Saturday, May 25, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop miesięczny: Maj to ważny miesiąc dla miłości

Horoskop miesięczny: Maj to ważny miesiąc dla miłości

W tym miesiącu, skupimy się na osobach już zakochanych

para leżąca przy basenie

Czy maj to dobry czas na miłość? / fot. Canva

Pogoda rozgrzewa, czas również na nasze serca. Sprawdź, co wydarzy się u ciebie w miłości

 

Horoskop miesięczny: maj 2024 – rozwój, intuicja, równowaga

Liczba maja 5 – przypisana jest w kartach tarota Arcykapłanowi i kojarzona jest z mądrością, wiedzą oraz rozwojem duchowym. Może to oznaczać, że będziesz w tym miesiącu bardziej skupiona na swoim wnętrzu, duchowości, wartościach i moralności.
Maj sprzyja również mądremu kierownictwu, dlatego też wszelkie decyzje powinny być podejmowane na podstawie swojej intuicji, a nie tylko na podstawie faktów i logicznego myślenia. Jeśli chcesz podjąć kursy i poszerzać swoją wiedzę, energia będzie mocno ci sprzyjać.
Aura wskazuje również na potrzebę znalezienia równowagi między duchowością, a codziennym życiem. Arcykapłan patronuje także komunikacji, która ułatwi ci stawianie granic. Medytacja i czas na refleksje mogą pomóc lepiej zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć harmonię i równowagę.

Pamiętaj, że interpretacje Tarota są subiektywne i symboliczne, a horoskop jest ogólnym zobrazowaniem energii miesiąca. Twoje indywidualne doświadczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników.

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

Emocja: Poczucie bliskości

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: 4 buław, Królowa Buław, Królowa Denarów, 5 kielichów, Umiarkowanie

Aura związku

To czas rodzinny, często zwiastujący zaręczyny, małżeństwa, bądź romantyczne spotkania. Twój związek może zostać wzmocniony jeszcze bardziej, dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Ciesz się i doceniaj to uczucie stabilności i głębokiego połączenia.

Jak widzi cię druga strona

Bez wątpienia uważa, że emanujesz dobrą i żywą energią. Patrzy na ciebie przez różowe okulary dostrzegając głównie dobre strony. Wciąż jest między wami fizyczne przyciąganie, a także ceni twoją niezależność i opiekuńczość.

Twoje uczucia/obawy

Twój związek może wymagać bardziej zrównoważonego podejścia do kwestii materialnych i odpowiedzialności finansowej. Karta zachęca do mądrego zarządzania finansami i zrozumienia, jak wpływają one na waszą relację. Jest to także symbol praktycznego, rozsądnego i stabilnego związku.

Przyszłość

Możesz czuć się rozczarowana i przygnębiona przez trudności w życiu lub związku. To temat z przeszłości, który choć zamknięty, wciąż do ciebie wraca i wzbudza niepokój. To znak, że warto o tym porozmawiać, puścić urazy, zamknąć rozdział i przestać płakać nad rozlanym mlekiem.

Rada dla Barana

To czas by poszukać harmonii i spokoju. Znajdź czas by wcisnąć pauzę i oddać się refleksji. Postaraj się częściej proponować kompromisy i ćwiczyć cierpliwość oraz głębsze zrozumienie.

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

Emocja: Współczucie

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: Król Mieczy, 4 denarów, 8 denarów, 3 buław, Cesarzowa

Aura związku

Aura twojego związku na maj jest napełniona jasnym myśleniem i umiejętnością rozwiązywania problemów. To jest znak, że wasz związek jest oparty na mądrości i logicznym podejściu do spraw. Choć mało w tej karcie romantyzmu, to wasze połączenie umysłów i burzliwe dyskusje sprawiają, że wcale wam tego nie brakuje.

Jak widzi cię druga strona

Może uważać cię za zbyt ostrożną i zamkniętą. Kosztem stabilności i poczucia bezpieczeństwa unikasz zmian i podjęcia ryzyka. Być może też za bardzo przywiązujesz uwagę do rzeczy materialnych.

Twoje uczucia/obawy

Każda relacja bez wątpienia wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy – u was nie jest inaczej. Dzięki cierpliwości i ciągłej uważności na drugą osobę macie szansę uczynić ten związek bardziej stabilnym i satysfakcjonującym.

Przyszłość

Wygląda na to, że twoje życie miłosne wkracza w kolejną fazę. Jeśli znajdziesz się w nowym związku, będziesz musiała stworzyć mocny fundament pod trwałą relację. Jeśli jesteś w dłuższym związku, może to być świetny moment, aby określić swoje cele jako para i współpracować, aby je osiągnąć. Alternatywnie, karta ta może również sygnalizować podróż; skorzystajcie z okazji, aby wspólnie odkrywać świat.

Rada dla Byka

Staraj się wyrażać swoją kreatywność, pomysły i myśli bez zastrzeżeń. Nie powstrzymuj się – bądź otwarta. To także energia opiekuńczości oraz macierzyństwa, wykorzystaj swoją kobiecą moc, a wszystkie zmiany pójdą o wiele płynniej.

 

Przeczytaj też:
Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

Emocja: Triumf

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: 4 buław, Rydwan, 7 mieczy, Rycerz Mieczy, 10 denarów.

Aura związku

Wasz związek wydaje się stabilny i jest tworzony na solidnych fundamentach. To również czas by spędzać czas wśród rodziny i przyjaciół, którzy pomogą wzmocnić jeszcze bardziej waszą relację.

Jak widzi cię druga strona

Druga strona docenia twoją siłę i pasję, choć czasem widzi, że ciężko zapanować ci nad emocjami. Nie ma wątpliwości, że mu się podobasz, jednak czasem za tobą nie nadąża.

Twoje uczucia/obawy

Gdzieś pod skórą czujesz, że nie ma między wami całkowitej szczerości. Podejrzewasz drugą stronę o manipulacje czy kłamstwa. Może z powodu przeszłych doświadczeń ciężko jest ci zaufać, postaraj się być sobą i pokazać też czasem swoją wrażliwą stronę. Pamiętaj, żeby swoje lęki konfrontować we wspólnej rozmowie, zamiast tłumić je w sobie.

Przyszłość

Możesz spodziewać się wielu zmian. Może być wam trudno głębiej zaangażować się w partnerstwo, a także istnieje obawa, że popadniecie w rutynę. Może to ty będziesz musiała szybko działać by zacieśnić wasze więzy i umocnić relację? Bądź odważna.

Rada dla Bliźniąt

Skup się na budowaniu solidnych fundamentów. Bądź hojna dla tych, których kochasz, a także wykorzystaj ten czas blisko waszych rodzin, co pozwoli bardziej scalić wasz związek.

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

Emocja: Zawiść

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: 2 mieczy, 9 mieczy, 5 buław, Sąd Boży, Królowa Mieczy

Aura związku

Aura sugeruje utknięcie pomiędzy dwoma decyzjami. Jeśli sama nie podejmiesz decyzji, uważaj aby świat nie dokonał wyboru za ciebie. Coś uniemożliwia wam rozwiązanie problemów. To nie czas na ignorowanie problemów, a na poważną i szczerą rozmowę by odnaleźć kompromis.

Jak widzi cię druga strona

Partner widzi cię jako osobę, która przechodzi przez trudny okres. Widzi, że coś cię dręczy i że zatraciłaś swoje optymistyczne spojrzenie.

Twoje uczucia/obawy

Możesz odczuwać niepokój w związku z pewnymi aspektami w relacji. Może bywasz zazdrosna? Jeśli nie o inną osobę, to o czas, który poświęca swoim zajęciom. Czujesz, jakbyś wciąż prowadziła walkę o to, czyje zdanie będzie na wierzchu. Z jednej strony dodaje to pewnego rodzaju dynamizmu, zwłaszcza relacjom o dłuższym stażu, jednak z drugiej strony balansujesz na granicy konfliktu.

Przyszłość

W przyszłości postanowicie wyjaśnić wiele spraw i oczyścić atmosferę. A także podejmiecie decyzję, czy z tym wszystkim chcecie iść dalej razem czy osobno.

Rada dla Raka

Powiedz, co myślisz. Nie przebieraj w słowach. Czas na jasną, nieubarwioną prawdę.

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

Emocja: Rezygnacja

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Król Mieczy, Paź Buław, 10 buław, Król Denarów, Rycerz Mieczy

Aura związku

Aura twojego związku jest napełniona jasnym myśleniem i umiejętnością rozwiązywania problemów. To jest znak, że wasz związek jest oparty na mądrości i logicznym podejściu do spraw. Choć mało w tej karcie romantyzmu, to wasze połączenie umysłów i burzliwe dyskusje sprawiają, że wcale wam tego nie brakuje.

Jak widzi cię druga strona

Partner czuje się niepewnie w twoim towarzystwie, często go onieśmielasz. Trudno mu przejąć inicjatywę, a z drugiej strony czeka aż ty ją wykażesz. Może martwić go twoja emocjonalna dojrzałość i tematy związane z dziećmi.

Twoje uczucia/obawy

To może być czas, w którym czujesz się przemęczona. Bierzesz za dużo na swoją głowę i czujesz, że znikąd nie masz wsparcia i pomocy. A z drugiej strony, nie wiesz nawet jak o nią poprosić.

Przyszłość

Twój związek może wymagać bardziej zrównoważonego podejścia do kwestii materialnych i odpowiedzialności finansowej. Karta zachęca do mądrego zarządzania finansami i zrozumienia, jak wpływają one na waszą relację. Jest to także symbol praktycznego, rozsądnego i stabilnego związku.

Rada dla Lwa

To nie jest czas na refleksję – to czas na działanie, nie bój się konfrontacji. Broń swojego punktu widzenia. Kieruj się swoją prawdą i walcz o to, co słuszne.

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

Emocja: Pożądanie

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: 10 kielichów, Arcykapłanka, Wisielec, 5 denarów, Kochankowie

Aura związku

Masz powody do zadowolenia. Miłość wydaje się spokojna, a wspólne spędzanie czasu szczególnie satysfakcjonujące. Ważny pozytywny wpływ może mieć na was także rodzina. To czas stabilności, spokoju i wygody.

Jak widzi cię druga strona

Partner widzi cię jako osobę introwertyczną, skrytą, bardzo mądrą i uduchowioną. Docenia twoją przenikliwość, a także sposób w jaki o niego dbasz.

Twoje uczucia/obawy

Być może teraz głęboko zastanawiasz się nad waszym związkiem, wspólnymi celami i wartościami, które was łączą. Może utknęłaś w martwym punkcie i potrzebujesz coś zmienić, bo dotychczasowa dynamika nie przynosi ci poczucia szczęścia ani spełnienia. Czujesz że oboje się od siebie odsuwacie, bo potrzebujecie więcej czasu dla siebie i na rozmyślania nad dalszą przyszłością.

Przyszłość

W przyszłości możecie doświadczyć trudnych wyzwań, być może związanych z finansami. Jeśli jednak będziecie trzymać się w tym razem, żadna przeszkoda nie jest straszna.

Rada dla Panny

Pracuj nad bliskością i okazywaniem miłości drugiej stronie w sposób bardziej otwarty. Nie zastanawiaj się także nad decyzjami zbyt długo, nie odkładaj ich na później, najlepiej podejmuj je z poziomu serca, nie logiki.

 

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

Emocja: Bezsilność

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Arcykapłan, As Buław, Umiarkowanie, 2 buław, Paź Kielichów

Aura związku

To czas na szczerą komunikacje i pielęgnowanie wspólnych wartości i tradycji. Wasze duchowe połączenie będzie silniejsze niż zwykle, sprzyjać mu będzie traktowanie siebie nawzajem z miłością i moralnością. Często to również aura zgodnych małżeństw lub do nich prowadząca.

Jak widzi cię druga strona

Jesteś postrzegana jako wulkan energii, gotowy do działania i podejmowania nowych wyzwań. Aura kreatywności, eksperymentów od ciebie bije i inspiruje drugą stronę. Czeka was dużo pozytywnych chwil.

Twoje uczucia/obawy

Może brakować ci czasu na związek, może jesteś zmęczona skakaniem w różne skrajności, a może twój związek po prostu wydaje ci się zbyt nudny i spokojny. Jednakże nad wami dużo pozytywnej energii i harmonii, którą warto pielęgnować i wzmacniać.

Przyszłość

Będziecie musieli podjąć ważną decyzję, która zaważy na dalszej przyszłości waszego związku. Nie odkładaj jej na później – działaj odważnie i kieruj się sercem.

Rada dla Wagi

Otwórz swoje serce. Wyraź siebie swobodnie. Podejmij ryzyko emocjonalne i postaw wszystko na szali. Pozwól swojej wyobraźni cię prowadzić!

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

Emocja: Poczucie akceptacji

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: 10 mieczy, Król Denarów, 9 denarów, Królowa Mieczy, Świat

Aura związku

To może być trudny okres, w którym czujesz się rozczarowana. Możesz mieć żal o wiele spraw, a może właśnie jesteś w trakcie jego zakończenia. Czas na akceptację i krok do przodu.

Jak widzi cię druga strona

Druga strona uważa cię za osobę ambitną, praktyczną i poświęcającą wiele na drodze do sukcesu. Wie, że jesteś lojalna i można na ciebie liczyć, a także, że potrzebujesz mieć wszystko zorganizowane i przemyślane, gdy twardo stąpasz po ziemi.

Twoje uczucia/obawy

Czujesz się wolna i niezależna. Masz sporo przestrzeni i czujesz, że osiągnęłaś wiele sukcesów, które zasługują na docenienie i celebrację. W tym miesiącu twoje emocje są skupione głównie na tobie.

Przyszłość

W przyszłości czeka was trudna rozmowa na chłodno. Wyjaśnicie kilka spraw oddalając emocje na bok, tym samym oczyszczając atmosferę i rozwiewając wątpliwości.

Rada dla Skorpiona

Zamknąć, odpuścić, wybaczyć i ruszyć do przodu.

 

Zobacz też:
Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

Emocja: Obawa

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: 9 buław, 10 denarów, Królowa Kielichów, Wisielec, 2 buław

Aura związku

To czas ogromnej siły i nadziei, nawet gdy stajesz w obliczu problemów, które grożą utratą równowagi. Przeszliście wiele, ale macie potrzebną determinację by pokonać jeszcze więcej. To także czas, w którym oboje budujecie swego rodzaju mur i szukacie zagrożeń tam, gdzie ich nie ma. Może warto wpuścić się nawzajem do środka?

Jak widzi cię druga strona

Partner widzi w tobie osobę rodzinną, moralną, z tradycjami i z praktycznym podejściem do życia. Wie, że może na tobie polegać i że rodzina i najbliżsi są dla ciebie bardzo ważni.
Twoje uczucia/obawy
Jesteś romantyczną i wrażliwą duszą. Potrzebujesz romantyzmu, rozmów o emocjach i wrażliwości – może właśnie na tej płaszczyźnie czegoś ci brak?

Przyszłość

Przyszłość waszego związku może przynieść nowe pomysły i jasność w komunikacji między wami. To może być czas, w którym odkryjesz nowe sposoby rozwiązywania problemów i osiągniesz większą jasność w zrozumieniu swojego związku. Jednak zanim do tego dojdzie najpewniej spędzicie trochę czasu osobno, by móc dotrzeć do własnego, wewnętrznego przełomu.

Rada dla Strzelca

Spójrz w przyszłość i snuj plany. Bądź także odważna na pomysły innych i ich sposoby myślenia.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

Emocja: Zaufanie

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: 10 mieczy, Król Kielichów, 6 mieczy, Sprawiedliwość, Paź Buław

Aura związku

To może być trudny okres, w którym czujesz się rozczarowana. Możesz mieć żal o wiele spraw, a może właśnie jesteś w trakcie jego zakończenia. Czas na akceptację i krok do przodu.

Jak widzi cię druga strona

Partner widzi cię jako osobę, która wnosi do waszej relacji opiekę, a także element władzy. Ceni twoją emocjonalną dojrzałość, a także poświęcenie dla rodziny.

Twoje uczucia/obawy

Możesz chcieć zakończyć wasz związek, pragniesz spokoju. Alternatywnie, chcesz pozostawić za sobą bolesny rozdział i się pojednać. W każdym razie to chęć opuszczenia przeszłości i pójścia naprzód, w stronę nieznanej, ale jaśniejszej przyszłości.

Przyszłość

W przyszłości podejmiecie poważne rozmowy odkładając emocje na bok. Uważaj na urazę i postawę obronną oraz upewnij się, że konflikty w związkach są rozpatrywane z szacunkiem i zaufaniem do drugiej połowy. Jeśli będziecie dążyć do kompromisu i wzajemnego zrozumienia, wasz związek będzie się rozwijał.

Rada dla Koziorożca

Jeśli coś cię niepokoi – wyraź to! Nie bój się także wychodzić pierwsza z inicjatywą.

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

Emocja: Wdzięczność

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: Paź Buław, Śmierć, 6 buław, 5 kielichów, As Kielichów

Aura związku

To aura zwiastująca chęć eksperymentowania – możecie razem chodzić na zajęcia, odkrywać nowe hobby, a nawet przeżywać nowe przygody w sypialni. Energia i motywacja będzie was rozpierać, warto wykorzystać ją na nowe, pozytywne zmiany.

Jak widzi cię druga strona

Partner widzi cię jako nie zbyt chętną do zmian. Czuje, że utknęłaś w przeszłości, w toksycznym miejscu i nie chcesz tego zmienić. Uważa, że trzymasz się strefy komfortu, co już od dawna ci nie służy.

Twoje uczucia/obawy

Cenisz stabilność i bezpieczeństwo i nie chcesz by coś się zmieniało. Być może właśnie planujecie poważny krok na przód jak wyprowadzka lub małżeństwo? To może sprawiać, że czujesz się zablokowana i przytłoczona.

Przyszłość

Na ten moment nie zmierza to w dobrą stronę. Widać rozczarowanie i utkwienie w przeszłości, a także trzymanie urazy zamiast jej przepracowanie i wybaczanie. Jeśli chcesz zmienić tę energię – musisz otworzyć się na zmiany i perspektywę drugiej strony.

Rada dla Wodnika

Podziel się swoimi uczuciami. Otwórz swoje serce. To czas, w którym możesz wyrazić całą siebie.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

Emocja: Pogarda

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: Wieża, Księżyc, Królowa Buław, Kochankowie, Paź Mieczy

Aura związku

To czas zmian i próba wytrwałości waszego związku. Choć z pozoru bolesne, otwierają drogę do nowych doświadczeń i budowania czegoś naprawdę trwałego. Chociaż te czasy mogą być trudne, wiedz, że miną i wkrótce wyjdziecie z nich silniejsi.

Jak widzi cię druga strona

Druga strona nie do końca potrafi cię rozgryźć. Nie wie do końca o co ci chodzi, czuje też, coś przed nim ukrywasz. Albo postrzega cię zupełnie inaczej, niż jest w rzeczywistości. Może czas to skonfrontować i uprościć komunikację?

Twoje uczucia/obawy

Do miłości podchodzisz z pewnością siebie i jest mało prawdopodobne, abyś zmieniła to kim jesteś, by dopasować się do kogoś innego. Nie specjalnie przejmujesz się tym, co myślą o tobie inni. Jesteś urodzoną liderką, energiczną, kreatywną i w związku czujesz się jak w swoim żywiole.

Przyszłość

W przyszłości widać cudowną spójność i równowagę sił, a także uzupełniające się energie. To miłość, współpraca, zaangażowanie. Przed wami także ważne wybory, których musicie dokonać kierując się sercem, a nie chłodnym umysłem.

Rada dla Ryb

Zachowaj czujność! Bądź gotowa do ataku, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

 

Może też cię zaintryguje:
Horoskop: Na 2024 rok obierz nowy cel. Jakie przeszkody możesz napotkać?

TAGI

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ