Histeria. Romantyczna historia wibratora
Jak powstał wibrator? Dowiedz się. Prapremiera filmu "Histeria. Romantyczna historia wibratora" już w sobotę w krakowskim kinie Ars
Jak powstał wibrator? Dowiedz się. Prapremiera filmu „Histeria. Romantyczna historia wibratora” już w sobotę w krakowskim kinie Ars
Masażer podręczny epoki wiktoriańskiej
Obowiązkiem każdego lekarza jest nieść ulgę pacjentowi – w tym przypadku leczyć kobiety z tytułowej histerii poprzez masaż relaksujący sfery intymnej, który doprowadza pacjentki do „parkosyzmów skurczy” i przynosi w efekcie błogie odprężenie (dziś nazwalibyśmy ten stan orgazmem). Zaskoczeni pozytywną reakcją kobiet, wybitny londyński specjalista chorób kobiecych (Pryce) i jego młody asystent – idealista, Mortimera Granville’a (Dancy), dokładają wszelkich starań, by zadowolić swoje pacjentki.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=E2cE3hAouKY ]
Ruch wibratora, a ruch feministyczny
Oparty na faktach autentycznych film „Histeria. Romantyczna historia wibratora” to nie tylko zabawna i romantyczna historia wibratora – ale i emancypacji kobiet.
Bo choć wibrator w momencie wynalezienia nie służył erotycznej przyjemności, lecz miał rozwiązać problem zdrowotny zdiagnozowany pod nazwą histeria to jego funkcjonalność znalazła bardzo szybko nowe zastosowanie. Możliwość szybkiego i skutecznego doprowadzenia kobiet epoki wiktoriańskiej do orgazmu sprawiała, że wibrator stał się synonimem wyzwolenia, zdecydowanie ograniczając konieczność obecności mężczyzny w życiu kobiety.
Przejawem takiego światopoglądu jest postawa wyzwolonej Charlotte. W jej rękach ten gadżet erotyczny i atrybut seksualnych uciech staje się orężem w walce o równouprawnienie i radosnym symbolem wolności wiodącej kobiety na barykady.
Pokazy otwarte dla publiczności – sobota i niedziela (25 i 26 lutego), godz. 19:10, Centrum Kinowe ARS, ul. św. Jana 6.
Portal Miasto Kobiet poleca i przypomina, że nasz magazyn dostępny jest zawsze w kinie ARS w dużej ilości.