Friday, May 24, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Home-office przyjazny środowisku

Home-office przyjazny środowisku

Domowe biuro w duchu eko – nie wierzysz, że w takim lepiej się pracuje?

home-office miasto kobiet

Ekologiczny home-office jest w zasięgu ręki, trzeba tylko chcieć / fot. Papierniczeni

Dziś wielu z nas pracuje w systemie home-office, całe godziny spędzamy w domowych biurach. Posługujemy się tam różnymi przyborami i działamy w rytmie swoich przyzwyczajeń, czasami zapominając o naszym wpływie na środowisko. Małe zmiany w domowej pracowni mogą sprawić, że Twój home-office będzie bardziej eko

 

Notatniki z makulatury

Notesy z papierem makulaturowym wcale nie muszą być szare i z paprochami. Z recyklingu można uzyskać papier wysokiej jakości i w pięknych kolorach. Arkusze mogą być użyte do produkcji pełnowartościowych materiałów do Twojego home-office. Ekologiczne notesy wytwarzane są przez krakowską markę Papierniczeni. Zeszyty lekkie wyposażone są w wysokiej jakości papier pochodzący z recyklingu.

home office miasto kobiet

fot. Papierniczeni

Akcesoria biurowe z surowców wtórnych

Z recyklingowanych surowców można stworzyć zupełnie nowe rzeczy. Dobrym przykładem jest pulpa makulaturowa. Powstałe z niej przedmioty mogą zyskać oryginalny design, jak na przykład piórniki i pudełka japońskiej marki Midori. Swoje kolory zawdzięczają wykorzystaniu opakowań po mleku, gazet i kartonów.

Piórniki i teczki w duchu eko tworzy też hiszpańska marka Walk with me. Jej twórcy korzystają ze ścinek skóry naturalnej z większych fabryk, które łączą z naturalnym lateksem. Z powstałej masy powstają ekologiczne i piękne etui, torebki czy portfele.

Marką, która inspiruje się ekologicznymi nowinkami jest Before Breakfast. Zadruk w ich notesach jest wykonany tuszem sojowym. To alternatywa dla powszechnie używanych farb drukarskich, które opierają się na składnikach chemicznych i ropie naftowej. Tusze wykonane na bazie olejów roślinnych wytwarzają mniej szkodliwych związków lotnych i lepiej nadają się do recyklingu czy kompostowania.

home office miasto kobiet

fot. Papierniczeni

Długowieczne przybory do pisania

Plastikowe przybory do pisania mają swoje bardziej szlachetne odpowiedniki, które lepiej znoszą próbę czasu. Do wyboru jest wiele alternatywnych materiałów: aluminium, stal, mosiądz lub miedź. Metalowe przybory do pisania będą służyć długie lata, a powstała na ich powierzchni patyna doda im indywidualnego charakteru. Dodatkowo, Twoje ulubione mosiężne pióro wieczne czy miedziany długopis może kiedyś stać się cenną, rodzinną pamiątką.

home office miasto kobiet

fot. Papierniczeni

Koperty wielokrotnego użytku do home-office

Papierowe koperty wielokrotnego użytku to niezbędny element każdego domowego biura. Na szczególną uwagę zasługują wiązane koperty wielokrotnego użytku. Dzięki zamknięciu na guzik i sznurek nie tracą swojej funkcjonalności po pierwszym użyciu. Taka koperta tylko czeka na nowe zadanie – może zostanie Twoją teczką na dokumenty lub przechowa ulubione fotografie?

home-office miasto kobiet

fot. Papierniczeni

To kilka wskazówek na zredukowanie ingerencji w środowisko. Możesz iść o krok dalej i zaprosić naturę do Twojego home-office. Rośliny stanowią piękną dekorację i zapewniają przyjazny mikroklimat. Ich codzienne towarzystwo i rytuały związane z pielęgnacją będą miały dobry wpływ na Twoje samopoczucie.

tekst: Ilona Machulska
materiał Partnera MK

 

 

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Irga 8 kwietnia, 2021

    Aktualnie pracuję na home office. Juz przed pandemią tak pracowałam I jesli macie własne biuro w domu to praca nie jest problematyczna. Sama jestem zadowolona i juz się do niej przyzwyczaiłam 🙂

    Ze swojej strony polecam przede wszystkim wygodnie wyposażyc biuro 😉

  • Urodziny w Krakowie 18 kwietnia, 2021

    Ja tez pracowalam juz przed pandemią w trybie home office. Generalnie to pracuje tak od września 2015 roku i jak na razie nie zamieniłabym tej pracy na żadną inna 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ