Friday, June 14, 2024
Home / Moda  / Hipster – kim jest? Jak wygląda i ubiera się hipster?

Hipster – kim jest? Jak wygląda i ubiera się hipster?

W latach 40. hipsterzy wyznaczali styl. Później ta subkultura zniknęła na wiele lat, aby powrócić w latach 90. A dziś?

hipster nosi czapkę i pali papierosy

Jak rozpoznać współczesnego hipstera? / fot. Canva

Zastanawiasz się, kto to jest hipster? Otóż według Władysława Kopalińskiego – jednego z najwybitniejszych polskich leksykografów i tłumaczów – hipster to fan jazzu, miłujący się w rzeczach eleganckich i wyjątkowych. Słowo „hipster” pochodzi z lat 40. Istnieje wiele teorii dotyczących jego genezy. Niektórzy uważają, że wzięło się od okrzyku hep, używanego w środowisku jazzowym jako pochwała czyjegoś stylu i umiejętności. Natomiast inni twierdzą, że pochodzi ono od afrykańskiego hipi, oznaczającego „otwierać komuś oczy”

 

W latach 40. hipsterzy wyznaczali styl. Później ta subkultura zniknęła na wiele lat, aby powrócić w latach 90. Obecnie tym mianem nazywane są osoby związane z kulturą alternatywną, stawiające na ekologiczny styl życia. Hipsterzy wyróżniają się wśród tłumów, brzydzą się komercją i cenią sobie indywidualizm.

Ciężko jednoznacznie określić, kto to hipster. Istnieje wiele teorii dotyczących tej subkultury. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co oznacza słowo „hipster” w języku polskim, kontynuuj czytanie.

Hipster – co oznacza to pojęcie po polsku?

Wiele osób zastanawia się, co to znaczy hipster po polsku. Otóż przedstawiciel tej subkultury to mieszkaniec dużego miasta, wyróżniający się oryginalnym strojem i niszowymi zainteresowaniami. Hipsterzy odcinają się od kultury masowej, kładą nacisk na indywidualność i bawią się modą. Zwykle tym mianem określani są nastolatkowie i młode osoby dorosłe z klasy średniej. Do grona hipsterów zazwyczaj zaliczają się osoby, które ukończyły szkołę artystyczną lub uprawiają wolny zawód.

Gdy już wiesz, co to znaczy „hipster”, zapewne jesteś ciekawa, jak ubiera się przedstawiciel tej subkultury. Z dalszej części artykułu dowiesz się, po jakie outfity sięgają dzisiejsi hipsterzy.

 

Hipster – jak się ubiera?

Hipsterzy zwykle sięgają po drogie ubrania, które wyglądają na zużyte i zniszczone. W garderobie hipstera można znaleźć markowe trampki, przetarte paski oraz torby, wyglądające tanio i niemodnie. Osoby z tej subkultury mogą wydawać się zaniedbane i niechlujne. Hipsterzy są miłośnikami stylu vintage. Sięgają nie tylko po nowe ubrania, ale również zakładają ciuchy zapożyczone od przedstawicieli starszych dekad. Lubią oni także odwiedzać second handy i dawać ubraniom drugie życie. Hipsterzy podkreślają, że moda nie jest najważniejsza. Odrzucają oni najnowsze trendy i sięgają po nietuzinkowe outfity.

Zatem, jak ubiera się hipster? Otóż sięga on po okulary, mimo braku wady wzroku. Zwykle wybiera markowe, kolorowe modele w grubych oprawkach. Hipsterzy noszą lniane torby, często przyozdobione zabawnymi grafikami i hasłami. Na głowach przedstawicieli tej subkultury znajdują się wyszukane kapelusze i czapki beanie. Hipsterzy preferują jeansy z wysokim stanem i przetarciami oraz spodnie rurki typu skinny. Sięgają po różnobarwne koszulki z fantazyjnymi grafikami i ciekawymi napisami.

Zastanawiasz się, jak ubierać się jak hipster? Otóż wystarczy zrezygnować z modnych stylizacji i postawić na oryginalność. Jeśli chcesz wyglądać jak prawdziwy hipster, uzupełnij swoją garderobę we flanelowe koszule, duże t-shirty, bluzy z kapturem w stonowanych kolorach i ogrodniczki. Jeśli należysz do osób odważnych, możesz również zaopatrzyć się w długie, kolorowe skarpety sięgające kolan.

Przeczytaj koniecznie: Silver Influencerzy

Wygląd hipstera – czym się wyróżnia?

Zastanawiasz się, jak wygląda hipster? Otóż stawia on na nietuzinkowe stylizacje, obok których ciężko przejść obojętnie. W garderobie prawdziwego hipstera nie znajdziesz klasycznych, modnych ubrań, które królują na ulicach. Za to możesz zobaczyć ciuchy nawiązujące do ubiegłych dekad.

Należy pamiętać, że hipsterzy wyróżniają się nie tylko wyglądem, lecz także sposobem życia. Stawiają oni na ekologię. Często są wegetarianami lub weganami. Cenią sobie naturalne materiały i rękodzieła. Sięgają po produkty z lnu, organicznej bawełny i muślinu. Ponadto starają się żyć w zgodzie ze środowiskiem.

Gdy już wiesz, jak wyglądać, jak hipster, możesz rozpocząć przygodę z tym stylem.

 

 

Olga Przegorzalska

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ