Wednesday, July 17, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop chiński 2024: Sprawdź, co przyniesie ci Rok Drewnianego Smoka

Horoskop chiński 2024: Sprawdź, co przyniesie ci Rok Drewnianego Smoka

Tylko 4 znaki czeka niesamowity rok

Smok z horoskopu chińskiego

Horoskop Chiński na 2024 rok / fot. Adobe Stock, AI

Rok 2024 jest rokiem Drewnianego Smoka. Według chińskiego kalendarza rozpocznie się 10 lutego 2024 roku i skończy się 28 stycznia 2025 roku. Takie zestawienie żywiołu drewna z energią Smoka występuje raz na 60 lat!

 

Horoskop chiński: Znak Smoka

Znak Smoka to majestatyczny i bardzo ceniony symbol w chińskiej kulturze. Smoki kojarzą się z władzą, szczęściem i sukcesem. Rok 2024 będzie zatem czasem pełnym potencjału i dobrobytu. Uważa się, że jest to idealny okres na nowy start i położenie fundamentów do długoterminowych osiągnięć.
Smok należy do symbolu Yang i jest kojarzony z żywiołem ognia. Oczekuje się, że w tym czasie jego naturalne właściwości będą się nasilać, co przyniesie pozytywne zmiany i możliwości dla każdego człowieka.
Jednak to ogólne poczucie szczęścia nie rozkłada się równomiernie wśród wszystkich znaków zodiaku. Poniżej przyjrzyjmy się najszczęśliwszym chińskim znakom zodiaku w 2024 roku.

 

Przeczytaj koniecznie:
Chiński zodiak – jakie są znaki? Co mogą o tobie mówić?

 

 

4 najbardziej szczęśliwe chińskie znaki zodiaku w 2024

Nadchodzący rok według chińskiego zodiaku jest bardziej sprzyjający dla mężczyzn i kobiet urodzonych podczas Roku Świni, Roku Małpy, Roku Szczura i Roku Bawoła.
Aura sprzyja także Psom i Kogutom. Pod górkę mogą mieć osoby urodzone w latach Kozy, Konia i Węża. Największe ryzyko prokrastynacji i braku postępów czyha zaś na Króliki i Tygrysy. Będą one musiały szczególnie ciężko pracować na to, by móc ocenić 2024 rok za satysfakcjonujący.
Smokom 12 miesięcy dadzą ogromne ambicje, potencjał i szczęśliwą aurę. Będą musiały jednak trochę zapracować na swój sukces, co dla niektórych może zbyt trudne do udźwignięcia.

Uwaga.
Sprawdzając swój rocznik pamiętaj, że Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 22 stycznia, więc jeśli masz urodziny na początku roku – dotyczy cię rok poprzedni. Np. jeśli urodziłaś się 5.01.1991 to zaliczasz się do roku Konia, a nie Kozy, jednak obie te energie mogą mieć na ciebie wpływ, bo jesteś w momencie przejściowym.

 

Horoskop chiński 2024: Szczur

Osoby urodzone w roku: 1948, 1960, 1972, 1984,1996, 2008, 2020
Chiński znak zodiaku: Szczur

Chiński znak zodiaku: Szczur / fot. Canva

Dla Szczurów to rok pełen pomyślności – zarówno osobistych, jak i zawodowych. Możesz spodziewać wielu różnorodnych możliwości i wyzwań, jednak zachowaj ostrożność i nie podejmuj niepotrzebnego ryzyka. W finansach to symbol dążenia materialnego bezpieczeństwa, które może prowadzić do ważnych inwestycji i długoterminowej stabilności. Wszystko w tym roku powinno ci sprzyjać, dlatego zaufaj intuicji i bądź wytrwała w działaniu, a będziesz mogła wykorzystać swój ogromny potencjał.

 

Horoskop chiński 2024: Bawół

Osoby urodzone w roku: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021
Chiński znak zodiaku: Bawół

Chiński znak zodiaku: Bawół / fot. Canva

To może nie być prosty rok, gdyż energia Smoka koliduje z tradycyjnymi wartościami i sposobami działania Bawołów. W kwestiach relacji niesie jednak okres stabilności, dlatego warto poświęcić ten rok na umocnienie relacji z bliskimi. Będziesz bardziej zmotywowana by przejmować inicjatywę w tym roku, podejmować działania i odkrywać nowe horyzonty.
W sferze kariery masz szansę na sukces, jednak pamiętaj, że najlepsze wyniki osiąga się ciężką pracą, a nie chodzeniem na skróty. Priorytetem w tym roku powinno być zdrowie, warto pielęgnować w sobie cierpliwość, wytrwałość i równowagę – te cechy będą kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

 

Horoskop chiński 2024: Tygrys

Osoby urodzone w roku: 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022
Chiński znak zodiaku: Tygrys

Chiński znak zodiaku: Tygrys / fot. Canva

Energia roku Smoka niesie dla Tygrysów wyzwania związane z intensywną konkurencją. Ważne jest uważne podejście i podejmowanie strategicznych, długofalowych decyzji. Przyjmij rolę obserwatora, który analizuje sytuacje, siebie i swoje cele, a to wszystko przyniesie ci bezpieczeństwo finansowe.
W kwestii związków skupisz się na jakości i wzmocnisz więzy emocjonalne. Mogą się przed tobą pojawić wyzwania, wymagające otwartej komunikacji i zrozumienia. Choć możesz wydawać się wybredna ze względu na swą powściągliwość, tak naprawdę podchodzisz do tematu z większą świadomością. Priorytetem w tym roku powinno być zdrowie, utrzymanie psychicznej równowagi i radzenie sobie ze stresem.

 

Horoskop chiński 2024: Królik

Osoby urodzone w roku: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
Chiński znak zodiaku: Królik

Chiński znak zodiaku: Królik / fot. Canva

Rok 2024 może przynieść mieszane losy, dlatego tak ważna będzie cierpliwość i umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków. Perspektywy kariery wyglądają obiecująco – z nowymi możliwościami wzrostu i awansu. Z powodu impulsywnych decyzji może ci być ciężko zaoszczędzić większą kwotę.
W relacjach zachodzić będą pozytywne przemiany dzięki lepszej komunikacji. Priorytetem powinno być zdrowie i zaopiekowanie się sobą i swoimi emocjami. Cierpliwość, elastyczność i skalkulowane ryzyko mogą pomóc ci osiągnąć sukces osobisty i zawodowy, utrzymując harmonię w relacjach i ogólny dobrostan.

 

 

Horoskop chiński 2024: Smok

Osoby urodzone w roku: 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
Chiński znak zodiaku: Smok

Chiński znak zodiaku: Smok / fot. Canva

Doświadczysz okresu wzrostu i regeneracji, otwierając nowe możliwości osiągnięć i awansu. W sferze finansowej wyzwaniami będą elastyczność i zdolność adaptacji. Możesz liczyć na nowe przedsięwzięcia, o ile zachowasz zdroworozsądkowe podejście i będziesz unikać nadmiernej pewności siebie. W sferze emocjonalnej marzysz o ożywieniu życia miłosnego, które zdaje się słabnąć pod wpływem codziennych obowiązków. Zawirowania w tej strefie mogą wymagać od ciebie cierpliwości i kompromisu. Rok Smoka dla Smoków to jednocześnie ogromny potencjał i sprzyjający los, jednak także wyzwania, które pomagają odnaleźć najlepszą wersję samej siebie. Dlatego nie odpuszczaj i dąż ambitnie do celu, aby osiągnąć sukces.

 

Przeczytaj teraz:
Horoskop: Na 2024 rok obierz nowy cel. Jakie przeszkody możesz napotkać?

 

 

Horoskop chiński 2024: Wąż

Osoby urodzone w roku: 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
Chiński znak zodiaku: Wąż

Chiński znak zodiaku: Wąż / fot. Canva

To rok pełen zmian i rozwoju, szczególnie w perspektywie kariery. Nowe możliwości wymagają jednak ostrożności i strategicznego podejścia. W relacjach zaznaczy się większa harmonia, zwłaszcza jeśli wykażesz się większą elastycznością i będziesz kierować się sercem i intuicją. Zgodność aury z energią Smoka może ułatwić ci rozwój osobisty i duchowy, przynosząc przy okazji stabilność finansową i wzmacniając więzi emocjonalne.

 

Horoskop chiński 2024: Koń

Osoby urodzone w roku: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Chiński znak zodiaku: Koń

Chiński znak zodiaku: Koń / fot. Canva

Ten rok, podobnie jak poprzedni może być dość przewrotny, ze względu na wyzwania i nieoczekiwane zmiany. Zaleca się elastyczność i zaczerpnięcie rady w kwestiach finansowych – to może pomóc w rozwoju i awansie zawodowym. Przed tobą otworzy się wiele możliwości, uważaj jednak, by to wszystko cię nie przytłoczyło, bo pasywna postawa może je zaprzepaścić. Koncentracja, determinacja i utrzymanie silnej etyki pracy będą kluczowe. W relacjach oczekuje większego zrozumienia i harmonii, a zdrowie powinno być priorytetem, z naciskiem na odnalezienie wewnętrznego spokoju. Ten rok cechuje duża odporność, dlatego masz szansę na spory postęp i szansę na spełnienie.

 

Zobacz też:
Horoskop Pieczęci: Odkryj swoje słabe punkty i nie daj się im zdominować

 

Horoskop chiński 2024: Koza

Osoby urodzone w roku: 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Chiński znak zodiaku: Koza

Chiński znak zodiaku: Koza / fot. Canva

Mimo drobnych niepowodzeń, rok ten zapowiada się jako okres stabilności i rozwoju osobistego. Perspektywy kariery przynoszą stały postęp, a relacje rozwijają się w atmosferze harmonii i więzi emocjonalnej. Warto skupić się na odkrywaniu nowych sposobów na walkę ze stresem. Niestabilna energia roku Smoka może przynieść zarówno możliwości, jak i wyzwania, skłaniając do elastyczności i otwartości na zmiany. Decyzje, które podejmiesz w tym roku, będą wyzwalać cię od obciążeń i inicjować wewnętrzną przemianę. Ta energia mocno sprzyja relacjom rodzinnym, zachęcając do budowania wokół siebie atmosfery zrozumienia i obopólnego wsparcia.

 

Horoskop chiński 2024: Małpa

Osoby urodzone w roku: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Chiński znak zodiaku: Małpa

Chiński znak zodiaku: Małpa / fot. Canva

To czas szczególnej pomyślności, ze względu na bardzo korzystne połączenie z energią Smoka. Oczekuj sukcesów i spełnienia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Ten rok przyniesie ci mnóstwo możliwości, ekscytujące przedsięwzięcia i postępy w karierze. Warto byś unikała rozpraszających czynników, a także wykazywała się cierpliwością i stosowała otwartą komunikację. Popracuj nad zrównoważonym stylem życia, planuj wielkie cele i nie zapominaj o dobrej, spontanicznej zabawie.

 

Horoskop chiński 2024: Kogut

Osoby urodzone w roku: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Chiński znak zodiaku: Kogut

Chiński znak zodiaku: Kogut / fot. Canva

Wpływ Smoka sprawi, że będziesz emanować urokiem, romantycznością i troskliwością, co wzmocni twoją atrakcyjność. To dość stabilny rok, momentami może ci się wydawać aż nazbyt zwyczajny, jednak jeśli pojawią się na drodze wyzwania – ważne byś od nich nie uciekała. Możesz spodziewać się rozwoju w karierze, jeśli będziesz unikać nadmiernego krytycyzmu – zarówno do siebie jak i do innych. Popracuj nad organizacją i determinacją, a osiągniesz wyznaczone cele w bieżącym roku. W relacjach warto skupić się na lepszej komunikacji, dzięki temu będą się rozwijać i przynosić ci poczucie spełnienia.

 

 

Horoskop chiński 2024: Pies

Osoby urodzone w roku: 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Chiński znak zodiaku: Pies

Chiński znak zodiaku: Pies / fot. Canva

Energia Smoka nie do końca sprzyja lojalnej naturze Psów. Niesie to ryzyko ugrzęźnięcia w własnych myślach, niepewnościach i wahaniach. Mimo trudności, wiele osób będzie chciało je wesprzeć, co przyczyni się do ogólnego spokoju. Rok wydaje się stabilny zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Kluczowym czynnikiem będzie utrzymanie koncentracji, zaangażowania i uczciwości.
Relacje rozwijają się dzięki większej lojalności i zaufaniu. W kwestiach zawodowych postaw na współpracę, to może ci pokonać wszelkie wyzwania i rozwinąć skrzydła. Uzbrój się w cierpliwość, wytrwałość i odnajdź w sobie wewnętrzny spokój, a wszystko będzie dobrze.

 

Horoskop chiński 2024: Świnia

Osoby urodzone w roku: 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019
Chiński znak zodiaku: Świnia

Chiński znak zodiaku: Świnia / fot. Canva

To jeden z najszczęśliwszych znaków, zarówno sfera zawodowa jak i osobista będą kwitnąć, a harmonia oraz pogłębianie relacji przyczynią się do twojego dalszego rozwoju. Wraz z nadejściem wiosny obudzi się w tobie motywacja, pojawią się obiecujące możliwości i ogrom wsparcia w otoczeniu. Dbając o zdrowie i korzystając ze swojej innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości, możesz odnieść sukces, sprawiając, że będzie to jeden z najbardziej satysfakcjonujących i pomyślnych okresów w twoim życiu.

 

 

Zobacz teraz:
Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

 

TAGI
top

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ