Tuesday, May 28, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop miesięczny: Maj to czas zadbania o siebie. Co twoje ciało chce ci przekazać?

Horoskop miesięczny: Maj to czas zadbania o siebie. Co twoje ciało chce ci przekazać?

Sprawdź, czy robisz wszystko, by poprawić swoje samopoczucie i zdrowie

W maju skup się na miłości / fot. Canva

Sprawdź horoskop miesięczny na maj 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Maj sprzyja mądremu kierownictwu, dlatego podejmuj decyzje na podstawie swojej wiedzy i intuicji, a nie tylko faktów i logicznego myślenia

 

Horoskop miesięczny – maj 2023: zdrowie, duchowość, rozwój

Liczba maja 5 – przypisana jest w kartach tarota Arcykapłanowi i kojarzona jest z mądrością, wiedzą oraz rozwojem duchowym. Może to oznaczać, że będziesz w tym miesiącu bardziej skupiona na swoim wnętrzu, duchowości, wartościach i moralności.

Aura maja 2023 wskazuje na potrzebę znalezienia równowagi między duchowością a codziennym życiem. Medytacja i czas na refleksje mogą pomóc lepiej zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć harmonię i równowagę.

Pamiętaj, że karty powinny być traktowane jako wskazówki, a nie diagnoza. Ostateczne decyzje dotyczące zdrowia należy zawsze podejmować w oparciu o konsultacje z lekarzem.

 

Jesteś ciekawa, co czeka cię w czerwcu?
Horoskop miesięczny: Miłosny czerwiec odkrywa, co mówią twoje myśli i czego pragnie ciało

 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: 6 mieczy, Paź Mieczy, 8 buław, 7 buław

Witalność

Możesz oczekiwać poprawy swojego stanu zdrowia. Burzliwy okres pełen niepokojów jest już za tobą, a twoje ciało powoli się harmonizuje. Aby utrzymać dobrą formę potrzebujesz zmienić kilka nawyków, zwiększyć aktywność fizyczną oraz znaleźć czas na relaks.

Gdzie popełniasz błąd?

Doskonale wiesz, które z twoich nawyków są szkodliwe, jednak samo myślenie o ich zmianie, nie sprawi, że coś się magicznie wydarzy. Przede wszystkim zmniejsz czynniki stresujące, a także ogranicz ilość spożywanych napojów alkoholowych i gazowanych. Czas spędzany przed ekranem telewizora lub komputera też najlepiej by było zamienić na dobrą książkę.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Postaw na aktywność fizyczną, aby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Może to oznaczać regularne ćwiczenia, dłuższe spacery lub po prostu bycie bardziej aktywną w codziennym życiu.

Rada dla Barana

Skup się na swoim spokoju i równowadze emocjonalnej, aby utrzymać dobre zdrowie i witalność. Postaraj się wpisać w kalendarz wolny czas i bez wymówek go realizować. Również techniki relaksacyjne, zwłaszcza o zabarwieniu duchowym takie jak joga czy medytacja, są mocno wskazane w tym miesiącu.

 

Może też cię zainteresuje:
8 błahostek, które sprawiają, że NIE czujesz się szczęśliwa

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: 6 kielichów, Słońce, Siła, Królowa Buław

Witalność

Maj to czas, w którym będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i wysokim poziomem energii. Karta sprzyja także ciąży, z naciskiem na bliźnięta. Zdrowie psychiczne jak i fizyczne wydaje się być stabilne i w równowadze. Przebywaj wśród kobiet, gdyż w tym czasie mogą mieć one wyjątkowo korzystny wpływ.

Gdzie popełniasz błąd?

Możesz mieć tendencje do zaniedbywania regularnych badań, a także ignorowania lub błędnego odczytywania sygnałów, które wysyła ci twoje ciało. Być może jesteś zbyt pochłonięta swoimi obowiązkami i codziennymi sprawami, aby zwrócić uwagę na swoje potrzeby. A może po prostu unikasz tematów zdrowia ze strachu? W tej sferze bezdyskusyjnie lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Przyjrzyj się w szczególności poziomowi witaminy D i postaraj się spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Praca nad swoją motywacją oraz siłą woli pozwoli ci poprawić samopoczucie i doda ci odwagi (np. do robienia kontrolnych badań). Poprawa kondycji fizycznej również poprawi twoją witalność i wpłynie pozytywnie na układ odpornościowy.

Rada dla Byka

Szukaj pomocy i wsparcia w celu poprawy i utrzymania dobrego zdrowia i kondycji. Dobry dietetyk, trener personalny, a nawet couch. Dobry specjalista pozwoli ci osiągnąć swoje cele i zachować przy tym równowagę. Dziel się swoimi doświadczeniami z innymi. To doda ci motywacji a także pozwoli lepiej zrozumieć swoje potrzeby.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: Śmierć, 2 denarów, Diabeł, 2 mieczy

Witalność

Maj to okres zmian i transformacji. Początek zupełnie czegoś nowego, co może wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie. To jednocześnie szansa na odnowę i regenerację, a także na całkowity powrót do zdrowia i zmianę szkodliwych nawyków.

Gdzie popełniasz błąd?

Być może całkowicie skupiasz się na pracy i finansach, kosztem swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Możesz mieć tendencję do przepracowywania się, bądź brania na siebie dużej ilości obowiązków, co zwiększa poziom stresu i zmęczenia. Karty sugerują także większą ostrożność w podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia i witalności – ogranicz branie leków bez zaleceń specjalisty.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Wiele zdrowotnych trudności może wynikać ze szkodliwych nawyków – a te przecież można zmienić. Postaraj się oprzeć pokusom, unikaj używek, a także zadbaj o spokój w swoich relacjach. Ponoć aby coś weszło w nawyk, wystarczy wytrzymać tylko 25 dni!

Rada dla Bliźniąt

Zastanów się co jest dla ciebie ważne i jak możesz zbliżyć się do stanu równowagi. Musisz podjąć ważne decyzje w kwestii zdrowia i swoich potrzeb, a im dłużej z tym zwlekasz, tym trudniej będzie się wyrwać z tego błędnego koła. Poszukaj emocjonalnego wsparcia, byś nie czuła się osamotniona w tym procesie zmian.

 

Przeczytaj teraz:
Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: 2 mieczy, Śmierć, 2 denarów, Diabeł

Witalność

To dobry czas na moment refleksji nad tym, jak emocje oddziałują na twoje zdrowie. Wyparte uczucia mogą dawać fizyczne symptomy i powodować ogólne osłabienie i uczucie zablokowania. Mogą się pojawić także problemy z koncentracją i podejmowaniem decyzji.

Gdzie popełniasz błąd?

Szkodliwe nawyki i przyzwyczajenia, wzbranianie się przed gruntownymi zmianami – to sprawy, którymi należy się zająć w pierwszej kolejności. Może to również sugerować, że jesteś świadoma swoich zdrowotnych problemów, jednak ignorujesz symptomy, a nawet diagnozę i nie podejmujesz żadnych działań w kierunku zdrowienia. Czas pokonać swój strach, przyjrzeć się temu, co twoje ciało chce ci przekazać i zadbać o siebie najlepiej jak potrafisz.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Karty sugerują pozbycia się z otoczenia rzeczy bądź ludzi, którzy cię stresują. Skup się na sprawach materialnych. Zapewnienie sobie stabilności w tej kwestii może pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie. Nie bój się poszukiwać alternatywnych rozwiązań z dziedzin medycyny naturalnej.

Rada dla Raka

To czas wyzwolenia – od negatywnych wpływów, toksycznych relacji czy nałogów. Czas na prawdziwą zmianę i transformację – zarówno swojego ciała jak i myślenia. Skup się na pozytywnych zmianach i zapewnij sobie nowe, szczęśliwe życie.

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Królowa Denarów, Śmierć, 10 buław, 3 mieczy

Witalność

To czas, w którym powinnaś cieszyć się przypływem energii, dobrym zdrowiem i pewnością siebie. Poczucie stabilizacji finansowej wprawia cię w dobre samopoczucie, zaś wprowadzone zmiany w stylu życia, oraz praktyczne podejście skutkują odzyskiwaniem utraconego wcześniej balansu.

Gdzie popełniasz błąd?

Ignorowanie symptomów i strach przed badaniami bądź diagnozą nie prowadzi do niczego pożytecznego. Niezdrowe wybory, niechęć przed zmianami, mogą w przyszłości prowadzić do pogorszenia równowagi. Słuchaj uważniej swojego ciała, a także skonfrontuj się z wynikami i podejmij leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Uczyń z siebie i swojego zdrowia priorytet! Skup się na wzmacnianiu swojej silnej woli i podejmowaniu działań, które przyczynią się do poprawy twojego samopoczucia. Nie musisz brać na siebie tak wiele, część obowiązków możesz oddelegować, nie bój się także prosić o wsparcie – ludzie są z natury pomocni i chętnie wyręczą cię w kilku kwestiach. Maj to także idealny czas na wprowadzenie zmian i nowe postanowienia – zdrowsza dieta, regularna aktywność fizyczna i czas na relaks – to jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

Rada dla Lwa

W kwestiach zdrowia postępuj z uważnością i ostrożnością. Do ewentualnych wyzwań podejdź ze spokojem, zdrowym rozsądkiem i pragmatyzmem. Im szybciej się sobą zaopiekujesz, tym szybciej zobaczysz efekty.

 

Czytaj także:
Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: Rycerz Mieczy, 7 kielichów, As denarów, Królowa Denarów

Witalność

Twoja witalność w tym czasie może być osłabiona zarówno w aspekcie fizycznym jak i emocjonalnym. Najpewniej jest to połączone z natłokiem spraw i obowiązków, które cię pochłaniają i wyczerpują. Potrzebujesz chwili wytchnienia, mniej stresu, a także regularnych badań.

Gdzie popełniasz błąd?

Masz tendencję do ignorowania niektórych symptomów, co może prowadzić do ich pogłębiania i dalszych komplikacji. Istnieje szansa, że jesteś świadoma jakie kroki powinnaś podjąć, jednak bardziej o nich rozmyślasz niż wprowadzasz w życie.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Wszystko jest w twoich rękach! Jednakże proces zdrowienia wymaga od ciebie poświęcenia czasu i energii, by znaleźć właściwe rozwiązania, a następnie wprowadzić je w życie. Może to dotyczyć wprowadzenia zmian w diecie, zwiększenia aktywności fizycznej lub konsultacji lekarskiej. Nie szukaj wymówek, zacznij działać i rozwiąż problemy jak najszybciej.

Rada dla Panny

To czas, w którym powinnaś skupić się na sobie i uznać wartość swojego zdrowia. Może to oznaczać, że musisz bardziej dbać o siebie i swoje potrzeby, aby poprawić zdrowie i samopoczucie. Znajdź równowagę między codziennymi obowiązkami, a czasem dla siebie. Upewnij się, że jednocześnie zwiększasz swoją świadomość na temat zdrowia i zdrowego stylu życia.

 

Warto się zainteresować:
Kiedy i co? Kalendarz badań profilaktycznych

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Rycerz Buław, Król Kielichów, Śmierć, 3 mieczy

Witalność

To bardzo interesujący czas, w którym wydajesz się być w swojej mocy. Masz dużo energii i zapału, zwłaszcza w sprawach zmiany swojego stylu życia na lepsze. W maju podejmuj wyzwania dotyczące zdrowia i samopoczucia. W dłuższej perspektywie pomogą ci utrzymać obecną witalność i wigor.

Gdzie popełniasz błąd?

Nikt nie jest doskonały, więc i przy najlepszej witalności zdarzają się błędy. Karty sugerują, że możesz zbytnio polegać na swoich emocjach lub na innych ludziach, w kwestiach związanych ze zdrowiem. Tym samym istnieje ryzyko, że przekroczysz swoje granice, bądź zignorujesz własną intuicję, co może prowadzić do chwiejności emocjonalnej bądź odbić się na twojej samoocenie. Jeśli to z tobą nie rezonuje, to może do niektórych kwestii zdrowotnych podchodzisz zbyt przesadnie? Pamiętaj, że żadna skrajność nie jest dobra.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Być może zostały z tobą jeszcze nawyki, nałogi czy sposoby myślenia, które wymagają radykalnej zmiany. Nie brakuje ci odwagi ani determinacji. Maj to najlepszy czas, by wyjść ze swojej strefy komfortu i podejść pragmatycznie do tematu. Jedzenie niezdrowej żywności, palenie, brak snu… Sama doskonale wiesz, co wymaga zmian i zakończenia.

Rada dla Wagi

Najsłabszym punktem mogą być twoje emocje i obszar zdrowia psychicznego. Dlatego wyłapuj wszystkie negatywne myśli i uczucia i postaraj się je zneutralizować. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, nie wahaj się poprosić o pomoc.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: 8 denarów, As buław, 5 buław, Arcykapłanka

Witalność

To miesiąc, który pod względem zdrowotnym może stanowić nie lada wyzwanie. Ale czy jest przeszkoda, z którą kobiety-Skorpiony sobie nie poradzą? Twoja witalność może być na dość niskim poziomie, co objawia się zmęczeniem i obniżoną odpornością, dlatego w tym czasie wskazana jest szczególna troska o swoją energię i przestrzeń.

Gdzie popełniasz błąd?

Masz skłonności do przemęczania się, brania wielu zadań na swoją głowę i zbytniego wysiłku. Może to prowadzić do urazów, bądź chorób, które pogarszają się pod wpływem stresu.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Warto się skupić na znalezieniu równowagi między pracą, a odpoczynkiem, a także na znalezieniu sposobów na radzenie sobie ze stresem. Wskazane jest próbowanie wszelkich technik relaksacyjnych – medytacja, masaż, joga… wszystko co pomoże ci zredukować stres. Jeśli lubisz wypoczywać w ruchu, to siłownia – zwłaszcza w towarzystwie, będzie dobrym pomysłem. Sporty z domieszką rywalizacji, bądź jakakolwiek forma konkurowania ze sobą doda ci potrzebną motywację do osiągania swoich zdrowotnych celów.

Rada dla Skorpiona

Musisz znaleźć czas dla siebie, a także być bardziej uważna na swoje potrzeby. Może to oznaczać, że pewne zobowiązania będą musiały poczekać, a ty skupisz się na sobie, by zregenerować swoją energię i witalność.

 

Przeczytaj teraz:
Horoskop Chiński 2023. Co dokładnie przyniesie Rok Królika?

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: 8 denarów, Pustelnik, 10 denarów, Królowa Mieczy

Witalność

To czas dobrej witalności i ogólnego zdrowia. Jest kilka obszarów, nad którymi należy popracować, lecz wydaje się, że już rozpoczęłaś nad tym pracę. Czy to nowa dieta, sposób na relaks czy aktywność fizyczna – to co robisz, zdecydowanie ci służy, a utrzymanie dyscypliny i determinacji przyniesie ci w przyszłości jeszcze lepsze rezultaty.

Gdzie popełniasz błąd?

Karty wskazują, że do poprawy jest obszar relacji. Być może potrzebujesz wypracować równowagę między czasem w samotności, a czasem spędzanym w towarzystwie innych. Uważaj, by nie odsuwać się od ważnych relacji, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Po pierwsze – kontynuować pracę nad poprawą stylu życia i dbaniem o swoje ciało. Regularna aktywność fizyczna, zdrowie odżywianie, regularne badania kontrolne i relaksacyjne praktyki – sama najlepiej czujesz, który obszar wymaga poprawy w pierwszej kolejności.
Po drugie – czas spędzony w towarzystwie rodziny i najbliższych, a także hojne podejście doda ci energii i wpłynie pozytywnie na aurę witalności.

Rada dla Strzelca

Nie pospieszaj siebie w żadnych decyzjach. To czas, w którym lepiej odsunąć siebie i swoje emocje na bok by unikać nadmiernego stresu. Możesz rozważyć nowe techniki redukcji stresu, takie jak medytacja, ćwiczenia oddechowe, joga, terapia.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: 6 buław, Arcykapłanka, 8 kielichów, 4 kielichów

Witalność

Możesz czuć się trochę osłabiona, ale nie jest to nic, czego nie jesteś w stanie poprawić. Być może brakuje ci pewności siebie, co wpływa na twoje samopoczucie. Zmęczenie i nadmiar obowiązków skutkuje też brakiem motywacji. Wydajesz się zaniedbywać symptomy i obszary, o których od dawna wiesz, że wymagają uwagi i opieki. Nie odsuwaj siebie i swojego zdrowia na drugi plan.

Gdzie popełniasz błąd?

Być może twoja fizyczność lub duchowość jest zaniedbana. Powinnaś znaleźć równowagę między dbaniem o ciało, a troskę o umysł i ducha. To także lampka ostrzegawcza, by sprawdzić swoje hormony, które mogą wpływać na twój brak energii.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Skup się na swoich emocjach i potrzebach. Wygospodaruj więcej czasu dla siebie, by odpocząć i się zregenerować. Poszukaj nowych inspiracji, a także zwróć uwagę na relacje z innymi, aby otaczać się wyłącznie pozytywnymi i wspierającymi ludźmi.

Rada dla Koziorożca

Jeśli czujesz się znudzona bądź niespełniona, to czas aby dokonać zmian. Nie ignoruj swoich potrzeb ani emocji, otwórz się na nowości, nie bój się ryzykować i stawiać sobie wyzwań.

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: As mieczy, 8 mieczy, As buław, Królowa Buław

Witalność

To niestety czas zbierania żniw po wyczerpywaniu swojego ciała i nadmiernym stresie. Potrzebujesz czasu by przyjrzeć się temu, jak dbasz o siebie i o zdrowie. Wprowadź niezbędne zmiany, a zobaczysz efekty w przyszłości. Twoja witalność może być obniżona, dlatego im szybciej zaczniesz układać i stosować się planu naprawy, tym szybciej odzyskasz równowagę.

Gdzie popełniasz błąd?

Być może jesteś uwięziona w pewnych myślach i sytuacjach, które cię blokują. Poczucie lęku lub zdezorientowania prowadzi do niepokoju i stresu, co odbija się w twoim ciele. Ważne jest byś pamiętała, że wszelkie przeszkody są tylko chwilowe, i zawsze jest sposób by przezwyciężyć to, co cię blokuje.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Mniej myśleć więcej działać – to główne przesłanie maja. W kontekście zdrowia to potrzeba nowego podejścia do stylu życia i panowania nad emocjami. Może oznaczać początek nowej diety, regularnej aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, a także pracy nad redukcją stresu.

Rada dla Wodnika

Zaakceptuj swoje ciało, a także pracuj nad odzyskaniem pewności siebie. Masz wielką moc oraz odwagę by pokonać wszelkie zdrowotne przeszkody. Zaufaj sobie i nie wahaj się szukać pomocy, jeśli takiej potrzebujesz.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: Król Mieczy, Kochankowie, Cesarzowa, Król Denarów

Witalność

Twoja aura może być trochę osłabiona. Wpływa na to brak jasności i brak zdecydowania w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza dotyczących zdrowia. Być może ignorujesz pewne symptomy i nie do końca wiesz za co się zabrać, by poczuć się silniejszą. Twój stres i niepewność mogą wynikać także z brania zbyt dużej ilości obowiązków na swoją głowę, a także z perfekcjonizmu.

Gdzie popełniasz błąd?

Karty wskazują na obszar decyzyjności i brania odpowiedzialności, a także na życie miłosne, które negatywnie wpływa na twoje zdrowie. Być może twoje problemy w życiu osobistym wpłynęły na twoje zdrowie psychiczne lub fizyczne, przez co trudno jest ci skupić się na swoim dobrej kondycji? Popracuj nad ustabilizowaniem swoich emocji i nie pozwól im przejmować kontroli.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Najlepiej zacząć od problemów w miłości bądź relacjach. Być może potrzebujesz być bardziej asertywna i wyraźniej stawiać granice, by chronić swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne. Praca nad miłością do samej siebie, a także na spełnianiu swoich potrzeb i pragnień również może ci pomóc wzmocnić psychikę i poprawić witalność. Nie wahaj się skorzystać z wyjazdu do SPA, fryzjera i wszystkiego innego, co sprawi, że poczujesz się piękniejsza, zrelaksowana i bardziej pewna siebie.

Rada dla Ryb

Postaraj się nie zamartwiać wszystkim na zapas, gdyż nie ma w tym nic pozytywnego. Pilnuj swoich wydatków, gdyż mogą negatywie wpłynąć na twoje zdrowie. Dodatkowo nie trać energii na rzeczy, które nie przynoszą ci szczęścia i korzyści.

 

Przeczytaj teraz:
Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ