Friday, June 21, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na czerwiec: Czego i kogo unikać? Zobacz, dokąd zaprowadzi cię niezwykłość miesiąca

Horoskop na czerwiec: Czego i kogo unikać? Zobacz, dokąd zaprowadzi cię niezwykłość miesiąca

Sprawdź wskazówki na czerwiec

blondynka w okularach na tle niebieskiego nieba

Sprawdź wskazówki na czerwiec, by wiedzieć też, które znaki zodiaku trzymać blisko siebie, a od których jak najdalej uciekać / fot. Canva

Nie wiesz, jak dać sobie odpocząć? Horoskop miesięczny pomoże podjąć ci decyzje związane z wyborem miejsc, których warto unikać, a w których odzyskać energię. Sprawdź wskazówki na czerwiec, by wiedzieć też, które znaki zodiaku trzymać blisko siebie, a od których jak najdalej uciekać

 

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022

Karty Tarota na czerwiec 2022 dla każdego znaku zodiaku rozłożyła Anita Kostana. Znajdziesz ją na Facebooku (Arkana Anity – wróżby z Tarota: www.facebook.com/odkrywamyprzyszlosc) i YouTubie na kanale Arkana Anity

– To jak pokierujemy energią zależy wyłącznie od nas i mamy wpływ na większość spraw, które dzieją się w naszym życiu. Karty Tarota w odpowiednich rękach nie mogą wyrządzić krzywdy, a jedynie wskazać szczęśliwszą drogę –

– przypomina tarocistka. 

 

Baran

(21 marca – 19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: 6 mieczy, As mieczy, Sprawiedliwość, 8 denarów, Śmierć, Świat, Kochankowie, Wisielec

Co cię czeka

W czerwcu możesz doświadczać swego rodzaju „przejścia”, pozostawiając to, co było znajome i zmierzając w kierunku nieznanego. Możesz przeprowadzać się do domu, opuszczać związek, zmieniać pracę, przechodzić rytuał przejścia lub mentalną zmianę. Nawet jeśli momentami jest ci smutno, to wiesz, że jest to niezbędny krok to dalszego rozwoju. Nie warto rozpamiętywać przeszłości.

Zaproś do siebie

Aby ułatwić sobie tę transformację otaczaj się w czerwcu osobami z pod znaku Panny. Wśród nich zostaniesz doceniona, nabierzesz siły oraz wytrwałości do dalszej drogi. Znaki, których powinnaś unikać to zdecydowanie Koziorożce – mogą narobić ci miłosnych kłopotów i dylematów, na które jeszcze nie jesteś gotowa.

Gdzie warto się udać

Miejsca, w których możesz odpocząć wiążą się z ciszą. Medytacja, zamknięcie się w sobie da ci przestrzeń do refleksji, dzięki czemu spojrzysz na to co się dzieje z zupełnie innej perspektywy. Może to być również przesłanka o miejscach, które są wysoko – szczyty gór, bądź lot samolotem. To, czego powinnaś unikać to wszelkie szkoły i miejsca związane z prawem tj. kancelarie, sądy, urzędy skarbowe, ZUS – jeśli możesz, odłóż to na później.

Rada dla Barana

Poczekaj! Zrelaksuj się i pozwól Wszechświatowi uporządkować sprawy. Jeśli czujesz, że twoja wiara rzeczywiście jest poddawana próbie, karta mówi: miej wiarę! Zwróć swoją uwagę w stronę… jogi, która pomoże ci spojrzeć na sytuację zupełnie z innej strony.

 

Byk

(20 kwietnia – 20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: 4 buław, 10 kielichów, Rycerz Denarów, 6 mieczy, 7 denarów, Wieża, 3 denarów, 10 mieczy

Co cię czeka

Karty sugerują, że w czerwcu możesz przechodzić małe zamieszanie, które powoduje, że nie do końca poczujesz się stabilnie. Często wskazuje na niepokoje związane z domem rodzinnym bądź w związku. Możesz spodziewać się wielu zmian, mimo, iż wiesz, że są konieczne, to mogą wytrącić cię z równowagi.

Otaczaj się i unikaj

Wodnik, Waga i Panna – te znaki niosą harmonię i pozwolą ci uzbroić się w cierpliwość. Nie na wszystkie zmiany możesz mieć wpływ, a na te, które masz – wiedz, że zrobiłaś już wszystko co mogłaś. Zasiałaś już plon, teraz poczekaj, aż zacznie kiełkować. Braku harmonii, współpracy i egoizmu możesz się spodziewać ze strony Baranów. Jeśli masz możliwość – unikaj ich energii, bo może doprowadzić to do poważnego kryzysu.

Odwiedź

Miejsca idealne na wypoczynek to piknik na łonie natury, teatr, park rozrywki, kino a także rodzinne strony i miejsca, z którymi łączą cię wspomnienia. Tam masz szansę w pełni naładować baterie. Przestrzenie, które mogą cię przytłaczać to te związane z pracą i twoimi rutynowymi obowiązkami. Rodzinny wyjazd, w znane i dawno nieodwiedzane miejsce to idealny kierunek na czerwiec.

Rada dla Byka

Karty mówią byś podarowała sobie trochę czasu i nie podejmowała teraz żadnych ważnych decyzji. Coś co się przygniatało – niedługo dobiegnie końca. Będziesz miała okazję na nowy, świeży start.

 

Bliźnięta

(21 maja – 20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: 6 denarów, 5 mieczy, 4 mieczy, Gwiazda, Diabeł, Król Buław, 5 buław, Arcykapłanka

Na co postawić

Jeśli zbyt długo jesteś w trybie „dawania” innym, zastanów się nad podarowaniem czegoś sobie, albo chociaż podziękuj sobie za wszystko. Być może nie otrzymujesz od otoczenia takiego wsparcia, na jakie liczyłaś. Staraj się utrzymywać zdrową energię pomiędzy najbliższymi i bądź ostrożna w temacie przysług i pożyczek.

Gdzie warto się wybrać

Miejsca, które pomogą ci odzyskać harmonię, to takie, w których jest publiczność, scena, miejsca, gdzie dużo ludzi na coś czeka. Może to być także wzmianka o konieczności poddania się w nierównej walce, jeśli taką toczysz, bądź zgłoszenia czegoś, co ci ciąży. Czy nie planowałaś załatwić jakieś sprawy w dziale HR firmy, w której pracujesz?

To, czego powinnaś unikać to miejsca odległe, osamotnione… a także więzienia.

Z kim warto się trzymać

Najlepiej ten wspólny czas spędzić z osobami spod znaku Wodnika. Możesz z ich strony liczyć na empatyczne wsparcie, trwałą przyjaźń, a także dobrą imprezę.
Barany zaś chcą pokazać ci swoje rogi i mogą cię zacząć prowokować. Nie potrzebujesz teraz takiego vibe’u, więc jeśli możesz – trzymaj się w czerwcu z daleka.

Rada dla Bliźniąt

To czas, kiedy naprawdę musisz wsłuchać się w swoje instynkty. Nie ignoruj ​​intuicji. Zamiast tego podążaj za swoimi przeczuciami – przekonasz się, że prowadzą cię we właściwym kierunku. Może to być kuszące, aby szukać porady gdzie indziej, ale tak naprawdę… nikt poza tobą nie wie, co jest dla ciebie dobre. Niech twoja intuicja przemówi

 

Przeczytaj koniecznie: 
Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

 

Rak

(21 czerwca – 22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: 10 kielichów, 4 kielichów, 8 kielichów, 10 mieczy, Król Mieczy, 10 buław, Rycerz Kielichów, 7 denarów

Co cię czeka

Aura wygląda naprawdę wspaniale. To symbol szczęśliwej rodziny, otoczenia pełnego miłości, gdzie nikt ze sobą nie walczy i wszyscy się dogadują. Wydajesz się być spełniona i szczęśliwa.

Udaj się

Wspólny odpoczynek w rodzinnym gronie czy z partnerem wydaje się być najlepszą opcją na urlop, stworzycie nowe wspomnienia i zacieśnicie więzi. Co do kierunku podróży – nie szukaj daleko ciekawych rozrywek, których jeszcze razem nie próbowaliście. Unikaj cichych i odległych miejsc, a także miejsc typowo turystycznych – w praktyce mogą się przerodzić w wyjątkowo nudną wycieczkę.

Unikaj 

Bliźnięta, Wodniki i Koziorożce – to twoi najwięksi sprzymierzeńcy, którzy pomogą ci zachować jasność umysłu i harmonię. Możesz spodziewać się z ich strony dobrych i mądrych rad. Zależy im na tobie, również na tym, co masz do powiedzenia.
Miłosne niezdecydowanie, niedojrzałość emocjonalna bądź inne romantyczne blokady, pojawią się ze strony Strzelców.

Rada dla Raka

Jeśli poczujesz się zniecierpliwiona, postaraj się zająć głowę innymi, niedokończonymi sprawami. Upewnij się też, że kierunek działań, który wybrałaś (czy w pracy czy w miłości) jest na pewno tym, czego chcesz.

 

Lew

(23 lipca – 22 sierpnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Cesarzowa, Sprawiedliwość, 5 denarów, Głupiec, 10 denarów, Śmierć, Umiarkowanie, Wisielec

Co cię czeka

Czerwiec, podobnie jak maj prezentuje się w stabilnej i dobrze rokującej finansowo aurze. Tym razem jest ona również bardziej kreatywna, a także symbolizuje macierzyństwo i opiekuńczość. Emanujesz seksem, atrakcyjnością i pewnością siebie, wszystko powinno się układać po twojej myśli, jeżeli po to sięgniesz.

Gdzie warto być

Miejsca, w których odnajdziesz harmonię mogą być związane z sądami, urzędami, bądź innymi miejscami związanymi z prawem. Być może niezałatwione sprawy wciąż wiszą ci nad głową i nie dają spokoju? Warto je wszystkie uporządkować. Jeśli od dłuższego czasu myślisz też nad prawem jazdy, nauką nowego języka czy innym kursem – teraz jest na to idealny moment.
Te, których należy unikać to wszelkie schroniska, ośrodki pomocy społecznej czy izby przyjęć – jeśli pracujesz w jakimś wolontariacie, może twoja wrażliwość się wyczerpała i koniecznie musisz naładować swoje baterie. Z jakiegoś powodu karty odradzają również ciemne miejsca i piwnice.

Z kim warto się trzymać

Harmonię i dobrobyt znajdziesz wśród Wodników, które mogą ci przynieść lukratywne propozycje finansowe. Poczujesz wśród nich stabilną atmosferę. Zagrożeniem zaś są Koziorożce, które wprowadzają w twoje życie brak równowagi. Będą nakłaniały cię do braku wstrzemięźliwości.

Rada dla Lwa

Czas odpuścić pewne rzeczy i skończyć z siedzeniem w bezruchu. Jeśli poświęcasz się dla innych zbyt wiele, przestań. Nie musisz być męczenniczką ani świętą. Stawiaj swoje potrzeby na pierwszym miejscu.

 

Panna

(23 sierpnia – 22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: 10 kielichów, 6 mieczy, Król Kielichów, Diabeł, 8 buław, Królowa Denarów, 3 kielichów, 7 denarów

Co cię czeka

Aura spełnienia, harmonii rodzinnej to nastrój, który panuje w czerwcu. Wszystko się układa, masz wiele powodów do radości, a twoje otoczenie emanuje harmonią i spokojem.

Gdzie warto być

By naładować baterie warto wykorzystać urlop na wspólny wyjazd z rodziną, z pewnością pozostaną z niego niesamowite wspomnienia. Odległe kraje, związane z wodą to najlepszy kierunek, tam uspokoisz wszelką burzę, poczujesz się zaopiekowana i naprawdę odpoczniesz. W przeciwieństwie do randek i romantycznych miejsc, które lepiej odłożyć na później. Z jakiegoś powodu, te mogą spowodować w tobie niepokój.

Unikaj

Warto się trzymać z Koziorożcem. Pozwoli ci on przełamać blokady i może mieć dla ciebie pozytywne i zaskakujące wieści. A może to właśnie z Koziorożcem wybierzesz się we wspólną podróż?
Panny w czerwcu powinny trzymać się z dala od… innych Panien. Te mogą strasznie namieszać w towarzystwie. Lepiej nie dawać im się wyciągnąć na wspólną imprezę, a może na tym etapie ich styl życia już ci nie służy?

Rada dla Panny

W czerwcu uzbrój się w cierpliwość i nie trać w siebie wiary. Niektóre sprawy wymagają po prostu więcej czasu niż myślałaś.

Waga

(23 września – 22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: Umiarkowanie, 6 buław, Siła, Sprawiedliwość, 9 kielichów, 4 denarów, Cesarzowa, Król Buław

Co cię czeka

Brak równowagi, chaos myśli i uciekanie w skrajności to coś nad czym w czerwcu trzeba mocno popracować. Jeśli nie znajdziesz sposobu na wyciszenie siebie, to twoje emocje tobą zawładną.

Gdzie znajdziesz siebie

Warto poszukać miejsc, w których czujesz się stabilnie – to może być np. powrót do domu. Karta mówi też o celebracji – jeśli nie szykuje ci się żadna uroczystość, może warto zrobić plenerową imprezę dla najbliższych i uczcić swoje towarzystwo?
Nie potrzebujesz łona natury, plaży, odległych wycieczek by odpocząć, wystarczy ci energia ludzi, z którymi czujesz się dobrze. Karty wskazują też, że nie jest to dobry czas na siłownię i inne miejsca, w których wyczerpujesz swoją energię, w czerwcu ten sposób nie będzie ci służył.

Z kim warto się trzymać

Osoby z pod znaku Wagi sprawią, że poczujesz się wdzięczna za to co masz, a także otworzą przed tobą swój dom i serce. Doceń ich towarzystwo i staraj się powstrzymać od krytyki w ich stronę, bądź od wprowadzania niezgody w wasze relacje.
Koziorożce zaś mogą wykorzystać twoją chwiejność i zaspokajać dzięki tobie swoje własne potrzeby. Mogą się okazać wampirem energetycznym, na który w czerwcu zupełnie nie masz siły. Ostrzegam również przed możliwym konfliktem finansowym.

Rada dla Wagi

To nie czas na długą izolację, odpoczynek, czy odwrotnie – wykańczanie siebie na siłowni. Wykorzystaj energię na entuzjastyczne i odważne podejście i śmiało realizuj swoje kreatywne pomysły. Zacznij od planu, a następnie pozwól poprowadzić się swojej pasji. A jeśli musisz z czymś zaryzykować – idź w to!

Skorpion

(23 października – 21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: 9 kielichów, Cesarzowa, Wisielec, 2 buław, Sprawiedliwość, 5 kielichów, 8 buław, 3 mieczy

Co cię czeka

Czerwiec zaprasza do cieszenia się przyjemnościami. Osiągnęłaś już wiele i czujesz, że twoje serce przepełnia miłość i uznanie dla wszystkiego, co stworzyłaś w swoim życiu. Nie szukaj na siłę puzzli, których brakuje – wszystko już masz pod ręką, by czuć się szczęśliwa i spełniona.

Gdzie warto być

Miejsca, które warto odwiedzić to wszystkie te, które wiążą się z dbaniem o siebie i o urodę. Wszelkie SPA, kosmetyczki, fryzjerki, zakupy… szalej do woli! Unikaj siedzenia w miejscu, zawieszania się na serialach i niepotrzebnych rozmyślaniach, izolowanie się teraz w niczym ci nie pomoże.

Z kim warto się trzymać

Wśród Baranów poczujesz się bardziej uziemiona, możesz także liczyć na ich uczciwą i sprawiedliwą ocenę. Skorpiony zaś mogą powodować u ciebie blokady emocjonalne i przywoływać bolesne wspomnienia. Potrzebujesz zaleczyć przeszłość i skupić się na zmianach i przyszłości – one cię przed tym mogą powstrzymywać.

Rada dla Skorpiona

Karty radzą by wyrazić siebie – ekspresja swojego rozczarowania, smutku lub złości bardzo ci pomoże. Jeśli myślisz o konfrontacji, staraj się najpierw ugruntować. Gwałtowna burza może oczyścić powietrze, ale może także wszystko zniszczyć.

Strzelec

(22 listopada – 21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: Gwiazda, Król Buław, 2 kielichów, Mag, 4 denarów, 8 denarów, 8 mieczy, 10 denarów

Co ci przyniesie los

Być może nie jesteś teraz zaangażowana w pełni w swoje życie, bądź niektóre jego aspekty. Możesz czuć się przytłoczona codziennymi obowiązkami i rutyną. Dlatego tak ważne jest by spróbować odzyskać pozytywne myślenie, nie tylko poprzez fizyczny odpoczynek, ale także wprowadzając harmonię w rodzinne kontakty.

Gdzie warto być

Sprzyjać ci będą otwarte przestrzenie, przebywanie na łonie natury, w oddali od nowoczesnej cywilizacji. Gdzieś, gdzie ilość bodźców nie będzie cię niepokoić. Miłosne dramaty, randki czy trudne rozmowy lepiej zostawić na kiedy indziej.

Otaczaj się

Skorpiony sprzyjają w czerwcu twojej otwartości, dzięki nim poczujesz się stabilniej i być może dostrzeżesz szerszą perspektywę niektórych dylematów. Bliźnięta zaś mogą wprowadzać niepotrzebny niepokój i sprawić, że zablokujesz się w sobie jeszcze bardziej. Nie zamykaj się we własnej klatce.

Rada dla Strzelca

Jeśli wisi nad tobą rodzinny konflikt, warto się nim zająć i wyznaczyć jaśniejsze granice. Uważaj także na niepotrzebne ryzyka finansowe, w czerwcu może się tam czaić pułapka. Jeśli czujesz, że nagromadziłaś za dużo bałaganu – to czas posprzątać i nadmiarem zakumulowanych rzeczy obdarować najbliższych.

 

Zobacz, co się sprawdziło w maju:
Horoskop na maj 2022: Sprawdź, jakie lekcje czekają cię w tym miesiącu

 

Koziorożec

(22 grudnia – 19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: Koło Fortuny, Pustelnik, Cesarz, 8 kielichów, As kielichów, 4 denarów, 8 mieczy, Wieża

Na co czekasz

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. W czerwcu dzieje się tak wiele, że spokojnie swoimi doświadczeniami mogłabyś obdarować jeszcze kilka innych osób. Nie na wszystkie z rewolucji masz wpływ, dlatego nie walcz i trzymaj się mocno.

Gdzie pójść

Miejsca, w których odzyskasz spokój to te, związane z refleksją i samotnością – biblioteka, szczyty górskie, pustynie. Baterie zdecydowanie najłatwiej będzie ci naładować w samotności. To, co zabiera ci energię to praca, a także luksusowe miejsca – od tych lepiej trzymać się z daleka, jeśli chcesz odzyskać energetyczny spokój.

Otaczaj się i unikaj

Ryby są twoim największym sprzymierzeńcem. Pozwolą ci na nowo rozbudzić w sobie pozytywne emocje i dzięki swojej wrażliwości, dodadzą ci siły i nadziei. Inne Koziorożce zaś mogą sprawić, że wpadniesz w pułapkę negatywnego myślenia, nie potrzebujesz w czerwcu dodatkowej dawki dramatu na swojej głowie.

Rada dla Koziorożca

Czerwiec to dobry czas na drastyczne zmiany, które mogą nieźle wstrząsnąć twoim życiem. Będziesz musiała coś zburzyć, by móc na nowo zbudować. Czujesz, że w czerwcu może przyjść kryzys, przygotuj się na niego – to pomoże ci się szybciej zregenerować.

Wodnik

(20 stycznia – 18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: Kochankowie, Król Buław, 2 kielichów, Słońce, Król Mieczy, Rydwan, Księżyc, As Buław

Co cię czeka

Miłosne dylematy, poczucie zablokowania, problem z podjęciem ważnej decyzji pojawia się w czerwcowej aurze. Może to też być brak synchronizacji z bliskimi osobami, wieczne mijanie się ze swoimi planami bądź poczucie, że nie dogadujecie się już tak samo jak kiedyś. Karty radzą dać trochę na wstrzymanie i unikać randek, miłosnych wyznań czy romantycznych miejsc, które wzbudzają w tobie wiele emocji.

Dokąd się wybrać

Odpoczynek i harmonię znajdziesz w … „nicnierobieniu”. Najlepiej pośród drzew, natury czy oddalonym od miasta, drewnianym domku.

Z kim warto się trzymać

Mocne Lwy będą twoim najlepszym kompanem, możesz liczyć na żarliwe dyskusje, intelektualne połączenie i wyciszenie emocji. Pomogą ci się skoncentrować i podchodzić do spraw z rozsądkiem.
Bliźnięta i Raki trzymaj na dystans, mogą mieć nie do końca czyste intencje. Ciężko będzie wam się porozumieć i mogą wyjść z tego przykre niespodzianki.

Rada dla Wodnika

Nie spiesz się z niczym, zwłaszcza w sprawach miłosnych. Próba wymuszania czegokolwiek może przynieść odwrotny skutek.

Sprawdź teraz:
Przyjrzyj się relacjom z mamą i darom, jakie otrzymałaś od kobiet z twojego rodu

Ryby

(19 lutego – 20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: 9 denarów, 5 kielichów, Umiarkowanie, 3 kielichów, Koło Fortuny, Królowa Buław, 8 kielichów, 10 denarów

Co cię czeka

Mogą nachodzić cię refleksje na temat poczucia własnej wartości. Wątpliwości, czy jesteś wystarczająca odsuwają cię od bogactwa, na które zasługujesz. Czujesz, że nie jesteś odpowiednio wynagradzana, przez co cierpi twoje poczucie stabilności, zwłaszcza w sferze finansowej. A może wpędzasz się w taki wir pracy, że zapominasz zrobić coś tylko dla siebie jak np. zmiana garderoby czy nawet wakacje?

Gdzie warto być

Na odpoczynek wybrać miejsca, w których jeszcze nie byłaś. Dobrym pomysłem może się też okazać samotna wyprawa. Karty wyraźnie mówią o potrzebie zwierzenia się komuś z przeszłości np. przyjaciółce bądź terapeucie. Miejsca, które ci nie służą to te, które doprowadzają cię do skrajności i ciężko ci się tam kontrolować. W czerwcu alkohol i wszelkie używki, które wyjątkowo nie służą w łapaniu równowagi, lepiej odstawić na bok.

Otaczaj się i unikaj

Towarzystwo Raka pomoże ci przejść przez wszystkie nadchodzące zmiany, pomoże odzyskać rozsądne podejście do finansów i może dać wiele przyjemnych niespodzianek, bądź zaproszenie w podróż. Barany zaś mogą spowodować w tobie poczucie odrzucenia, a także sprawić, że będziesz rozczarowana nimi bądź ich propozycją czy obietnicą.

Rada dla Ryb

Nie przywiązuj się do pieniędzy i uważaj na ryzykowne posunięcia finansowe. Pamiętaj, że rodzina jest najważniejsza i jeśli masz w tym aspekcie problemy – dobrze by było porozmawiać i na spokojnie ustalić granice i wypracować porozumienie.

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ