Saturday, April 20, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop miesięczny: W kwietniu kieruj się rozumem

Horoskop miesięczny: W kwietniu kieruj się rozumem

Horoskop miesięczny na kwiecień 2024 ułożyła Anita Kostana

W kwietniu słuchaj głowy, nie serca / fot. Canva

W kwietniu wszelkie decyzje podejmuj z poziomu logicznego rozumu, aniżeli z emocjonalnego serca

 

Horoskop miesięczny: kwiecień 2024 – stabilność, kontrola, władza

Liczba kwietnia – 4 – jest przypisana karcie Cesarza. Symbolizuje on stabilność, kontrolę, władzę i zorganizowanie. Można oczekiwać, że kwiecień będzie charakteryzował się zdyscyplinowaniem, porządkiem i skupieniem na celu. To dobry czas na wszelkie przedsiębiorcze decyzje, a także przejmowanie roli liderki.
Warto wyznaczyć sobie cel, a także wykonywać wszelkie zadania z determinacją i skutecznością. Karta Cesarska symbolizuje także ojca i opiekuna, to może być dobry czas by pogłębić relację z ojcami, opiekunami bądź naszymi mentorami. 

Horoskop Baran

(21 marca-19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: Słońce, Rycerz Mieczy, 6 buław, Diabeł, Siła

Aura miesiąca

Możesz odetchnąć z ulgą, energia wokół ciebie jest wyjątkowo pomyślna. To jedna z najszczęśliwszych kart, dodaje ci sił i mówi, że niezależnie od tego, dokąd pójdziesz i co zrobisz, twoja pozytywna i promienna energia będzie podążać za tobą i przyniesie ci szczęście i radość. Z czymkolwiek teraz się mierzysz – będzie tylko lepiej.

Wyzwania

Zadanie jest proste – zwolnij! Czasami działasz zbyt szybko, nie przemyślisz wszystkiego dokładnie. Możesz nie być świadoma potencjalnych wyzwań, które staną ci na drodze. Nie chodź na skróty i nie żyj w pośpiechu. Czasami odrobina planowania i przygotowań może zdziałać wiele.

Otoczenie

Najbliżsi będą cię wspierać i wierzyć w twoje sukcesy. Poczujesz się bezpiecznie, gdy zauważysz, że wszyscy szczerze ci kibicują.

Relaks

Pomyśl co sprawia ci największą przyjemność… i zrób to! Może to mieć związek z energią seksualną lub szaloną imprezą. To dobry czas by trochę spuścić z tonu i pofolgować bez myślenia o konsekwencjach.

Rada dla Barana

Bądź odważna! Polegaj na swojej wewnętrznej sile, odnajdź w sobie spokój i weź sprawy w swoje ręce.

 

Horoskop Byk

(20 kwietnia-20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: 4 kielichów, Rycerz Mieczy, Król Kielichów, 7 mieczy, 4 denarów

Aura miesiąca

Uczucie niepewności zamyka cię na zewnętrzny świat. Napływają do ciebie nowe zaproszenia i możliwości, ale na razie mówisz „nie” i je odrzucasz. Wydajesz się znudzona i zmęczona, choć nic złego się nie dzieje, wybierasz zamknięcie się w sobie.

Wyzwania

Zwolnij trochę! Czasami pędzisz zbyt szybko, pomijając drobiazgi. Być może nie dostrzegasz przyszłych problemów, które mogą cię spotkać. Unikaj skrótów i pośpiechu. Planowanie i przygotowania mogą znacząco pomóc stawić czoło każdej sytuacji.

Otoczenie

Przyjaciele chętnie wesprą cię dobrą radą. Potrafią logicznie ocenić sytuację, a jednocześnie wykazać się wrażliwością i empatią. Możesz śmiało się do nich zwrócić i polegać na ich osądzie.

Relaks

Skoncentruj się na teraźniejszości starając się odrzucić nękające myśli o przeszłości bądź przyszłości. Najlepszy sposób na relaks to działanie – poprawa kondycji, ruch na świeżym powietrzu, to coś co pomoże ci naładować baterie.

Rada dla Byka

W tej chwili skup się na budowaniu bezpieczeństwa. Struktura, stabilność, porządek: tego teraz potrzeba.

 

Horoskop Bliźnięta

(21 maja-20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: Rydwan, Gwiazda, Głupiec, Wisielec, Mag

Aura miesiąca

Bez wątpienia będzie to bardzo ważny energetycznie miesiąc. Pełen zmian i szans na wyznaczenie w życiu nowego, pięknego kierunku. Masz szansę odzyskać kontrolę nad wszystkim co się wydarza wokół ciebie i zbliżyć się do swoich celów.

Wyzwania

Wyzwania jakie na ciebie czekają to walka z samą sobą i swoimi myślami. Może straciłaś wiarę w siebie, lub pokłóciłaś się z przyjaciółką? Karty sugerują, że pewne plany będzie trzeba odłożyć na później, co może sprawić, że poczujesz się rozczarowana. Nie trać wiary i nadziei – to twoje największe wyzwanie.

Otoczenie

W twoim otoczeniu nie brakuje spontaniczności, kreatywności i ludzi z sercem na dłoni. Możesz z nimi konie kraść, skakać na bungee, a nawet tańczyć do rana w świetle gwiazd. Jeśli jednak szukasz logicznego spojrzenia czy biznesowej porady – zamiast do przyjaciół lepiej udać się do eksperta.

Relaks

Wewnętrzny spokój może przynieść ci chwila samotności. Masz szansę by lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, a nawet przewartościować wiele spraw o 180 stopni. Popatrz na swoje życie z nowej perspektywy, a gdy nabierzesz sił i pewności – ruszaj z kopyta przed siebie.

Rada dla Bliźniąt

Korzystaj z intuicji, zaufaj sobie i swoim umiejętnościom do osiągnięcia celów. Bądź kreatywna, innowacyjna i zdolna do podejmowania szybkich decyzji. Masz w sobie dużo siły i determinacji by rozpocząć coś nowego i podążać za swoimi marzeniami, nie zwlekaj, a już w tym miesiącu poczujesz smak sukcesu.

 

Może też cię zainteresuje:
Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

 

Horoskop Rak

(21 czerwca-22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: 6 mieczy, 7 kielichów, Sąd Boży, Paź Buław, Mag

Aura miesiąca

Jesteś w stanie przejściowym, zostawiając za sobą to, co znane i zmierzając w stronę nieznanego. Być może przeprowadzasz się, opuszczasz związek, zmieniasz pracę… Cokolwiek by to nie było, może ci być smutno, jednak wiedz, że ta droga jest najlepsza jeśli chodzi o twój wzrost, wewnętrzny spokój i rozwój osobisty.

Wyzwania

To czas niezdecydowania, z lekką mieszanką niezadowolenia. Boisz się wybrać jedną drogę, bo wiesz, że inne drzwi zamkną się wtedy bezpowrotnie. Jednak stanie w miejscu nie wprawia cię w lepszy humor ani z pewnością nie posuwa do przodu. To czas, w którym warto na spokojnie zastanowić się nad swoimi celami i celebrować te sukcesy, które już osiągnęłaś.

Otoczenie

Wokół ciebie są osoby, które mierzą bądź mierzyły się z podobnymi doświadczeniami. Mogą ci wskazać drogę do uwolnienia się od problemów i zmartwień. Pozwól sobie pomóc i poprowadzić – zaufaj sile wspólnoty.

Relaks

Najlepiej zrelaksujesz się, gdy spróbujesz nowej aktywności. Podejdź do niej z entuzjazmem, najlepiej by była także związana z ruchem.

Rada dla Raka

Wykorzystaj swoje wewnętrzne przeczucia, zaufaj swoim instynktom i umiejętnościom, aby osiągnąć zamierzone cele. Pokaż swoją kreatywność, otwartość na innowacje oraz zdolność do podejmowania szybkich decyzji. Posiadasz ogromną siłę i determinację, aby zacząć coś nowego i dążyć do spełnienia swoich marzeń. Nie zwlekaj ani chwili dłużej, łap wiatr w skrzydła i działaj!

 

Horoskop Lew

(23 lipca-22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Kochankowie, 8 kielichów, 4 kielichów, 3 kielichów, Rycerz Mieczy

Aura miesiąca

Sprawy miłosne mogą zburzyć kwietniowy spokój. W sferze związkowej mogą pojawić się trudności. Bądź ostrożna i skup się na budowaniu głębokiej więzi, lub poszukaj nowych relacji, które będą pozytywnie wpływać na twoje życie. Może to także oznaczać energię zawieszenia, w której zwlekasz z podjęciem ważnej decyzji, bądź czekasz, aż ktoś podejmie ją za ciebie.

Wyzwania

Być może uciekasz i nie chcesz zmierzyć się z pewnymi wyzwaniami. Dryfujesz z jednego miejsca do drugiego, ponieważ nigdy nie czujesz się usatysfakcjonowana w jednym miejscu. Może ci się wydawać, że trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie. Zastanów się, co uczyni cię szczęśliwą i w tym kierunku projektuj swoją dalszą drogę.

Otoczenie

Odsuwasz się od ludzi, którzy wyciągają do ciebie rękę. Wszystko wydaje ci się nudne i mało ekscytujące. A może czegoś ci w tych relacjach brakuje? Zastanów się, jak na nowo można wzniecić ogień w tej sferze.

Relaks

Jak na ironię, to właśnie wspólne wyjścia z tymi, których od siebie odsuwasz mogłyby ci przynieść najwięcej radości. Zaplanuj wyjście na koncert, spektakl teatralny, czy wspólny posiłek w ulubionej restauracji. Wspólne doznania kulturalne mogą przynieść wiele radości i zapewnić odskocznię od codzienności.

Rada dla Lwa

To nie jest czas na refleksję – to czas na działanie.

 

Horoskop Panna

(23 sierpnia-22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: 4 denarów, 5 denarów, Cesarz, Królowa Buław, Sprawiedliwość

Aura miesiąca

Pomimo stabilnej aury, możesz odczuwać, że czegoś ci brakuje. Może za bardzo związałaś się ze sferą materialną, pozwalając by posiadanie określało twoją wartość? W kwietniu może być ciężko odpuścić pewne kwestie. Szukasz większej kontroli, przez co też możesz opierać się zmianom. W końcu masz już ustalony sposób życia, który ci odpowiada. Zmiana wydaje się zagrożeniem dla twojej pewności i poczucia bezpieczeństwa. Może jednak czasem warto podjąć ryzyko i zaszaleć?

Wyzwania

Zadanie na kwiecień to otwartość. Zbyt mocno skupiasz się na tym, czego ci brakuje, przez co sabotujesz sama siebie. Rozejrzyj się wokół i postaraj się okazać wdzięczność za choćby najmniejsze rzeczy, a poczucie braku szybko stanie się przeszłością.

Otoczenie

Czy jest tu ktoś, komu możesz przypisać rolę lidera? To lojalna osoba, na której możesz polegać. Nie będzie głaskać po głowie, ale wskaże odpowiedni kierunek i będzie robić wszystko byś poczuła się bezpieczna.

Relaks

W tym miesiącu postaw na aktywność fizyczną. Pomoże ci uwolnić napięcie i złapać oddech. To może być joga, pływanie, spacer w naturze lub nawet trening na siłowni. Ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają zrelaksować ciało, ale również umysł.

Rada dla Panny

Kieruj się uczciwością, a przed podjęciem decyzji wysłuchaj każdej ze stron. Jeśli potrzebujesz fachowej porady – nie wahaj się udać do eksperta.

 

Horoskop Waga

(23 września-22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Umiarkowanie, 10 buław, 2 mieczy, Rycerz Mieczy, 4 mieczy

Aura miesiąca

To nie czas na skakanie w skrajności. Skup się na wewnętrznym spokoju, utrzymaniu równowagi i cierpliwości. To dobry czas by przywrócić porządek i harmonię. Nawet jeśli wszystko wokół wydaje się stresujące i szalone – trzymaj emocje na wodzy i oddychaj głęboko.

Wyzwania

Wzięłaś zbyt wiele na swoją głowę, przez co trudno ci zachować balans pomiędzy innymi strefami w życiu. Największym wyzwaniem będzie poproszenie kogoś o pomoc bądź oddelegowanie części zadań. Nie musisz wszystkiego robić sama, i pamiętaj, że świat się nie skończy, gdy czasem komuś po prostu odmówisz.

Otoczenie

To czas chaosu i niezdecydowania. Mogą wystąpić problemy w komunikacji i trudności w relacjach z innymi. W tym czasie warto być ostrożną i dokładnie zważać na słowa, zarówno te wypowiedziane jak i usłyszane. To nie jest także dobry miesiąc na podejmowanie ważnych decyzji, niektóre sprawy mogą wymagać jeszcze dokładniejszego przemyślenia.

Relaks

Nie jest ważne w jaki sposób się zrelaksujesz, ważne jest by w ogóle znaleźć na to czas. Oderwij się od swoich codziennych obowiązków i znajdź chwilę dla siebie. To zwiększy twoją efektywność i doda ci niezbędnej energii.

Rada dla Wagi

Odpocznij. Potrzebujesz czasu na regenerację.

 

Horoskop Skorpion

(23 października-21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: 9 buław, 8 kielichów, Paź Buław, Paź Denarów, Cesarzowa

Aura miesiąca

Energia wydaje się dość skomplikowana i trudna do przewidzenia. Pewne sprawy mogą się opóźniać, co może utrudnić ci pewne działania. Jednocześnie pojawią się przed tobą okazje, które będą wymagać opuszczenia gardy i zaufania. Pamiętaj, nie ma sensu doszukiwać się zagrożeń tam gdzie ich nie ma, ale nadmierne zaufanie również nie jest wskazane. Spróbuj znaleźć w tym wszystkim balans i zaufać sobie oraz swojej intuicji.

Wyzwania

Coś w twoim życiu wydaje się nieaktualne i wymaga odcięcia się i zakończenia. Nie udawaj, że wszystko jest w porządku i zdobądź się na odwagę by rozpocząć nowy, piękniejszy rozdział.

Otoczenie

Wokół ciebie mogą pojawić się nowe osoby, które wniosą entuzjazm i piękne początki. Zaryzykuj i otwórz się na zmiany, a nie będziesz żałować.

Relaks

Największe odprężenie może przynieść ci… nauka. Skorzystaj z czasu wolnego, aby poznawać coś nowego lub rozwijać swoje umiejętności. To może być czytanie ciekawej książki, nauka nowego języka, gotowanie z nowego przepisu lub eksperymentowanie z rękodziełem.

Rada dla Skorpiona

Staraj się wyrażać swoją kreatywność, bądź otwarta na zmiany oraz daj sobie trochę więcej opieki i miłości.

 

Horoskop Strzelec

(22 listopada-21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: Wieża, 3 buław, As Buław, Paź Kielichów, Paź Mieczy

Aura miesiąca

Spodziewaj się nieoczekiwanego – ogromnych zmian, a nawet wstrząsów. Na szczęście po tym doświadczeniu staniesz się silniejsza, mądrzejsza i bardziej odporna. Struktury, które już ci nie służą, chcą ulec samozniszczeniu – to niezbędny czas dla twojego duchowego wzrostu.

Wyzwania

Wyzwania jakie na ciebie czekają to wyznaczenie sobie nowego kierunku lub celu. Nie tkwij w miejscu, zamknij za sobą przeszłość i postaraj się podchodzić elastycznie do okazji, które pojawią się w tym miesiącu.

Otoczenie

Możesz oczekiwać ogromu wsparcia i pomocy ze strony swojego najbliższego kręgu. Będą cię inspirować, nakręcać do działania i służyć dobrą radą. Warto jednak pamiętać, że to ty jesteś odpowiedzialna za swoje decyzje i działania, więc nie należy w całości polegać tylko na innych.

Relaks

Zaplanuj spotkanie z przyjaciółmi lub bliskimi, aby spędzić czas na rozmowie, śmiechu i wspólnych doświadczeniach. Czas spędzony w towarzystwie osób, które kochasz, może być niezwykle relaksujący i podnoszący na duchu.

Rada dla Strzelca

Jeśli masz pomysł, nad którym się zastanawiałaś, teraz jest czas, aby zasiać ziarno i zobaczyć, co się stanie.

 

Horoskop Koziorożec

(22 grudnia-19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: Pustelnik, 2 buław, 7 mieczy, Gwiazda, 8 mieczy

Aura miesiąca

To dobry czas na przerwę od codzienności, aby skierować swoją energię, uwagę do wewnątrz i znaleźć odpowiedzi, których szukasz, głęboko w swojej duszy. To dobry czas na samotną wędrówkę, medytacje i lepsze zrozumienie samej siebie.

Wyzwania

Wyzwaniem może być skupienie się na długoterminowych celach. Nie bój się wkraczać na nieznane terytoria i wychodzić ze strefy komfortu. To czas na podjęcie samodzielnie pewnych decyzji i nie czekanie, aż ktoś inny zrobi to za ciebie.

Otoczenie

Niestety, sytuacja nie wygląda optymistycznie. Ktoś może w pewien sposób chcieć cię oszukać, bądź wykorzystać znajomość z tobą do egoistycznych celów. Miej się na baczności.

Relaks

Wybierz się na spacer wieczorem i znajdź miejsce z dala od świateł miasta, gdzie możesz obserwować gwiazdy. Spędź chwilę patrząc w niebo, marząc i rozwijając wizje przyszłości, co może przynieść uczucie spokoju i pozwolić ci złapać szersze perspektywy.

Rada dla Koziorożca

Nie ograniczaj samej siebie. Daj sobie więcej czasu na zastanowienie się nad dalszą drogą.

 

 

Przeczytaj koniecznie:
Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

 

Horoskop Wodnik

(20 stycznia-18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: 9 kielichów, 4 buław, 2 denarów, Słońce, Cesarzowa

Aura miesiąca

Kwiecień zaprasza do szaleństwa, oddawania się przyjemnościom życia. Ciesz się dobrym jedzeniem i winem, doceniaj sztukę, kochaj się i relaksuj. To po prostu carpe diem w czystej postaci. Nie myśl o konsekwencjach i skup się na przyjemnościach – zasłużyłaś na to.

Wyzwania

W twoim otoczeniu może narastać napięcie, a ty możesz zostać wciągnięta w sam jego środek. Pamiętaj, żeby nie zburzyć swojej wewnętrznej harmonii cudzymi rozterkami i wyznawaj zasadę: nie mój cyrk, nie moje małpy.

Otoczenie

Wszystko jest dobrze. Zawsze mogłoby być lepiej, ale pomimo braku czasu, jesteś w stanie zachować silne relacje i utrzymać w nich harmonię. Możesz liczyć na swoich najbliższych, a oni mogą polegać na tobie.

Relaks

Wykorzystaj piękną pogodę! Słoneczne dni o łagodnej temperaturze mogą być doskonałym czasem na spacer, piknik, czytanie na świeżym powietrzu lub po prostu leżenie i delektowanie się promieniami słońca. A jeśli tam gdzie jesteś, jest zimno i ponuro, to nie pozostaje nic innego jak się spakować i wyjechać 😊

Rada dla Wodnika

Podchodź do innych z empatią i wrażliwością, lecz na pierwszym miejscu postaw siebie. Karta sprzyja również wszelkim rodzicielskim tematom.

 

Horoskop Ryby

(19 lutego-20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: Gwiazda, 8 buław, 7 buław, 6 buław, 6 mieczy

Aura miesiąca

Przetrwałaś wiele i zasłużyłaś na czas wytchnienia. To czas uzdrowienia, optymizmu i nadziei, gdzieś pod skórą czujesz, że idziesz w dobrą stronę i masz Wszechświat po swojej stronie. W tym miesiącu może zadziać się prawdziwa magia.

Wyzwania

Za bardzo się spieszysz. Możesz przegapić coś w pośpiechu i być podatna na popełnianie błędów lub podejmowanie złych decyzji. Pomimo tego, że masz dużo energii i entuzjazmu, niektóre rzeczy mogą się opóźniać niezależnie od ciebie. Uzbrój się w cierpliwość i bądź przygotowana by wprowadzać w życie alternatywny plan B. Obejdziesz potencjalne przeszkody.

Otoczenie

Ile osób, tyle opinii. Możesz czuć, że nie wszyscy są po twojej stronie, bądź mogą chcieć cię wykorzystać. Pamiętaj by wyraźnie nakreślać swoje granice i nie dać sobie wejść na głowę.

Relaks

Zrelaksuj się, doceniając swoje osiągnięcia i sukcesy. Czasem ludzie zapominają celebrować swoich zwycięstwa. Przyjmuj komplementy, wyrażaj wdzięczność za wsparcie i nie zapominaj o odpoczynku.

Rada dla Ryb

Nie odwracaj się za siebie, puść przeszłość w niepamięć. Pamiętaj też, że nie jesteś sama na swojej łodzi. To także zachęta do wszelkich podróży.

TAGI

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ