Wednesday, May 29, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Home office: 7 zasad, dzięki którym stworzysz idealne warunki do pracy z domu

Home office: 7 zasad, dzięki którym stworzysz idealne warunki do pracy z domu

Dyrektorka kreatywna Westwing, Alexandra Tobler, przygotowała 7 zasad, dzięki którym takie wypełnianie obowiązków służbowych będzie przyjemne i efektywne, a dodatkowo pozwoli zachować równowagę między pracą, a życiem prywatnym

home office

Włącz kreatywność i zrób sobie designerskie home office / fot. WestwingNow

Praca z domu to aktualnie codzienność bardzo wielu osób. Nie oszukujmy się. To, co nas otacza, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nie namawiamy do kompulsywnych zakupów. Czasami wystarczy przearanżować kilka elementów, aby nieużywane dotąd biurka, tablice, wazony, świece, poduchy nabrały nowych funkcji… Włącz kreatywność i zrób sobie designerskie home office!

 

 

Wygoda i produktywność

home office

Home Office w stylu black and white / fot. WestwingNow

Twoje miejsce pracy powinno być wygodne, ale jednocześnie skłaniać cię do produktywności i kreatywności. Zainwestuj w wygodne krzesło i kolorowe poduszki dekoracyjne. Do tego dodaj zdjęcia oraz inspirowane sztuką detale, którymi udekorujesz przestrzeń do pracy – to inspiruje.

 

Dobre nastawienie to podstawa

Udekoruj swoje miejsce pracy tak aby wprowadzało cię w pozytywny nastrój. Dodaj zapachowe świece, ładny kubek do kawy i wreszcie swoje ulubione kwiaty, to zawsze poprawia humor.

Zaplanuj swój czas i rób przerwy

To trudne, ale dopilnuj, żeby nadać swojemu dniu pracy konkretną strukturę i znaleźć czas na przerwę oraz zdrowy lunch. Postaraj się, aby ten czas był pełny pozytywnej energii – spróbuj przygotowywać posiłki w pięknych, kolorowych naczyniach, aby były ucztą również dla oczu.

Rozpocznij dzień od rutyny

home office

Dobre światło po podstawa / fot. WestwingNow

Nie omijaj swojej porannej rutyny. Wstań, zjedz zdrowe śniadanie i zacznij dzień od ubrania się i zadbania o siebie. Prysznic i domowe SPA w twojej łazience to świetny sposób! Dzięki temu, po długim dniu pracy w swoim domowym biurze, masz też miejsce i czas na relaks. Dodaj do kąpieli swój ulubiony żel lub sole, nie zapomnij też o zapachowej świecy, która spotęguje atmosferę relaksu.

Dobre światło to absolutny must have!

Oświetlenie to kluczowy aspekt! Piękne, designerskie lampy stołowe i biurowe mogą posłużyć za oświetlenie twojego home office. Lampa stołowa Matilda z kolekcji Westwing jest bardzo popularna wśród naszych pracowników.

Inspirująca reorganizacja

Miejsce na przechowywanie dokumentów i innych potrzebnych rzeczy – nic nie daje większej przyjemności niż reorganizacja tej przestrzeni w trakcie przerwy w pracy. W tej sytuacji możesz kompletnie dać się ponieść swojej fantazji – poukładać książki według kolorów lub ulubionych autorów, dodać świece i drobne dekoracje – cokolwiek, co cię inspiruje.

Nie zapominaj o prywatnych interakcjach

I na koniec, rozmawiaj ze znajomymi z pracy przynajmniej raz dziennie przez dostępne komunikatory – kontakt z innymi ludźmi to bardzo ważna rzecz, która pozwala na pozostanie w dobrym nastroju i kreatywnej atmosferze. Daje to także poczucie, że nadal pracujecie jako drużyna.

Alexandra Tobler

Więcej inspiracji znajdziesz TUTAJ.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Glodek 6 kwietnia, 2020

    Fajne zasady. Chociaż szczerze mam nadzieję, że to szaleństwo wkrótce się skończy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ