Wednesday, July 24, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop miesięczny. W październiku przyjdą zmiany. Fortuna uśmiechnie się do 3 znaków

Horoskop miesięczny. W październiku przyjdą zmiany. Fortuna uśmiechnie się do 3 znaków

Sprawdź, czy jesteś wśród nich

kobieta w jasnym garniturze stoi pod woalką

Horoskop miesięczny na październik 2023. Sprawdź, na co uważać w kwestii zdrowia i jak zadbać o swoje emocje / fot. Canva/Satrio Ramadhan

Jesień, ciepła herbata, kasztany i przewrotne zmiany. Zobacz jak oprócz nakrycia się kocykiem zadbać o siebie i swoje emocje, oraz na czym skupić swoją energię

 

Horoskop miesięczny – październik 2023: zmiany, okazje, nieprzewidywalność

Liczba października – 10 – jest przypisana karcie Koła Fortuny.
To karta karmy i przeznaczenia – przyniesie zmiany i okazjonalne zwroty losu. To będzie okres, w którym warto być elastyczną, akceptować zmiany, wykorzystywać pojawiające się okazje i refleksyjnie podchodzić do życia, starając się zrozumieć jego cykliczność i nieprzewidywalność.

Niestety nie na wszystkie wydarzenia mamy wpływ. Przejmij kontrolę nad tym, jak odbierasz i akceptujesz to, co przynosi los.

Pamiętaj, że interpretacje Tarota są subiektywne i symboliczne, a horoskop jest ogólnym zobrazowaniem energii miesiąca. Twoje indywidualne doświadczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników.

 

Coś się sprawdziło?
Horoskop miesięczny: Wrzesień zachęca, by skupić się na tym, co jest naprawdę istotne

 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: As Buław Śmierć, 3 buław, Pustelnik

Główna emocja: Duma

Aura

Twoja energia w październiku będzie pełna entuzjazmu i chęci do działania. Silna wola pomoże ci pokonywać wszelkie przeszkody, dlatego nie wahaj się podejmować trudnych wyzwań. Nie zapominaj, by swoją energię wykorzystać także do zadbania o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

To dobry czas na wprowadzenie zmian w swoim podejściu do zdrowia. Przyjrzyj się uważnie swoim nawykom żywieniowym, stylowi życia czy używkom. Na pewno znajdziesz wśród nich coś co mogłabyś poprawić, tym samym wpływając na swoje zdrowie i samopoczucie.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Zacznij od uznawania swoich osiągnięć, nawet tych drobnych. Zadbaj o swoje emocje, doceniając siebie za wszystkie małe i duże sukcesy w życiu. Warto również poświęcić czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Przesłanie mówi także o działaniu – zamiast rozmyślać i medytować – spróbuj tworzyć i podejmować kroki w stronę swoich celów.

Rada dla Barana

Czas na kontakt ze swoim wewnętrznym przewodnikiem i wsłuchanie się w swoją intuicję. Skup się na zdobywaniu wiedzy oraz dzieleniu się nią z innymi. Tarot przypomina również o wartości czasu spędzonego w samotności i ciszy, aby skoncentrować się na swoim wewnętrznym życiu oraz zrozumieć lepiej swoje uczucia, myśli i cele.

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: Arcykapłanka, Paź Mieczy, 10 buław, 6 kielichów

Główna emocja: Poczucie bliskości

Aura

Teraz jest czas na ciszę i dostrojenie się do swojej intuicji. Możesz odczuwać silne przyciąganie do poszukiwania duchowego zrozumienia lub rozwoju. Czas byś sobie zaufała, więcej czuła niż myślała, współpracowała i tworzyła. Zaufaj swojej kobiecej energii i bądź dumna ze swojej zdolności do pielęgnowania, zaufania, odczuwania i empatii.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Nadmiar bodźców i przeciążona głowa generuje mnóstwo stresu. Przez chaos myśli ciężej ci kontrolować emocje, co może prowadzić do zmagania się z wewnętrznymi konfliktami i negatywnymi myślami. Postaraj się zminimalizować stresowe sytuacje i zachować pozytywne nastawienie. Poszukaj sposobu na wyciszenie się i odnalezienie wewnętrznego spokoju.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Być może masz tendencję do przejmowania zbyt wielu obowiązków i odpowiedzialności na swoje barki. Staraj się ustalić priorytety i ograniczać liczbę zadań, które podejmujesz, aby uniknąć przeciążenia. Nie musisz wszystkiego robić sama. To czas by oddelegować część z nich i nie porywać się z motyką na słońce. Warto przyjrzeć się także swoim relacjom, czy wszystkie z nich wpływają na ciebie korzystnie. Ważne jest by znaleźć czas na ładowanie własnych baterii i w razie potrzeby nie bać się poprosić o pomoc i wsparcie.

Rada dla Byka

Wspominaj stare, dobre czasy, ale nie trać z oczu teraźniejszości. Jest wiele rzeczy, którymi można się cieszyć tu i teraz. Warto się czasem zatrzymać i wziąć głęboki oddech. Odnowienie kontaktu ze starymi przyjaciółmi i podzielenie się wspomnieniami może się okazać dla ciebie bardzo oczyszczającym doświadczeniem.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: Arcykapłanka, Paź Mieczy, 10 buław, 6 kielichów

Główna emocja: Miłość

Aura

To może nie być łatwy okres, ale to co najtrudniejsze już za tobą. Pamiętaj, że trudne chwile są tylko przejściowe. Postaraj się nie tłumić swoich uczuć i pozwól sobie na ich wyrażanie. Warto także skupić uwagę na rzeczach, za które jesteś wdzięczna, to pomoże ci szybciej odzyskać wewnętrzną harmonię.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Na długoterminowe aspekty, którymi należy zająć się już teraz – to może być zwiększenie aktywności fizycznej, dbanie o swoje ciało, robienie badań kontrolnych lub ograniczenie szkodliwych używek. Pamiętaj, że to małe kroki i drobne nawyki mają ogromny wpływ na twoje zdrowie i przyszła „ty” kiedyś ci za nie podziękuje. Pozytywnie na zdrowie może także wpłynąć wsparcie rodziny i przyjaciół, a także znalezienie równowagi między pracą, a życiem osobistym.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Staraj się świadomie rozpoznawać myśli, które cię dręczą i zastanów się nad ich prawdziwym źródłem – większość z nich jest przesadzona i nieuzasadniona. Nie izoluj się i porozmawiaj z kimś o swoich emocjach. Często opowiadanie o swoich lękach potrafi je zniwelować. Pamiętaj także o wysypianiu się, codzienna medytacja może pomóc ci w zasypianiu i uspokojeniu umysłu.

Rada dla Bliźniąt

Przejmij większą kontrolę nad swoim życiem emocjonalnym lub, jeśli to konieczne, poszukaj pomocy. Postaraj się zatrzymać i lepiej zrozumieć samą siebie. Zachowuj spokój w trudnych sytuacjach i unikaj impulsywnych reakcji.

 

 

Może też cię zainteresuje:
Rok osobisty 2023. Jak go obliczyć, by wiedzieć na co uważać przez najbliższe miesiące?

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: Koło Fortuny, Królowa Buław, 2 kielichów, Świat

Główna emocja: Wściekłość

Aura

Czeka cię mnóstwo zmian, a momentami jazda bez trzymanki, więc lepiej zapnij pasy. Mogą to być zarówno pozytywne, jak i wyzwalające wydarzenia, które pomogą ci rozwijać się i dojrzewać. To aura przeznaczenia, która uświadamia, że nie na wszystko masz wpływ i często jedyne co zostaje to być elastyczną, zaakceptować zmiany i zachować optymizm nawet w obliczu trudności.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Karty mogą wskazywać na konieczność bycia stanowczą i pewną siebie. Nie wahaj się pytać lekarzy o radę, szukać drugiej opinii, jeśli masz jakiekolwiek obawy zdrowotne. To także ostrzeżenie przed nadmiarem pracy, która może prowadzić do stresu i wyczerpania.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

To czas by zadbać o relacje, zarówno z innymi, jak i z samą sobą. Dbałość o własne emocje, wyrażanie ich, utrzymywanie równowagi i otaczanie się wsparciem emocjonalnym może pomóc w osiągnięciu większej harmonii i spełnienia w życiu. Spróbuj spędzić czas na aktywnościach, które naprawdę sprawiają ci przyjemność.

Rada dla Raka

Przywróć równowagę i porządek w swoim wszechświecie. Niektóre rozdziały mogą wymagać zamknięcia i odpuszczenia. Czas ruszyć dalej bez oglądania się za siebie.

 

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Rycerz Buław, 6 buław, Paź Kielichów, 10 kielichów

Główna emocja: Smutek, Zachwyt

Aura

Unikaj ryzyka i pochopnych decyzji, gdyż mogą doprowadzić do napięć a nawet konfliktów. Możesz poczuć jesienny spadek motywacji i mieć tendencje do odkładania spraw na później. Warto zastanowić się nad tym, co może cię zatrzymywać i podjąć kroki w celu przezwyciężenia stagnacji. To także czas, w którym dobrze rozwikłać, czy to do czego zmierzasz, wciąż jest dla ciebie ważne i aktualne.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Uważaj na zbyt duże zaangażowanie i pracowitość, która prowadzi do przemęczenia i wypalenia. Postaraj się nie przeciążać pracą lub obowiązkami, ponieważ to może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Zadbaj o regularny sen, zdrową dietę i aktywność fizyczną, aby utrzymać swoją witalność.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Wyrażanie wdzięczności za to, co masz, może pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastawienia. Codziennie zastanawiaj się nad tym, za co jesteś wdzięczna, i zapisuj te myśli w dzienniku wdzięczności. Szukaj radości w drobnych codziennych chwilach, a także zadbaj o swoje ciało i jego pielęgnacje – podobnie jak sen i aktywność fizyczna może mieć to spory wpływ na poprawę twojego samopoczucia.

Rada dla Lwa

Jeśli twoja rodzina nie zapewnia wsparcia, być może będziesz musiała szukać pomocy z zewnątrz. To także sugestia by odsunąć się od toksycznych relacji i zrobić sobie od nich przerwę.

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: Wieża, 2 buław, Siła, Arcykapłanka

Główna emocja: Tęsknota

Aura

To okres względnego spokoju po ewentualnych trudnościach, lub czas na przygotowanie się na nadchodzące wyzwania. Warto zachować ostrożność, ale także trzymać wszystko w ryzach. Masz w sobie zdolność do radzenia sobie ze wszelkimi kłopotami, dlatego nie zapominaj o lekcjach z przeszłości i staraj się być elastyczniejsza w tym napiętym okresie.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Dobre relacje z bliskimi mogą wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne i emocjonalne. Dziel się swoimi obawami i potrzebami ze swoimi bliskimi, a oni mogą być źródłem wsparcia i zrozumienia. To także konieczność utrzymania harmonii – pomiędzy pracą a czasem wolnym, ale też np. równowagi hormonalnej, dlatego warto zaktualizować sobie wszystkie badania.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

W zadbaniu o uczucia może pomóc ich akceptacja – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Zrozum, że emocje są naturalnym elementem twojego doświadczenia i nie zawsze można nimi sterować. Pracuj także nad budowaniem swojej pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. To może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami.

Rada dla Panny

Czasem intuicja może zawieść. Być może nadszedł czas, aby polegać na faktach, a nie na uczuciach. Zamiast skupiać się na swoim wnętrzu, wyjdź otwarcie na zewnątrz i mów głośno swoją prawdę.

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Paź Buław, Koło Fortuny, 9 kielichów, Rydwan

Główna emocja: Strach

Aura

To doskonały czas, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, by być blisko natury i czerpać z niej energię. Pomoże ci to dotrzeć do swojej intuicji i rozbudzić kreatywne myślenie. To również dobry moment na nawiązywanie nowych kontaktów i pogłębianie istniejących relacji. Bądź otwarta na ludzi i zacieśniaj z nimi więzi.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Karty sugerują dużą zmienność i przypominają, że zdrowie jest często nieprzewidywalne, a los może wpłynąć na twoje stan zdrowia. Niektóre rzeczy są poza twoją kontrolą, ale ważne jest, abyś dbała o to, co jest w twojej mocy. Dodatkowo, jeśli dotychczasowe metody wspierania i leczenia nie przynoszą efektów, warto rozejrzeć się za nowymi sposobami.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Dbaj o równowagę między pracą a życiem osobistym – między czasem dla siebie, a czasem dla innych. Utrzymywanie harmonii jest ważne dla zdrowia psychicznego. Dodatkowo zatroszcz się o swoje relacje, wyrażaj swoją miłość i wdzięczność wobec bliskich osób. Wspieraj innych i korzystaj z ich wsparcia.

Rada dla Wagi

Prowadź, nie podążaj! Weź wodze w swoje ręce i śmiało idź do przodu, ufając, że dotrzesz do celu. Najważniejsze jest skupienie. Niech nic cię nie rozprasza, dopóki cel nie zostanie osiągnięty.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: Król Mieczy, 9 kielichów, 7 kielichów, 8 mieczy

Główna emocja: Pożądanie

Aura

Karty zwiastują zamieszanie i brak organizacji. Warto być ostrożną w wyrażaniu swoich myśli i upewnić się, że jesteś zrozumiana przez innych. Uzbrój się w cierpliwość i pamiętaj, że tylko spokój nas uratuje.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Zdrowie emocjonalne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Dbanie o swoje emocje, znajdowanie radości w życiu i korzystanie z odpowiedniego wsparcia mogą przyczynić się do ogólnego dobrego samopoczucia. Oprócz tego skup się na diecie i unikaj nadmiernej ilości przetworzonej żywności i cukrów. Stawiaj na zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

To wskazówka, która mówi o zastanowieniu się nad przeszłością i dokonania ostatecznego wyboru. Może utknęłaś z decyzją w jednym punkcie i nie wiesz co wybrać? Zamiast fantazjować i gdybać, nie bój się otworzyć jednych drzwi kosztem zamykania drugich. To już czas by zacząć działać i iść do przodu. Podjęcie decyzji pozwoli ci uspokoić myśli i odetchnąć z ulgą.

Rada dla Skorpiona

Czasami warto wyluzować i odsunąć się od niewygodnych sytuacji, zamiast się nimi zadręczać w nieskończoność. Wybierz prostszą i spokojniejszą drogę.

 

 

Przeczytaj:
Horoskop na 2023: Miłość, pieniądze, zdrowie. Czy czekają cię wielkie zmiany?

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: 5 buław, As Kielichów, Pustelnik, 10 kielichów

Główna emocja: Zazdrość

Aura

Konflikty będą się rozładowywać, energia w pomieszczeniu się oczyszcza, a komunikacja staje się bardziej konstruktywna. Dobrze jest rozpocząć na nowo budowanie niektórych relacji z czystą kartą, wyjaśnić nieporozumienia i wypracować wspólne rozwiązania.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Jeśli nie planujesz ciąży – to uważaj na kwestie płodności. W tej karcie jest dużo emocji, które odbijają się na twoim zdrowiu. Jedz i rób to, co kochasz, nie przejmuj się na zapas i rozpocznij zmiany stylu życia, które przyniosą ci więcej satysfakcji.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

To potrzeba wyciszenia się, odcięcia od nadmiernych bodźców i hałasu. To doskonały czas by pobyć samej ze swoimi myślami i czuć się z tym dobrze! Karta jest również związana z rozwojem duchowym. To może obejmować poszukiwanie sensu życia, praktykowanie duchowych technik lub odkrywanie swojej duchowej strony.

Rada dla Strzelca

Bądź bardziej uważna w kwestii swoich uczuć i potrzeb emocjonalnych. Szczerze zapytaj siebie, co naprawdę chcesz i potrzebujesz aby poczuć się spokojną i spełnioną.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: Cesarz, 8 buław, 2 mieczy, 10 denarów

Główna emocja: Chęć odwetu, Rozkosz

Aura

To okres dobrze rokujący, zwłaszcza pod względem finansów. Dobra organizacja, kontrola, zarządzanie czasem i budżetem pozwolą ci szybciej osiągnąć spokój i satysfakcję. Nie obawiaj się działań w roli liderki i z odwagą przejmij kontrolę nad tym co dzieje się wokół ciebie.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Napięcie, stres i przepracowanie to główne aspekty, na które musisz uważać. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość snu i czasu na odpoczynek. Regularna aktywność fizyczna i zdrowia dieta mogą pomóc utrzymać ci ciało i umysł w równowadze.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Konflikty wewnętrzne, z którymi się mierzysz mogą być trudne do pokonania w pojedynkę. Nie obawiaj się poprosić najbliższych o wsparcie, bądź zwrócić się po profesjonalną pomoc. Poznanie własnych myśli i uczuć pomoże ci lepiej nimi zarządzać, szukaj w nich rozwiązań i równowagi.

Rada dla Koziorożca

Za dużo bałaganu? Jeśli masz nadmiar rzeczy, uporządkuj je. Podaruj tym, którzy mają mniej szczęścia. Zbyt duża akumulacja oznacza brak miejsca na przyciągnięcie obfitości.

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: Arcykapłan, 7 buław, Sąd Boży, 7 mieczy

Główna emocja: Poczucie bliskości

Aura

To czas introspekcji i wewnętrznego rozwoju. W październiku skup się na poszukiwaniu duchowości i zrozumienia głębszych aspektów życia. Dobrze jest także przemyśleć swoje wierzenia, wartości i podejmowane na podstawie nich decyzje. Energia sprzyja także nauce, mentorom i nauczaniu – warto ją w tych dziedzinach kreatywnie wykorzystać.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Karty wskazują na konieczność dbania o zdrowie psychiczne i radzenia sobie z wyzwaniami emocjonalnymi. Wsparcie bliskich, aktywność fizyczna i zadbanie o czas na odpoczynek powinny być dla ciebie priorytetowe.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

To jest czas na kontakt z własnym wnętrzem i duchowym rozwojem. Medytacja, joga i inne praktyki duchowe mogą pomóc w tym procesie. Przebywaj także częściej wśród bliskich ci ludzi, najlepiej dołączając do wspólnoty np. kręgów kobiet.

Rada dla Wodnika

Nie poświęcaj swojego szczęścia kosztem innych. Działaj bardziej strategicznie i mniej impulsywnie.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: As Buław, 6 mieczy, 3 buław, Arcykapłanka

Główna emocja: Szczęście

Aura

Aura przynosi energię nowego początku. To jest czas, aby rozważyć nowe cele, projekty i możliwości. Bądź gotowa na rozpoczęcie czegoś nowego w swoim życiu. Rozpiera cię energia i determinacja, świat stoi przed tobą otworem – nie bój się otwierać drzwi i iść do przodu.

Na co uważać w kwestii zdrowia?

Uważaj na spadki energii i brak planu w kwestii poprawy drobnych niedogodności. Bądź uważna także podczas podróży i zadbaj o dobre wyposażenie swojej apteczki. Monitoruj swój stan zdrowia przez badania kontrolne i nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu się.

Jak zadbać o siebie i swoje emocje?

Lepsze planowanie pozwoli ci działać z większą pewnością siebie. Jeśli będziesz unikać ryzyka, to zamiast z wygraną, pozostaniesz z uczuciem frustracji. Jeśli czujesz, że potrzebujesz się zresetować – wyznaczenie nowego kierunku w życiu bądź podróż może mieć zbawienny wpływ.

Rada dla Ryb

Nie bój się zająć tym, co jest dla ciebie niewygodne. Spędzaj więcej czasu na refleksji, wśród natury oraz kobiet. Wsłuchaj się w swoją intuicję i to na jej podstawie podejmuj decyzje.

 

Przeczytaj koniecznie:
Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ