Wednesday, May 29, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop na maj 2022: Sprawdź, jakie lekcje czekają cię w tym miesiącu

Horoskop na maj 2022: Sprawdź, jakie lekcje czekają cię w tym miesiącu

Karty Tarota na maj udzielą ci wskazówek, jak o siebie zadbać i jak znaleźć swoje szczęśliwe miejsce.

karty tarota maj

Zobacz co cię czeka a maju / fot. Adobe Stock

Sprawdź aurę maja, wskazówki oraz lekcje, które ci niesie. Karty Tarota dla każdego znaku zodiaku rozłożyła Anita Kostana. Znajdziesz ją na Facebooku (Arkana Anity – wróżby z Tarota: www.facebook.com/odkrywamyprzyszlosc) i YouTubie na kanale Arkana Anity

 

– To jak pokierujemy energią zależy wyłącznie od nas i mamy wpływ na większość spraw, które dzieją się w naszym życiu. Karty Tarota w odpowiednich rękach nie mogą wyrządzić krzywdy, a jedynie wskazać szczęśliwszą drogę –

– przypomina tarocistka.

Zobacz, czy sprawdził się horoskop z poprzedniego miesiąca:
Horoskop miesięczny kwiecień 2022: Co cię spotka w najbliższej przyszłości?

 

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Karty: Umiarkowanie, Rycerz denarów, Królowa kielichów, 9 mieczy, Rydwan, Koło Fortuny, 7 kielichów, 6 buław

Odszukanie w sobie wewnętrznego spokoju i zrównoważenie skrajnych emocji, wydają się być tematem przewodnim maja. Utrata balansu może również dotyczyć towarzystwa, w jakim się obracasz, a to wpływa bezpośrednio na ciebie. Poczucie stagnacji i braku motywacji może popychać cię w stronę nie do końca bezpiecznych przyjemności. Uważaj, by nie zostać tam na dłużej.

W maju uczysz się zaufania, zwłaszcza do siebie, swoich przeczuć i wszechświata. Jesteś na dobrej drodze, by wydobyć z siebie wrażliwą, słuchającą i opiekuńczą kobietę. Aby emanować spokojem i miłością, trzeba najpierw obudzić ją w sobie. Weź głęboki oddech, przyjmij oferowaną pomoc i choćbyś miała się do tego zmuszać, spójrz w przyszłość z optymizmem. Maj naprawdę niesie ze sobą dużą dawkę szczęśliwych przypadków.

Weź głęboki oddech, zejdź na chwilę na ziemię i zaufaj, wszystko idzie w naprawdę dobrym kierunku.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Karty: Wieża, Wisielec, 10 kielichów, 8 denarów, 2 kielichów, As mieczy, 5 denarów, Królowa buław

Być może właśnie przeszłaś trudny okres albo cudem udało ci się uniknąć kryzysu. Czujesz się inaczej, coś się zmieniło w twoich fundamentach – wierzeniach, opiniach czy wartościach. Masz szansę spojrzeć na wszystko z nowej, świeżej perspektywy. Zaakceptuj to, co się stało i zrozum lekcję, jaką ci to przyniosło. Brak harmonii w związku czy w rodzinie nauczy cię lepszej komunikacji, a także szacunku do wyborów innych osób. Poczujesz się lepiej, gdy odpuścisz pewne sprawy i wyjdziesz poza strefę komfortu.

Zadowolenie przyniesie ci głębokie partnerstwo, czy to w związku, przyjaźni, czy nawet w pracy. Uzupełniacie się nawzajem i dodajecie sobie skrzydeł. Nie zapomnij tylko o uznaniu i komplementach dla drugiej strony. Nie wszystko w maju może iść po twojej myśli, nie na wszystko możesz mieć wpływ. Możesz jednak kontrolować swoje zachowanie – im więcej będziesz praktykować uczucie wdzięczności, tym szybciej przyciągniesz zmiany, które cię zadowolą.

Karty radzą, byś podejmowała działania zgodne ze swoimi pragnieniami. Jeśli jest coś lub ktoś, czego chcesz, idź w to!

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Karty: 7 buław, 5 kielichów, Król mieczy, Kochankowie, 4 mieczy, 6 kielichów, 6 denarów, 8 buław

Mogą nachodzić cię wątpliwości, czy to o co walczysz jest słuszne. Presja ze strony otoczenia bywa przytłaczająca i może prowadzić do trudności z wyrażaniem własnego zdania. A może zgadzasz się na wszystko z obawy przed ich oceną? Ważne jest uświadomienie sobie, że nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich wokół. Skup się wyłącznie na tym, co dla ciebie ważne.

Twoją lekcją jest dopuszczenie do głosu swojej logicznej i rozsądnej strony, która w parze z ambicją poprowadzi cię w stronę sukcesu. By znaleźć w sobie to szczęśliwe miejsce, potrzebujesz na chwilę się zatrzymać. Odcięcie się od miłosnych decyzji, problemów to pierwszy krok do jasności myśli. Jeżeli do tej pory się izolowałaś – karty mówią o gotowości do zmierzenia się ze światem i przywrócenia swojej energii. Jeżeli twoje baterie są na wyczerpaniu – to dobry moment by się odciąć i odwiedzić miejsca bądź ludzi z dzieciństwa.

Zadbaj o siebie i nie stawiaj się na drugim na miejscu. Nie spiesz się z niczym i dobrze przemyśl swoje plany.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Karty: Król mieczy, 6 denarów, Słońce, Siła, 9 buław, Wieża, Arcykapłan, As mieczy

W twoim otoczeniu może pojawić się ktoś, kto nadużywa swojej władzy dla własnych interesów. Bądź tego świadoma i nie daj się zmanipulować. Karta może też sugerować aurę zagubienia, która powoduje stres, problemy z komunikacją i brak kontroli nad emocjami. Drogą do zadowolenia w maju jest pomoc innym. To czas by swoim dobrobytem podzielić się z innymi, nie tylko w kwestiach materialnych. Pomagać można słuchając, poświęcając uwagę czy doradzając.

Twoją lekcją na maj jest dawanie radości innym. Jeżeli doświadczasz przejściowych problemów, wiedz, że to szybko dobiegnie końca. Poczujesz się lepiej, gdy skupisz się mocno na sobie, a zwłaszcza na ćwiczeniach fizycznych. One bezpośrednio przełożą się na twoją wewnętrzną siłę. Karty radzą mieć ograniczone zaufanie do otoczenia, a jeśli dojdzie do konfrontacji – nie bój się zawalczyć o siebie z pełną mocą i mówić swoją prawdę. Ten miesiąc może być dla ciebie prawdziwym przełomem.

Jeśli sama potrzebujesz pomocy – nie bój się z niej skorzystać i nie zapomnij pielęgnować uczucia wdzięczności i pozytywności.

Lew (23 lipca – 22 kwietnia)

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Karty: Cesarz, 3 denarów, Rycerz denarów, 6 mieczy, 7 denarów, Głupiec, 4 kielichów, 10 buław

Maj prezentuje się w stabilnej i dobrze rokującej finansowo aurze. Praktyczne decyzje, kierowanie się rozsądkiem i umiejętność zapanowania nad swoimi emocjami to twoje mocne strony. Warto teraz poświęcać czas na wspólne projekty, skupić się na zgodnej współpracy z innymi i kontynuować ciężką pracę do sukcesu.

Pomimo krótkich okresów stagnacji i zmęczenia, twoje poświęcenie już wkrótce się opłaci. Zastanów się jednak, czy wszystkie z tych poświęceń są konieczne? Niektóre sprawy po prostu pochłaniają twoją energię, nie przynosząc satysfakcjonującego zwrotu. Karty radzą, by otworzyć się na nowe ścieżki, które mogą pojawić się w maju, mówią także o wytrwałości, nawet jeśli ciężar wydaje się zbyt ciężki. Jesteś już prawie u mety.

Oszczędzaj swoją energię, szanuj swój czas i postaraj się nie porównywać tak często do innych.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Karty: 2 buław, Pustelnik, Siła, 6 denarów, Rycerz kielichów, 7 denarów, Wieża, 7 mieczy

Aura maja skupia się na podejmowaniu decyzji. Prawdopodobnie wiesz, czego chcesz, tylko nie do końca wiesz, jak po to sięgnąć. Cała wiedza tak naprawdę jest już w tobie, jeśli tylko zagłębisz się w swoje pragnienia i zaufasz swojej intuicji. Karta Pustelnika wskazuje na potrzebę refleksji, medytacji, żebyś lepiej zrozumiała samą siebie. To także okazja do wyciągnięcia ważnych lekcji z poprzednich doświadczeń. Po tym okresie powinnaś odkryć w sobie swoją wewnętrzną moc, siłę charakteru i przeskoczyć swoje lęki, przez co łatwiej będzie ci pokonywać przyszłe przeszkody.

Twoją siłą jest spokój i łagodność, trzymanie emocji na wodzy i kończenie tego, co zaczęłaś. Karty ostrzegają, że ktoś może mocno zachwiać twoim spokojem i być może okoliczności będą wymagały z twojej strony sprytu. Nie ujawniaj swoich intencji i bądź czujna.

Poświęcaj mniej czasu marzeniom, a więcej działaniom, zwłaszcza jeśli te mają na celu nieść pomoc innym

Waga (23 września – 22 października)

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Karty: 4 kielichów, As mieczy, As denarów, Wieża, Cesarz, 8 kielichów, 10 denarów, Królowa kielichów

Do tego rozkładu pasuje stare powiedzenie – jeśli życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę! Maj otwiera przed tobą nowe perspektywy, ale zdajesz się mieć trudności z ich dostrzeżeniem. Twoje negatywne myśli przesłaniają ci prawdziwe cuda, które dzieją się wokół ciebie, a może jest to wina nierealnych oczekiwań? Potrzebny jest nowy, świeży start. Poczujesz inspirację i ujrzysz światełko w tunelu. Podejmij starania, by utrzymać się w najwyższej intelektualnej formie. Potrzebne będzie ci także emocjonalne wyciszenie.

Zburz śmiało to, co w twoim życiu nie działa, przemyśl też czy pieniądze na pewno dają ci szczęście. Karty wskazują na niezbędne, całkowite odcięcie się od starego cyklu, również pod względem emocjonalnym. Jeśli brakuje ci siły – ktoś z rodziny może ci jej dodać.

Kieruj się rozsądkiem, wycisz swoje emocje i bądź asertywna, jeżeli chodzi o swoje granice, a świat wokół ciebie szybciej rozpromienieje.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Karty: Sąd Boży, As buław, 10 mieczy, Paź buław, Gwiazda, Cesarzowa, 9 denarów, Rycerz mieczy

Atmosfera w otoczeniu może być napięta. Stare problemy mogą dawać o sobie znać. Należałoby odbyć ważną rozmowę i wybaczyć sobie nawzajem. Dopiero gdy oczyścicie atmosferę, będziesz mogła ruszyć dalej. Być może nadal nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ból z przeszłości, który nie został do końca przepracowany wciąż odbija się na twoich decyzjach, relacjach i stosunkach społecznych. Maj daje możliwość wyjścia ze stagnacji, rozpoczęcia nowych aktywności z energią i entuzjazmem.

Zadbaj o siebie, powiedz sobie na głos, co w sobie cenisz, daj sobie trochę miłości, a nawet kup coś ładnego – dzięki temu szybciej rozpocznie się proces leczenia. Przebywanie z przyjaciółmi, słuchanie ich rad, a także częstsze przebywanie na łonie natury, to aspekty, z których możesz czerpać moc. Karty doradzają powolne, metodyczne podejście oraz wytrwałość w podejmowanych krokach.

Kieruj się swoimi wartościami, a do mety lepiej zbliżaj się małymi, niż wielkimi krokami.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Karty: Kochankowie, Cesarz, Królowa kielichów, 4 buław, 9 mieczy, 6 denarów, 5 denarów, As mieczy

Maj w aurze miłości! Motyle w brzuchu, decyzje podejmowane sercem, ale także harmonijna przyjaźń, będą głównym tematem miesiąca. Trudno w takiej energii nie kierować się emocjami, lecz właśnie takie jest twoje zadanie. Czas na ulepszenie samokontroli, by nie dać się ponieść emocjom. Gdy pozwolisz im dojść do głosu, mogą zdominować twoje rozsądne myślenie i uczynić działania zbyt impulsywnymi. To co mogłoby cię zadowolić to wyjazd w miejsce, które pozwoli ci naładować baterie i oczyścić umysł z czarnych scenariuszy, którymi zdarza ci się zadręczać.

Skorzystanie z czyjejś dobrej rady lub profesjonalnej pomocy może się okazać niezbędnym kluczem do twojego szczęścia. Wiedz, że najgorsze przeszkody już za tobą, a w tunelu właśnie pojawia się światło. Teraz nadszedł czas, aby cofnąć się i zebrać myśli. W tej chwili nie ma tu jasności, której potrzebujesz.

Puść swój gniew lub potrzebę kontroli. Twoje emocje mogą przeszkadzać w logicznym myśleniu. Niech sytuacja się ochłodzi, inaczej ryzykujesz, że wymknie się ona spod kontroli.


Dowiedz się koniecznie:

Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

Karty: Rycerz denarów, Rycerz kielichów, 5 buław, 8 mieczy, 2 kielichów, Koło Fortuny, Wisielec, 10 buław

Aura praktyczności, efektywności i ciężkiej pracy. To pełne oddanie, zaangażowanie i determinacja w stosunku do swoich obowiązków. Jednak uważaj, by nie popadać w pracoholizm – warto też poświęcić trochę energii na spełnianie swoich marzeń, a nie tylko zobowiązań. Kontakt ze sztuką, emocjami da ci w maju prawdziwe źródło inspiracji. Nie trwaj w niepotrzebnych konfliktach, nie zadręczaj się negatywnymi myślami wynikającym z braku wiary w siebie i nie pozwól, by strach cię przytłoczył. Spędzenie czasu w miłosnym bądź przyjacielskim uścisku, również da ci sporą dawkę samozadowolenia.

Masz moc, by w obliczu przeszkód, odwrócić sytuację i spojrzeć z nowej perspektywy – a potem z nową inspiracją ruszyć do przodu. Nie wszystko co napotkasz będzie tak lukratywne jak mogłoby się wydawać, dlatego dobrze mierz siły na zamiary. Karty radzą, by wytrwać na drodze, którą właśnie idziesz, bo mimo iż bywa ona trudna i samotna – to w dalszej perspektywie zwróci ci się z nawiązką.

Poświęć trochę czasu samej sobie, posłuchaj wewnętrznego głosu i zaakceptuj siebie.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

wodnik

Wodnik / il. Canva

Karty: Król kielichów, Umiarkowanie, Gwiazda, 9 kielichów, 7 denarów, 6 mieczy, 10 kielichów, Sąd Boży

Wszystko w maju kręci się wokół odzyskiwania emocjonalnego balansu, czyli szukania w sobie wewnętrznego spokoju. To czas, w którym możesz czuć się niestabilnie i popadać w różne skrajności. Możesz mieć wahania nastrojów, a może jakiś niestabilny mężczyzna zawitał w twoje życie? Warto w tej kwestii poradzić się przyjaciół, bądź wśród nich „spuścić” z siebie czasem parę. To pomoże odzyskać ci spokój i pozytywne nastawienie.

Zadowolenie w maju dadzą ci fundamentalne rzeczy – przebywanie na łonie natury, a także wśród rodziny. Pewne rozdziały z przeszłości, najpewniej związane z rodziną, wciąż wymagają oczyszczenia i przegadania problemu. Twój osąd na temat innych ludzi jest niemal tak mocny jak twoja intuicja – nie bój się im zaufać.

Bądź dla siebie cierpliwa i wyrozumiała, opuść burzliwe wody i znajdź swoją ostoję.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

Karty: Śmierć, Król buław, Kochankowie, 7 mieczy, Wieża, 10 mieczy, Świat, 6 mieczy

Ryby w maju mają wyjątkowo pod górkę. To miesiąc ważnych zmian, które mogą okazać się pełne przeszkód. Często karty wskazują na utknięcie w miejscu bądź związku, który nie działa już tak, jak powinien. Przyczyną tego stanu może być oddawanie nad sobą władzy otoczeniu i targające wątpliwości, które uniemożliwiają podjęcie decyzji i wzięcie za nią odpowiedzialności. A jeśli coś gryzie twoje sumienie – to przyznanie się do tego pozwoli ci poczuć się lżejszą. Może też przydać ci się profesjonalne wsparcie, jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z przeszłymi traumami.

Masz w sobie ogrom siły i nie ma takiej burzy, która mogłaby cię powalić, ale to nie znaczy byś specjalnie wystawiała się na pioruny. Karty mówią, że to nie jest jeszcze dobry czas na odejście. Nie uciekaj też od swoich problemów. Wróć i zajmij się nimi.

Osiągniesz zadowolenie, jeśli przestaniesz sama siebie sabotować i zdominujesz swój umysł, przekonując siebie, że ze wszystkim sobie poradzisz sama.

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ