Monday, April 15, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na kwiecień: Sprawdź, jakie zwierzę w tobie drzemie

Horoskop na kwiecień: Sprawdź, jakie zwierzę w tobie drzemie

Sprawdź, które ze zwierząt rezonuje z twoim znakiem na kwiecień

kobieta w polu trzyma w rekach gryzonia

Dowiedz się, jakie zwierzę będzie ci przewodzić w kwietniu / fot. Canva

Karty Wyroczni opisują duchy zwierząt i ich moce. Niosą przesłania dla każdego ze znaków i przypominają o darach i patronach, by móc pokonywać kolejne wyzwania. Dzięki intuicyjnym wskazówkom możesz lepiej pokierować swoją energią w kwietniu i przebudzić swój potencjał na wiosnę. Jakie moce otrzymałaś?

 

Przeczytaj też:
Horoskop miesięczny: W kwietniu kieruj się rozumem

 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran na czerwonym tle

Baran / graf. Canva

Karty: Duch Węża – czas na uzdrowienie

Czasami w życiu potrzebujesz chwili, aby zadbać o siebie. Kwiecień to czas na naprawę i odnowienie twojego wrażliwego serca. To moment, abyś dała sobie przestrzeń i skupiła się na swoim dobrym samopoczuciu. Witalność, której pragniesz, zaczyna się od dbałości o siebie i pracy nad sobą.
W swoich relacjach, zarówno przyjaźniach, jak i partnerstwie, ważna jest wrażliwość. Bądź delikatna wobec siebie i innych, gdyż każdy z nas czasami doświadcza trudnych emocji. Pozbądź się przeszłości i otwórz się na nowy sposób bycia, pełen witalności i energii.
To dobry moment, abyś doceniła swoją pracę nad sobą i nad swoimi relacjami. Świętuj razem z tymi, którym zależy na twoim szczęściu, i uwolnij się od tego, co już nie służy twojemu dobru. Otwórz drzwi do uzdrowienia i pozwól sobie na nowy początek.
Bądź silna i pamiętaj, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

horoskop byk

Byk / graf. Canva

Karty: Duch Wrony – współpracuj z intuicją

Czy przestałaś wierzyć w magię w swoim życiu? Zagubiłaś się w szarej codzienności i zapomniałaś ile cudów dzieje się wokół ciebie? Choć momentami energia cię przytłacza, nie masz powodów do wielkich obaw.
W tej chwili świat zewnętrzny się zmienia. Być może martwisz się konsekwencjami swoich złych wyborów lub osądów z przeszłości. Pamiętaj że zawsze możesz obrać właściwy kurs i wrócić na właściwą drogę.
Być może doświadczyłaś straty, bądź rozczarowania, choć nie miało to zbyt wiele wspólnego z tobą, to nadal mocno tobą wstrząsnęło. Wiedz, że mimo chwilowej burzy, wszystko wkrótce się naprawi, a twoje zmartwienia przeminą.
Trzymaj się mocno.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

bliźnięta jako znak zodiaku na czerwonym tle

Bliźnięta / graf. Canva

Karty: Duch Lisa – działaj szybko

Pobudź swoją kreatywność i bądź elastyczną wobec szybko zmieniających się okoliczności. To nie jest czas na wahanie, ale czas na szybkie działanie umysłu, czas, aby myśleć nieszablonowo i zauważyć wiele innych perspektyw.
To co może cię blokować, to unikanie intymności i konfrontacji. Wkładając różne maski, chronisz się przed otwartością i szczerością, jednak grając w emocjonalne gierki, nie doświadczysz głębokich relacji. Jeśli nie jesteś wobec siebie uczciwa, może to prowadzić do izolacji i utrudniać ci prawdziwe połączenie. To czas by dostroić się do tego, co dzieje się w tobie i wokół ciebie.
Myśl szybko i użyj swojej kreatywności, by poprawić relacje. Sytuacje, choć mogą być skomplikowane, nie są tak trudne jak ci się wydają. Nie unikaj wyzwań ani nie bój się poznać prawdy, choćby tej najtrudniejszej. Tylko w taki sposób wyjdziesz z błędnego koła i znajdziesz się w lepszych okolicznościach.

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

Rak

Rak / graf. Canva

Karty: Duch Żółwia – powoli i spokojnie wygraj wyścig

Kiedy podejmujesz działanie i trzymasz się swojego planu z ufnością, że wszystko się ułoży – to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. To nie czas na pośpiech i forsowanie spraw na siłę. Poruszaj się powoli, a nawet pozwalaj sobie na przerwy.
Nie jesteś maszyną, tylko człowiekiem. Porzuć chęć rywalizacji i kontroli, zamiast tego po prostu bądź. Jak mówi stare nordyckie przysłowie: „Robimy to, nie robiąc, i wszystko zostaje zrobione”.
Jeśli masz wrażenie, że nie robisz wystarczająco dużo, to wiedz, że sama świadomość jest już ważnym punktem. Dzięki temu możesz przemyśleć kierunek, w którym podążasz i kolejne kroki, które zamierzasz wykonać. Zastanów się, czy to czas na zmiany, czy lepiej zostać na drodze, na której już jesteś. Pamiętaj, że prawdziwa miłość i prawdziwy sukces wymagają cierpliwości.
Skup się na teraźniejszości, a kolejny krok wkrótce stanie się jasny. Po prostu bądź.

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

Lew

Lew / graf. Canva

Karty: Duch Orła – wszechświat cię wspiera

Pomyśl o orłach lecących wysoko nad innymi ptakami, szybujących na wietrze. Ty też możesz wznieść się na nowy poziom, jeśli nie przestraszysz się krótkiej chwili samotności. Masz w sobie siłę by pokonać strach i przeciwności losu.
Jeśli obecnie czujesz się zagubiona czy zawstydzona, to tylko dlatego, że twoim przeznaczeniem jest latać. Wznieś się ponad kłopoty, które sprawiają, że czujesz się przestraszona i samotna, spójrz z szerszej perspektywy, a jednocześnie wypatruj szczegółów, które pomogą ci zdobyć mądrość i odwagę.
To nie jest czas na bycie bezbronną i zależną, ponieważ masz skrzydła, aby samodzielnie latać i musisz to zrobić w tym momencie. Nie ukrywaj się i nie szukaj stada, które mogłoby cię wesprzeć. Tylko wznosząc się wysoko jesteś w stanie zobaczyć wszystkie swoje możliwości i dokonać najważniejszych wyborów.

 

Może też cię zaintryguje:
Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

panna

Panna / graf. Canva

Karty: Świstak – czas odpuścić

Każde zakończenie to początek czegoś nowego. Czas zaakceptować naturalne zakończenie czegoś, co już ci nie służy. Uwielbiamy trzymać się tego, co znane, ale nowe potrzebuje przestrzeni, aby nadejść i móc się rozwijać. Choć możesz tęsknić, to nie stawiaj oporu przed zmianami, wiosna to doskonały czas na odrodzenie.
Być może już długo próbujesz ożywić coś, co dawno minęło – sytuację, związek, przekonanie, nawyk … Nadszedł czas by zaakceptować, że przeszłość należy do przeszłości. Na razie pozwól sobie poczuć emocje, uwolnij je. Pamiętaj, że żaden smutek nie trwa wiecznie, a przejście do nowych doświadczeń pozwoli ci ponownie doświadczyć prawdziwej radości i entuzjazmu.

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

Waga

Waga / graf. Canva

Karty: Duch Pancernika – ustal zdrowe granice

Nauka wyznaczania zdrowych granic jest twoją główną lekcją. By żyć w zgodzie ze swoimi intencjami i kreować swoje najlepsze życie, być może będziesz musiała powiedzieć „nie” wielu rzeczom, które w przeszłości mogły być dla ciebie w porządku. Oznacza to również, że musisz dowiedzieć się, gdzie kończysz się ty, a gdzie zaczynają inni, co należy do ciebie, a co nie. Poznaj swoje ograniczenia i zrozum, że odrzucenie tego, co nie jest właściwe, daje siłę
Zaufaj sygnałom swojego ciała, a będziesz wiedzieć, co robić. To może nie być proste, zwłaszcza, jeśli nadmiernie przejmujesz się tym co powiedzą inni, gdy wyrazisz co naprawdę czujesz.
Bądź szczera wobec siebie i innych, bez względu na to, jak trudne może to być i jak bardzo możesz się bać utraty kogoś lub czegoś. Zmierz się ze swoim strachem, powiedz prawdę i ustal swoje granice. Będziesz zdumiona cudami, które się wydarzą, gdy ochronisz się przed przyjęciem na siebie zbyt wiele, przypodobaniem się ludziom i utratą swojej uczciwości
Żyj i odpoczywaj.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

skorpion

Skorpion / graf. Canva

Karty: Duch Konika Morskiego – obserwuj i czekaj

W kwietniu popracuj nad zachowaniem neutralności i nabrania perspektywy. „Nie mój cyrk, nie moje małpy” – to ważna dewiza, o której warto pamiętać, zwłaszcza gdy masz ochotę wskoczyć do walki i spróbować naprawić sytuację.
Staraj się ograniczyć podejmowanie akcji. Najpierw się wycofaj i zbadaj sytuację z różnych punktów widzenia. Dzięki temu głębiej zrozumiesz to czego szukasz i dlaczego.
Pamiętaj też, że twoje perspektywa nie jest jedyną właściwą. Jest ich tyle, ile stworzeń w morzu.
Zwróć uwagę na swoje ukryte przekonania i ich wpływ na sposób myślenia, odczuwania i działania. Niezależnie od działań innych, twoim wyzwaniem jest zachowanie spokoju i niebranie ich słów i zachowań do siebie. Ich dramaty mogą mieć niewiele wspólnego z tobą, więc pozostań neutralna, dopóki nie dowiesz się więcej. Z czasem twoja perspektywa może być zupełnie inna.

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

strzelec

Strzelec / graf. Canva

Karty: Duch Pawia – Zabłyśnij!

Kiedy ostatni raz potrząsnęłaś piórem z ogona i zaświeciłeś swoim światłem, aby wszyscy mogli to zobaczyć? Każdy z nas pragnie ekspresji, a kwiecień to doskonały czas, by pokazać swoją prawdziwą istotę. Wyjdź z cienia i pokaż prawdziwą siebie, by inni mogli zainspirować się do wyrażenia własnej wyjątkowości.
Nie bój się o to, co pomyślą inni. Nie możesz świecić zbyt jasno. Czy z góry zakładasz, że ktoś może cię zranić gdy postanowisz się otworzyć? Może nie wszyscy będą celebrować twój blask, ale to jest w porządku. Nie pozwól się zranić, choć inni mogą się skurczyć gdy ty zagarniasz przestrzeń – uśmiechaj się i tańcz dalej. Już wkrótce dołączą do ciebie nowe osoby, które będą chciały dzielić z tobą blask i radość.

 

Dowiedz się:
Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

koziorożec

Koziorożec / graf. Canva

Karty: Duch Lwa – bądź hojna

Masz wiele powodów do dumy i znasz swoją wartość.
Bądź dumna ze swojej zdolności do służenia sercem. Zadowolenie z tego, co masz, w tej chwili, pozwala ci mądrze wykorzystywać swoje zasoby, gdy dajesz innym w sposób, który kształci, uzdrawia, inspiruje i zachwyca. Bądź dumny, a jednocześnie pokorny. Praktykuj wdzięczność, a przekonasz się, że pochwały, które cię spotykają, nie dorównują radości płynącej z wiedzy, co byłaś w stanie zrobić dla innych.
Jeśli zaś zmagasz się z niską samooceną, pamiętaj, że najlepszym lekarstwem jest zdrowa dumna. Nie wątp, że możesz zrobić wiele dobrego. Masz w sobie niesamowitą energię i jesteś tu po to, by przekazać ją światu.

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

Wodnik

Wodnik / graf. Canva

Karty: Duch Kanarka – zaśpiewaj własną piosenkę

Wielu z nas gryzie się w język, by nie zostać odrzuconym, z powodu tego kim jest. Kwiecień to czas by zaryzykować – wokół ciebie jest więcej ludzi niż ci się wydaje, z którymi możesz śpiewać w harmonii.
To czas byś odnalazła swój prawdziwy głos i wyraziła swoje pragnienia. Przypomnij sobie o wrodzonej radości i pokaż światu kim naprawdę jesteś. Świat chce usłyszeć twoją piosenkę! Tylko tak odnajdziesz harmonię i radość.
Nie próbuj śpiewać tylko tej melodii, którą twoim zdaniem chcą usłyszeć inni. W ten sposób tylko zamykasz się w klatce i ukrywasz samą siebie. Nie bój się, że jesteś zbyt „inna”. Co z tego, że nie wszyscy się z tobą zgodzą. Nie poświęcaj takich ludziom swojej cennej energii. Będzie mnóstwo innych ludzi, możliwości i nowych, wspaniałych doświadczeń, które pojawią się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy tylko otworzysz drzwi swojej klatki i odlecisz na wolność.
Znajdź swój głos i miej odwagę rozwinąć skrzydła i śpiewać głośno! Świat potrzebuje Twojej prawdziwej pieśni.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

ryby

Ryby / graf. Canva

Karty: Duch Borsuka – bądź nieustraszona i odważna

Kwiecień może od ciebie wymagać bycia odważną. Nie trać swojego celu z oczu, bądź wytrwała, skup się na współpracy, a przyniesie to już wkrótce wspaniałe rezultaty.
Masz wszystko, czego potrzeba, aby osiągnąć to, czego chcesz, więc utwierdzaj się w tym przekonaniu. Świeć swoim światłem i podejmuj ryzyko, bo wokół ciebie jest mnóstwo nowych możliwości.
Pamiętaj, że złość lub agresja, kłótliwe zachowanie, nachalność lub manipulacja nie przyniosą pozytywnego wyniku. Teraz jest czas, aby się uspokoić i pozwolić energii przejść przez ciebie. Wybierz się na wycieczkę lub szybki spacer, otrząśnij się, przetańcz, abyś mogła nabrać entuzjazmu, ale nie na tyle intensywnie, by przytłaczać siebie i innych.
Wiedz też, że nie warto gonić dłużej za czymś co ci umyka. Wtedy warto swoją energię poświęcić na coś innego. Pamiętaj, że świat nie kręci się wokół twoich pragnień. Lepsze, piękniejsze możliwości przyjdą naturalnie, nie forsuj ich z całej siły – nie wszystko musi być przecież zrobione w stu procentach.

 

 

Karty wyroczni duchowych zwierząt autorstwa Collette Baron-Reid

TAGI
top

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ