Sunday, March 3, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Horoskop Chiński 2023. Co dokładnie przyniesie Rok Królika?

Horoskop Chiński 2023. Co dokładnie przyniesie Rok Królika?

Horoskop Chiński na 2023 ułożyła Anita Kostana. Przygotuj się na zmiany

Tommy Hilfiger świętuje Rok Królika kapsułową kolekcją TOMMY x MIFFY

Koniec z rewolucjami, czas na stabilizację i spokój / fot. kolekcja TOMMY X MIFFY

Rok 2023 jest Rokiem Królika. Według chińskiego kalendarza rozpocznie się 22 stycznia 2023 roku i skończy się 9 lutego 2024 roku. Znak Królika jest symbolem długowieczności, pokoju i dobrobytu w kulturze chińskiej. Po roku niespokojnego i obfitującego w zmiany Tygrysa, przewiduje się, że rok 2023 będzie rokiem nadziei i wytchnienia

 

Sprawdź:
Horoskop chiński 2024: Sprawdź, co przyniesie ci Rok Drewnianego Smoka

 

Chiński Rok Królika 2023. Co to oznacza?

Zgodnie z chińską astrologią Króliki postrzegane są jako delikatne, ciche, eleganckie i czujne, a także zręczne, miłe, cierpliwe. W niektórych źródłach nazywane są także Kotami – jak i one, są tajemnicze, niechętnie ujawniają swoje tajemnice i mają tendencję do ucieczki od rzeczywistości.
W chińskiej teorii pięciu żywiołów każdy znak zodiaku jest powiązany z jednym z pięciu elementów: złotem (metal), drewnem, wodą, ogniem lub ziemią.

Rok 2023 będzie wrażliwą wodą, zaś kombinacja Wodnego Królika pojawia się raz na 60 lat.

Oznacza to okres obserwacji i introspekcji, który sprzyja osobistym refleksjom nad własnymi emocjami. Pozwala być dla siebie łagodniejszym i ucisza wewnętrznego krytyka. Zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, czas leczyć rany, odzyskać wewnętrzną równowagę i snuć plany na przyszłość. Z większą łatwością przyjdzie nam elastyczność i dostosowywanie się do zmiennych warunków, jednak ważne jest, by szukając akceptacji nie zatracić  siebie, ani by nie dać się ponosić emocjom. Zbyt dużo uczuć powinno ostrzec cię przed możliwą depresją i poruszyć kwestię możliwej pomocy z zewnątrz (rodzina, przyjaciele, psycholog). Istnieje także ryzyko, że stare i stłumione problemy ponownie do nas wrócą, jednak pomimo bólu, mamy szansę zamknąć te rozdziały raz na zawsze i przeżyć prawdziwą transformację.

Może też cię zainteresuje:
Ascendent – co to jest? Co oznacza?

TOP5 najbardziej szczęśliwe chińskie znaki zodiaku w 2023

Nadchodzący rok według chińskiego zodiaku jest bardziej sprzyjający dla mężczyzn i kobiet urodzonych podczas Roku Królika, Roku Świni i Roku Bawoła.
Aura sprzyja także Tygrysom oraz Wężom. Pod górkę mogą mieć osoby urodzone w latach Psa, Szczura, Konia oraz Kozy. Największe ryzyko prokrastynacji i braku postępów czyha zaś na Koguty oraz Małpy. Będą one musiały szczególnie ciężko pracować by oceniły nadchodzący rok za satysfakcjonujący.

Sprawdzając swój rocznik pamiętaj, że Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 22 stycznia, więc jeśli masz urodziny na początku roku – dotyczy cię rok poprzedni. Jeśli urodziłaś się 5.01.1991 to zaliczasz się do roku Konia, a nie Kozy, jednak obie te energie mogą mieć na ciebie wpływ, bo jesteś w momencie przejściowym.

Horoskop Chiński 2023: Szczur

Osoby urodzone w roku: 1948, 1960, 1972, 1984,1996, 2008, 2020

Chiński znak zodiaku: Szczur

Chiński znak zodiaku: Szczur / fot. Canva

 

To może być dosyć drażliwy rok, za swój cel należy obrać ciężką pracę i poświęcenie. Ignoruj przeciwników i tych, którzy nie mają odwagi powiedzieć ci w twarz tego, o czym gadają za twoimi plecami. Jeśli jesteś w stanie skupić się w pełni na swoim celu, to nikt cię przed nim nie powstrzyma. Upewnij się tylko, że porządnie naładowałaś baterię zanim zaczniesz dążyć do spełnienia swoich ambicji. Pomimo trudnej aury, rok Królika niesie sporo okazji finansowych, a także szans na ustabilizowanie kariery i założenie własnego biznesu. Spodziewaj się także wielu zaproszeń na różne imprezy i uroczystości, które pomogą ci się oderwać, choć przez chwilę, od ciężkiej pracy.

Chiński Horoskop 2023: Bawół

Osoby urodzone w roku: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Chiński znak zodiaku: Bawół

Chiński znak zodiaku: Bawół / fot. Canva

To będzie naprawdę dobry rok, zwłaszcza w sferze miłosnej. Wiele osób samotnych może w tym roku mieć szczęście w miłości. Ci, którzy są w związku, mogą chcieć rozważyć przeniesienie swojego związku na wyższy poziom. Jeśli pragniesz mieć dzieci, nadchodzący czas może okazać się szczególnie sprzyjający. Pamiętaj, aby nie lekceważyć swojego zdrowia. Zachowaj czujność podczas badań lekarskich, a także dbaj o swoje zdrowie psychiczne. Istnieje ryzyko, że możesz zacząć uciekać od rzeczywistości, co może odbić się na twoich przyjaciołach i życiu towarzyskim. W przypadku odmiennych opinii, dobrze jest zmniejszyć niektóre ze swoich oczekiwań i otworzyć się mocniej na drugą stronę i opinię.

Horoskop Chiński 2023: Tygrys

Osoby urodzone w roku: 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Chiński znak zodiaku: Tygrys

Chiński znak zodiaku: Tygrys / fot. Canva

Rok Królika okaże się zrównoważonym rokiem dla osób urodzonych pod znakiem Tygrysa. Ważne jest, aby Tygrysy odłożyły swoje ego na bok i uczyły się na swoich porażkach oraz pracowały nad swoimi niedociągnięciami. Pamiętaj, aby wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy pomagają ci po drodze. Mądrze byłoby zachować ostrożność w wydatkach i inwestycjach, postępuj w bezpieczny i rozsądny sposób, a unikniesz kilku rozczarowań. Pamiętaj też, że metodyczne podejście to nie jest synonim odwlekania wszystkiego na później.

Tommy Hilfiger świętuje Rok Królika kapsułową kolekcją TOMMY x MIFFY

Tommy Hilfiger świętuje Rok Królika kapsułową kolekcją TOMMY x MIFFY / fot. materiały prasowe

 

Przeczytaj koniecznie:

Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

 

Horoskop Chiński 2023: Królik

Osoby urodzone w roku: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Chiński znak zodiaku: Królik

Chiński znak zodiaku: Królik / fot. Canva

Często mówi się, że przejście przez rok rządzony własnym znakiem zodiaku może okazać się równie zdumiewające, co katastrofalne dla samego siebie. Jednak Królik nieco wymyka się tej zasadzie. Jego silna aura chroni go od narodzin i nagradza kreatywnością. W tym roku możesz przechodzić przez różne zwroty akcji, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Jednak kluczową sprawą jest to, że w tym roku jesteś wyjątkowo chroniona – dlatego nie próbuj walczyć i kontrolować wszystkiego wokół, lecz spróbuj się temu poddać, z wiarą, że wszystko się dobrze układa.

Chiński Horoskop 2023: Smok

Osoby urodzone w roku: 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Chiński znak zodiaku: Smok

Chiński znak zodiaku: Smok / fot. Canva

W sferze kariery i finansów Rok Królika może okazać się korzystny dla osób urodzonych pod znakiem Smoka. Ludzie na wpływowych stanowiskach mogą pchnąć cię na głębszą wodę. Możesz spodziewać się zastrzyku gotówki, ulg podatkowych, awansów a nawet wygranych w konkursach. Jednak jeśli chodzi o sprawy sercowe, ta sfera może się okazać prawdziwym wyzwaniem. Dla singli lepiej będzie się skupić na karierze niż na poszukiwaniu miłości. Ci, którzy są już w związkach, mogą potrzebować nowych i skuteczniejszych sposobów na walkę ze stresem oraz złością. Regularna praktyka medytacji może okazać się bardzo korzystna.

 

Zobacz też:
Nowy rok numerologiczny 2023 ma wibrację 7. Siódemka oznacza problemy w życiu tych, którzy unikają radykalnych zmian

Horoskop Chiński 2023: Wąż

Osoby urodzone w roku: 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Chiński znak zodiaku: Wąż

Chiński znak zodiaku: Wąż / fot. Canva

Dla osób urodzonych pod znakiem Węża będzie to dość spokojny rok. Możesz spodziewać się uznania w pracy od osób na wyższych stanowiskach lub/i mentorów. Twoja kariera ma ogromne szanse na rozwój, jednak licz się z tym, że kilkukrotnie jeszcze będzie trzeba udowodnić swoje umiejętności. W sferze miłości jest to dobry rok dla singli, którzy raczej długo nimi nie pobędą, jednak dla tych którzy są już w związkach, istnieje ryzyko tworzenia niepotrzebnych dramatów. Uważaj by marazm i melancholia nie pochłonęły cię na zbyt długo. Twój sukces jest już w zasięgu ręki.

Horoskop Chiński 2023: Koń

Osoby urodzone w roku: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Chiński znak zodiaku: Koń

Chiński znak zodiaku: Koń / fot. Canva

Nadchodzący rok może okazać się dość przewrotny. Diabeł tkwi w szczegółach – pamiętaj o tym przed podjęciem odważnego ryzyka – zwłaszcza w sferze swoich finansów. Unikaj pośpiechu, ponieważ może to spowodować, że popełnisz głupie błędy, które spowodują, że cała twoja ciężka praca i wysiłki spełzną na marne. Powściągliwość i rozsądek to cechy, które należy pielęgnować. Trenuj swoją silną wolę, gdyż w Roku Królika może ona osłabnąć i prowadzić do nieuzasadnionej utraty pewności siebie. Jednak w sprawach romantycznych, aura wyjątkowo sprzyja i może nie raz miło.

Horoskop Chiński 2023: Koza

Osoby urodzone w roku: 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Chiński znak zodiaku: Koza

Chiński znak zodiaku: Koza / fot. Canva

Rok Królika to czas, w którym osoby urodzone pod znakiem Kozy, jeśli chcą znaleźć więcej harmonii, muszą podchodzić do życia praktycznie i pragmatycznie. Im bardziej ponoszą je emocje, tym głębiej mogą utonąć w swoim chaosie. Pamiętaj, że zrównoważone ciało ma wpływ na twój umysł, dlatego pilnuj swojej diety, ćwiczeń i praktykuj sztukę minimalizmu. Uważaj także na zbyt długie okresy izolacji, gdyż może to negatywnie wpłynąć na życie towarzyskie. Medytacja i praca z oddechem zdziałają cuda na twój umysł, ciało i duszę.

Chiński Horoskop 2023: Małpa

Osoby urodzone w roku: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Chiński znak zodiaku: Małpa

Chiński znak zodiaku: Małpa / fot. Canva

W tym roku z wieloma rzeczami możesz mieć pod górkę. 2023 może być dla ciebie pełen chaosu, dlatego zmiana pracy nie do końca jest ci na rękę, niezależnie od tego, jak nudna może ci się wydawać. Każda stagnacja, która się pojawi, będzie tylko tymczasowa. Zanim się zorientujesz, sprawy staną się o wiele bardziej ekscytujące. Gdy uzbroisz się w cierpliwość i będziesz postępować roztropnie, zaowocuje to stałym wzrostem finansów. Uważaj na kwestie prawne, wszystko co robisz, niech będzie w pełni legalne, gdyż kilka sytuacji i obietnic może cię zwieźć na manowce. Pamiętaj, aby przestrzegać zdrowej rutyny i regularnie się wysypiać, aby utrzymać dobre samopoczucie i ogólne szczęście.

Przeczytaj koniecznie:
Horoskop na 2023: Miłość, pieniądze, zdrowie. Czy czekają cię wielkie zmiany?

 

Chiński Horoskop 2023: Kogut

Osoby urodzone w: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Chiński znak zodiaku: Kogut

Chiński znak zodiaku: Kogut / fot. Canva

Ten rok może się okazać nie lada wyzwaniem. Nie będzie możliwości drogi na skróty, by uniknąć ciężkiej pracy w drodze do swoich celów. Pójście na łatwiznę może jeszcze bardziej skomplikować sprawy, prowadząc do samych problemów i konfliktów. Zwłaszcza, jeśli twoje działania są na granicy prawa, może nie udać ci się z nich tak prosto wywinąć. Zważaj na swoje wydatki i skup się na generowaniu oszczędności. Jeśli zamierzasz je gdzieś zainwestować – wybierz opcję o minimalnym ryzyku.

Horoskop Chiński 2023: Pies

Osoby urodzone w: 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Chiński znak zodiaku: Pies

Chiński znak zodiaku: Pies / fot. Canva

Dla osób urodzonych pod znakiem Psa zapowiada się przyjemnie stabilny rok. Chociaż w twojej karierze może zdarzyć się kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, bądź pewna, że ostatecznie wszystko ułoży się jak najlepiej. Ci, którzy są samotni, mogą znaleźć sobie kogoś wyjątkowego. Ci, którzy są w związku, mogą chcieć przenieść go na wyższy poziom. Aura wyjątkowo sprzyja w tym, którzy pragną mieć dzieci.

Horoskop Chiński 2023: Świnia

Osoby urodzone w: 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Chiński znak zodiaku: Świnia

Chiński znak zodiaku: Świnia / fot. Canva

Zapowiada się bardzo szczęśliwy rok, pełen harmonijnych relacji i ekscytacji w miłości. W pracy z łatwością przyjdzie ci wspinanie się po drabinie korporacyjnej, a właściciele firm mają szansę na zdobycie nowych partnerów i inwestorów. W miłości czekać cię będzie przypływ namiętności i wiele ekscytujących momentów. Pamiętaj tylko, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Nie podejmuj się niczego na wyczerpanych bateriach, pamiętaj by znaleźć czas na odpoczynek.

kolekcja tommiego na rok królika

pecjalna gama produktów, zdobionych postacią kreskówkowej postaci, jest formą celebrowania Lunarnego Nowego Roku 2023 – Roku Królika / fot. materiały prasowe

Może też cię zainteresuje:
Horoskop na grudzień: Jaki prezent dostaniesz pod koniec 2022 roku?

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ