i zdecydowany sposób, a także na odcięcie się od sytuacji, które nie przynoszą ci już korzyści.

Zmiana

To co należy zmienić, to podejście do trudnych sytuacji. Nie zamiataj konfliktów pod dywan, udając, że nie istnieją. Tłumiąc w sobie emocje wcale nie sprawisz, że znikną. Postaraj się także nie skupiać zbytnio na utopijnych marzeniach, tylko spojrzeć na rzeczywistość z umiarem i klarownym osądem.

Relaks

Carpe diem! Jest wiele rzeczy, którymi możesz się cieszyć tu i teraz. Przystań na chwilę i skup się na swoim oddechu, głęboki wdech i długi wydech może zdziałać cuda. Ponadto odnowienie kontaktu ze starymi przyjaciółmi i podzielenie się wspomnieniami może się okazać dla ciebie bardzo oczyszczającym doświadczeniem.

Rada dla Barana

Prowadź, nie podążaj! Weź wodze w swoje ręce i śmiało idź do przodu, ufając, że dotrzesz do celu. Najważniejsze jest skupienie, nie daj się rozproszyć.

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: Mag, Rycerz Kielichów, 2 kielichów, Królowa Buław

Aura

Lipiec to czas na uwolnienie swojej kreatywności, pięknym wyrażaniu się i wprowadzaniu nowych pomysłów w życie. Nie bój się przejąć inicjatywy i rozpocząć coś na nowo. To idealny czas by podążać za swoimi marzeniami.

Zmiana

Warto popracować nad swoimi emocjami. Choć masz romantyczną duszę, to decyzje lepiej podejmować z poziomu rozumu. Postaw na rozsądek, bo emocje mogą cię zwieźć, unikaj także podejmowania impulsywnych działań.

Relaks

Dbałość o własne emocje, wyrażanie ich, utrzymywanie równowagi i otaczanie się wspierającym ludźmi może pomóc ci osiągnąć harmonię. Spróbuj spędzić czas na aktywnościach, które naprawdę sprawiają ci przyjemność, najlepiej wśród innych ludzi.

Rada dla Byka

Mniej myślenia, więcej działania! Bądź dumna z tego, kim jesteś, i nie wahaj się wyrażać głośno swoich potrzeb.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: Gwiazda, 10 mieczy, 4 mieczy, Wisielec

Aura

W tym miesiącu może zadziać się prawdziwa magia. Idealna aura dla artystów i wszelkich kreatywnych działań. To również czas uzdrowienia i powrotu sił witalnych. Dbaj o przyjacielskie relacje i patrz w przyszłość z optymizmem, wszystko powoli pięknie się układa.

Zmiana

Nie wszystkie zmiany mogą ci się spodobać, zwłaszcza te dotyczące relacji. Jednak co się stało to się nie odstanie.
Przyjmij to co się wydarzy z podniesioną głową i zaufaj, że wszechświat wie co robi i chce dla ciebie jak najlepiej. Potrzebujesz także uwolnić się od stresu i niepokoju, by zatrzymać natłok negatywnych myśli. Dla odprężenia skup się mocniej na strefie fizycznej, która wzmocni twoją kondycję i odporność psychiczną.

Relaks

Potrzebujesz znaleźć dużo czasu na regeneracje, by wyciszyć swoje myśli i odzyskać siły. Najłatwiej będzie ci się odprężyć w samotności, czytając książki, medytując lub po prostu oglądając filmy.

Rada dla Bliźniąt

Poczekaj. Spójrz na swoje życie z innej perspektywy, by wyciągnąć jak najwięcej lekcji na przyszłość. To dobry czas na samorozwój i lepsze zrozumienie własnych potrzeb.

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: 2 kielichów, Królowa Buław, 10 mieczy, Paź Buław

Aura

To czas odzyskiwania balansu, partnerstwa i brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Czas zacząć siebie akceptować taką jaką jesteś, tylko wtedy zniknie niezdecydowanie i strach przed odrzuceniem. We wszystkim co robisz pamiętaj, by kierować się sercem i dwa razy przemyśl swoją decyzję zanim dokonasz wyboru.

Zmiana

Przysłuchuj się uważniej swojej intuicji i nie bój się działać odważniej. Odnajdź w sobie siłę i pewność siebie i wykorzystaj ten czas produktywnie. Bądź liderką, kieruj i inspiruj swoje otoczenie.

Relaks

Nie jest ważne w jaki sposób się zrelaksujesz, ważne jest by w ogóle znaleźć na to czas. Oderwij się od swoich codziennych obowiązków i znajdź chwilę dla siebie. To zwiększy twoją efektywność i doda ci niezbędnej energii.

Rada dla Raka

Skup się na artystycznej stronie życia i uwolnij swoją kreatywność. Bądź pewna siebie, ciekawa i otwórz się na nowe pasje i działania. Niech lipiec poprowadzi cię w stronę samopoznania i osobistego rozwoju.

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Śmierć, Gwiazda, Pustelnik, 10 buław

Aura

Nie wszystko może iść po twojej myśli, dlatego to może być dobry czas by zakończyć pewne aspekty – projekty, relacje a nawet samą pracę. Bądź gotowa na zmiany i rewolucje w swoim życiu, nowe i rozwojowe rzeczy czekają na ciebie!

Zmiana

Zmiany wymaga twoje strefa kreatywności i negatywnego myślenia. Być może czujesz jakąś blokadę, a świat jawi się w szarych barwach. Czas na uzdrowienie, wyciszenie i poprawę relacji, zwłaszcza tych przyjacielskich. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie i z optymizmem wyglądaj nowych możliwości.

Relaks

Oszczędzaj swoje siły i postaraj się uzbroić w więcej pokładów cierpliwości i nie zniechęcać zbyt łatwo, zwłaszcza w stosunku do innych ludzi. Najszybciej odpoczniesz w samotności, zanurzając się w książkach, które skłonią cię do ważnych refleksji.

Rada dla Lwa

Zachowaj spokój i umiar, a wyzwania staraj się traktować jak szanse na naukę i rozwój, nie zaś jak koniec świata. Potrzebujesz poprosić o pomoc kogoś, kto będzie potrafił cię wesprzeć w trudnych momentach.

 

 

Przeczytaj też:
Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

 

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: Arcykapłan, 10 buław, Wieża, 9 kielichów

Aura

To czas introspekcji i wewnętrznego rozwoju. Idealny moment na refleksje nad ważnymi aspektami tj. wiara, wartości i podejmowane na podstawie nich decyzje. Energia sprzyja także nauce, mentorom i nauczaniu – warto ją w tych dziedzinach kreatywnie wykorzystać.

Zmiana

Wzięłaś na siebie dużo zobowiązań i obowiązków, najpewniej więcej niż jesteś w stanie udźwignąć, a nawet nie wszystkie z nich należą do ciebie. Być może ciężko ci odmówić, lub poprosić o pomoc. Tak czy owak, przemęczenie może się odbić niekorzystnie na twoim zdrowiu i samopoczuciu.

Relaks

Sposobem na relaks może być oderwanie się od rutyny i otoczenia, abyś mogła odnaleźć spokój i odbudować swoje siły. Możesz znaleźć ulgę w samotnych chwilach refleksji, medytacji lub kontemplacji natury.

Rada dla Panny

Skup się na tych aspektach życia, które przynoszą ci radość. Doceniaj i bądź wdzięczna, za to co masz i co osiągnęłaś i spróbuj częściej cieszyć się chwilą.

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Śmierć, 3 mieczy, 4 denarów, Umiarkowanie

Aura

To czas transformacji i nowych początków, przed którymi wyjątkowo wydajesz się opierać. Możesz doświadczać pewnych trudności, gdy wciąż będziesz tkwić w przeszłości lub w swej sferze komfortu, jednak wiedz, że na horyzoncie czeka na ciebie prawdziwe szczęście. Nie oglądaj się za siebie, otwórz się na zmiany i pozamykaj te drzwi, które od dawna czujesz, że są nieaktualne.

Zmiana

Coś z przeszłości, co już dawno się skończyło, wciąż nie zostało wyleczone. Powinnaś sobie pozwolić na proces gojenia – dbaj o siebie i otocz się wsparciem bliskich osób. To czas, aby wyruszyć na drogę uzdrowienia i odnalezienia równowagi

Relaks

Szalone i spontaniczne plany to najlepsza metoda na relaks. Wypróbuj coś nowego, najlepiej coś, czego nie sposób kontrolować. Może skok na bungee? Lot szybowcem? Tunel bez grawitacji? Dzięki temu wypoczniesz, a twoja postawa stanie się bardziej elastyczna. Dobrze zrobi ci również uporządkowanie przestrzeni wokół siebie.

Rada dla Wagi

Postaraj się częściej proponować kompromisy i ćwiczyć cierpliwość. We wszystkim szukaj umiaru i unikaj skrajności.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: Umiarkowanie, Wisielec, Koło Fortuny, Śmierć

Aura

Skakanie ze skrajności w skrajność może utrudniać poszukiwanie wewnętrznego spokoju. Nawet jeśli wszystko wokół wydaje się stresujące i szalone – trzymaj emocje na wodzy i oddychaj głęboko. To także okres sprzyjający podróżom, dzięki którym możesz się wiele nauczyć i połączyć ze swoim wnętrzem.

Zmiana

To na czym warto się skupić, to lepsze poznanie samej siebie i swoich potrzeb. Daj sobie czas na ważne decyzje i nie pospieszaj niczego. Niekiedy warto spojrzeć na sprawy z nowej perspektywy i spróbować podejścia zupełnie różnego od dotychczasowego.

Relaks

Podróż i zmiana otoczenia to najlepsze co możesz zrobić, by wypocząć. Gdy dużo się wokół ciebie dzieje, twój organizm ładuje baterię. Może też czas na przearanżowanie mieszkania lub remont?

Rada dla Skorpiona

Oderwij się od przeszłości i zamknij niektóre rozdziały, by móc zacząć pisać nową i piękniejszą opowieść.

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: 6 mieczy, As Kielichów, 6 kielichów, Cesarzowa

Aura

Nieznana i jednocześnie spokojna aura wskazuje na to, że wszystko wokół się stabilizuje i wraca do normy. To czas przejściowy i transformujący. Być może przeprowadzasz się, opuszczasz związek, zmieniasz pracę… Cokolwiek by to nie było, może ci być smutno, jednak wiedz, że ta droga jest najlepsza jeśli chodzi o twój wzrost, wewnętrzny spokój i rozwój osobisty.

Zmiana

Ćwicz komunikację i mów o swoich emocjach – głośno i wyraźnie. Znajdź czas by doceniać to, co życie ma do zaoferowania i zadbaj o swoją wewnętrzną harmonię. Może to czas by ponownie się zakochać? Jeśli nie w kimś, to w miejscu, pasji, a nawet samej sobie.

Relaks

Warto się czasem zatrzymać i wziąć głęboki oddech. Odnowienie kontaktu ze starymi przyjaciółmi i podzielenie się wspomnieniami może się okazać dla ciebie bardzo relaksującym doświadczeniem.

Rada dla Strzelca

Staraj się wyrażać swoją kreatywność, bądź otwarta na zmiany i daj sobie trochę więcej opieki i miłości.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: Królowa Mieczy, 3 kielichów, Rydwan, As Denarów

Aura

Aura sprzyja rozsądkowi i logicznemu myśleniu. Nie spodziewaj się zbyt wielu emocjonalnych chwil, nad tą strefą musisz trochę popracować. Pamiętaj, że przy otwartej i szczerej komunikacji, dobrze jest także kierować się empatią, w przeciwnym wypadku możesz zrazić do siebie kilka osób.

Zmiana

Strefa emocjonalna wymaga dużej uwagi. Uważaj na konflikty i staraj się ich unikać. Być może będzie też konieczne oczyszczenie kręgu znajomych.

Relaks

Wszystko co może dodać ci pewności siebie, odwagi i poczucia sprawczości pomoże ci się zrelaksować. To może być jazda na gokartach, jazda konna, samodzielna wycieczka… zastanów się co jest ci bliższe i działaj.

Rada dla Koziorożca

Pilnuj spraw finansowych i poświęcaj swoją energię tylko na rzeczy które mogą cię wzbogacić – zarówno w sensie materialnym jak i emocjonalnym.

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: Królowa Kielichów, Mag, 3 buław, 9 denarów

Aura

To czas gdy twoje empatia i intuicja będą wyjątkowo wyostrzone. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu i kieruj się uczuciami oraz wrażliwością w podejmowaniu decyzji, ta siła może być twoim największym atutem.

Zmiana

Otwórz się na coś zupełnie nowego i jednocześnie kreatywnego. Korzystaj z intuicji, szlifuj komunikację i śmiało podążaj za marzeniami. Potrzebujesz rozwinąć skrzydła i zaspokoić ambicje – nikt inny tego za ciebie nie zrobi.

Relaks

Najlepszy sposób na relaks to kreatywne i ekspresywne działania. Możesz znaleźć ulgę w sztuce, muzyce, pisaniu lub innym rodzaju twórczości. Daj upust swojej wyobraźni i pozwól na spontaniczne wyrażanie siebie. Jeśli masz możliwość wyjechania w podróż w nieznane miejsca – to będzie strzał w dziesiątkę.

Rada dla Wodnika

Wiele osiągnęłaś i masz mnóstwo powodów do zadowolenia! Jednak wydaje się, że zupełnie nie znajdujesz czasu by się tym cieszyć. Zarówno w sferze materialnej jak i duchowej powinnaś się docenić i mocno sobie pogratulować. Obdarz się luksusem i przyjemnościami, na które zasłużyłaś.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: 4 kielichów, Kochankowie, 7 mieczy, Koło Fortuny

Aura

Możesz mieć ochotę włączyć wielki czerwony guzik z napisem STOP. Życie wciąż podsuwa ci nowe możliwości, ale wydajesz się ich nie zauważać, gdyż za bardzo skupiasz się na przeszłości. Zamykając się w sobie, nie poprawisz swojego samopoczucia.

Zmiana

Zmiany, nad którymi warto pracować dotyczą relacji, zwłaszcza tych miłosnych. Być może stoisz przed ważnym wyborem i czujesz się rozdarta? Popracuj także nad okazywaniem bliskości i wszystkie decyzje podejmuj sercem.

Relaks

Skoncentruj się na teraźniejszości starając się odrzucić nękające myśli o przeszłości bądź przyszłości. Najlepszy sposób na relaks to działanie – wybierz sport, który lubisz i ładuj baterie do pełna.

Rada dla Ryb

Wiele rzeczy dzieje się teraz poza twoją kontrolą. Czasem warto odpuścić i płynąć z prądem, akceptując zmiany, które do ciebie przychodzą. Bądź elastyczna i pamiętaj, że po burzy zawsze wstaje słońce.

 

Przeczytaj teraz:
Horoskop lipiec 2024: Jakie przesłanie niosą ci strażnicy lasu?

TAGI

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ