Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Hiperlaktacja ‒ czym się charakteryzuje?

Hiperlaktacja ‒ czym się charakteryzuje?

Jest problem ‒ jest rozwiązanie

hiperlaktacja

fot. Pexels

Karmienie piersią to wyjątkowy czas zarówno dla mamy, jak i jej pociechy. W ten sposób otacza się maluszka specjalną opieką, dostarczając mu składników odżywczych niezbędnych dla jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Hiperlaktacja to stan, który dotyka wielu mam w okresie karmienia piersią. Charakteryzuje się nadprodukcją pokarmu w stosunku do potrzeb dziecka, towarzyszy mu samoczynny wypływ pokarmu, co może być bardzo uciążliwe

 

Nadmiar pokarmu lub jego niedobór najczęściej spotyka panie, które zostały mamami po raz pierwszy w życiu. Specjalnych środków zaradczych wymaga również sytuacja, w której maluch ma problemy ze ssaniem. We wszystkich tych przypadkach idealnym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie z pomocy funkcjonalnego laktatora. Urządzenie to pozwala na odciąganie pokarmu przy pomocy specjalnej nasadki, która odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Mamy często zadają sobie pytanie: jaki rodzaj laktatora okaże się najbardziej komfortowy w użytkowaniu?

 

• Karmienie piersią ‒ dlaczego pozostaje tak istotne dla rozwoju maluszka?
• Hiperlaktacja ‒ nadprodukcja i niekontrolowany wypływ pokarmu
• Laktator ‒ urządzenie, które zaspokoi potrzeby karmiących mam

 

Karmienie piersią ‒ dlaczego pozostaje tak istotne dla rozwoju maluszka?

Badania jasno wskazują, że karmienie dziecka piersią pozwala dostarczyć mu wiele składników mineralnych, które pozostają odpowiedzialne za jego prawidłowy rozwój i wzrost, ale również budują jego naturalną odporność. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele produktów zastępujących naturalny pokarm, które mogą stanowić świetną alternatywę. Warto jednak pamiętać, że w czasie karmienia między matką a maluszkiem powstaje wyjątkowa więź.

 

Hiperlaktacja ‒ nadprodukcja i niekontrolowany wypływ pokarmu

Zespół nadprodukcji pokarmu, nazywany fachowo hiperlaktacją, dotyka wielu kobiet, które po raz pierwszy zostały mamami. Przyczyny hiperlaktacji mogą być bardzo różne ‒ gruczolak przysadki, nadmierne odciąganie mleka czy poporodowe zapalenie tarczycy. Nadprodukcja pokarmu nie jest zjawiskiem niebezpiecznym, warto jednak ubezpieczyć się na tę ewentualność, kupując funkcjonalny laktator, który pozwoli mamie odciągnąć pokarm również w momencie, gdy dziecko nie będzie głodne.

 

Laktator ‒ urządzenie, które zaspokoi potrzeby karmiących mam

Profesjonalny laktator sprawdzi się świetnie zarówno dla mam z nadmierną produkcją mleka, jak i dla Pań, którym zależy na regularnym dostarczaniu dziecku pokarmu, a często zostawiają malucha pod opieką bliskich. Specjalna nasadka, w którą wyposażono urządzenie imituje podwójny rytm ssania maluszka, co umożliwia komfortowe użycie oraz zwrotny przepływ mleka. Zarówno elektryczne, jak i ręczne laktatory pozostają w pełni bezpieczne dla mam na każdym etapie karmienia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ