Sunday, June 23, 2024
Home / Miasto Prezentów  / HIFU – luksus nie tylko na święta

HIFU – luksus nie tylko na święta

Zabieg HIFU może okazać się strzałem w dziesiątkę jako prezent dla mamy, siostry, czy koleżanki

zabieg hifu jako prezent świateczny

Zabieg HIFU może okazać się strzałem w dziesiątkę jako prezent dla mamy, siostry, czy koleżanki / fot. Fotolia

Salon Kosmetyczny Kobieteria przedstawia wyjątkową moc HIFU – magicznej, aczkolwiek ultraprofesjonalnej, bezpiecznej i wyjątkowo skutecznej metody „liftingu bez skalpela”, którą pokochały miliony kobiet na całym świecie. Zabieg HIFU może okazać się strzałem w dziesiątkę jako prezent dla mamy, siostry, czy koleżanki… Dlaczego? Przeczytaj artykuł i poznaj szereg zastosowań tej innowacyjnej technologii

 

Czym jest HIFU?

Technologia HIFU w ostatnich latach stała się wyjątkowo popularna w kosmetologii estetycznej i podbija rynek dzięki bardzo dużej skuteczności przy minimalnej ilości wykonywanych zabiegów. Nazywana liftingiem bez skalpela wykorzystuje tzw. skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia i widocznego zmniejszenia istniejących zmarszczek. Jest to możliwe dzięki precyzyjnie skupionej fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na precyzyjnie określonym punktowanym obszarze. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) pozwala nam osiągnąć spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Fala ultradźwiękowa wykorzystywana przez HIFU wytwarza tarcie komórek, a w efekcie ich przegrzanie – stymulując tym samym procesy naprawcze. Dochodzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, przez co zwiększa się napięcie, jędrność i gęstość skóry.

Podczas zabiegu dochodzi do zjawiska ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne. Termiczny: gdzie tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki oraz mechaniczny – polegający na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu, co w konsekwencji powoduje zamierzone zniszczenie jej struktury.

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, natomiast zmiany zachodzące w skórze potrzebują czasu, aby ukazać ostateczny efekt zabiegu. Czas oczekiwania na finalny rezultat wynosi od 3 do nawet 12 tygodni. Osiągnięte efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Skutkiem uszkodzenia komórek jest wymuszenie w organizmie reakcji obronnej do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy „uszkodzonej” zabiegiem struktury.
Co jest bardzo istotne, metodę HIFU można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, trądziku różowatym, czy na skórze opalonej.

Zabieg nie oddziałuje na warstwę rogową naskórka, przez co klient nie musi rezygnować z codziennych zajęć i obowiązków. Na obszarze zabiegowym może utrzymywać się jedynie lekkie zaróżowienie twarzy przez 1-2 godziny.

Rezultaty zabiegu HIFU

Rezultaty zabiegu HIFU PLUS na ciało:

 • zwiększenie napięcia skóry na ramionach („pelikany”)
 • zwiększenie napięcia skóry na brzuchu
 • redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, talii itp.
 • zmniejszenie wiotkości skóry wokół kolan
 • likwidacja cellulitu
 • poprawa jakości skóry
 • ujędrnienie skóry ciała, zredukowanie zwiotczeń

Rezultaty zabiegu HIFU na twarz:

 • lifting i „zagęszczenie” skóry
 • widoczne zmniejszenie wiotkości skóry
 • redukcja zmarszczek
 • poprawa elastyczności skóry
 • podniesienie brwi
 • poprawa owalu twarzy (podniesienie tzw. chomików)
 • poprawa wyglądu szyi

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu HIFU

 • ciąża, połóg
 • choroba nowotworowa
 • przebyte udary mózgu
 • choroby serca
 • zaburzenia krwotoczne
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • opryszczka
 • padaczka
 • ogólne osłabienie organizmu
 • w trakcie terapii antybiotykowej
 • metalowe implanty
 • świeżo po zabiegach iniekcyjnych

Przebieg zabiegu HIFU

W Salonie Kosmetycznym Kobieteria zabieg rozpoczynamy od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z klientem, podczas którego wykluczane są wszystkie przeciwwskazania i wspólnie ustalamy oczekiwany efekt zabiegu, najbardziej istotny dla klienta. Następnie wykonywany jest demakijaż i przechodzimy do tzw. mapowania skóry pola zabiegowego (brzmi strasznie, ale w rzeczywistości jest to tylko zaznaczenie partii skóry poddanej zabiegowi, po to aby jak najbardziej precyzyjnie wykonać zabieg). Następnie nakładamy na skórę specjalny żel, który ułatwia przenikanie fali ultradźwiękowej w głąb skóry.

W zależności od oczekiwanego rezultatu, zabieg wykonywany jest kartridżem o odpowiedniej głębokości przenikania – 1.5, 3.0, 4.5 mm, jeśli mówimy o skórze twarzy oraz 8.0, 13 mm, jeśli pracujemy na ciele. Podczas zabiegu osoby z niskim progiem bólowym mogą odczuwać dyskomfort. Objawiać się on może lekkim mrowieniem czy uczuciem „ukłuciem”. Czas zabiegu zależny jest do wielkości partii poddawanej zabiegowi. Zabieg na skórę twarzy zajmuje ok. 60-80 min, sama praca ze sprzętem jest stosunkowo krótsza. Następnym etapem zabiegu jest zmycie żelu oraz mapowania i nałożenie kremu regeneracyjnego. Po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona i troszkę tkliwa.

W Salonie Kosmetycznym Kobieteria, nasze klientki postawiły na HIFU juz dawno, ciesząc się skutecznymi i widocznymi rezultatami. Dla wszystkich pań, które jeszcze nie poznały magii technologii HIFU, chcą zafundować odrobinę luksusu swoim najbliższym, bądź sprawić sobie zasłużony gwiazdkowy prezent – w Kobieterii przygotowałyśmy wyjątkową ofertę promocyjną. Zabiegi HIFU zakupione w Salonie Kosmetycznym Kobieteria do dnia 24 grudnia 2018 r. są o 40% tańsze!

zabiegi hifu taniej

Zabiegi HIFU zakupione w Salonie Kosmetycznym Kobieteria do dnia 24. grudnia 2018 r. są o 40% tańsze! / fot. materiały prasowe

Ponadto – każdy klient, który jednak zdecyduje się na inny zabieg w Kobieterii otrzyma na jego wykonanie bon zniżkowy -15%!

hifu bon zniżkowy

Każdy klient, który jednak zdecyduje się na inny zabieg w Kobieterii otrzyma na jego wykonanie bon zniżkowy -15% / fot. materiały prasowe

Na wykorzystanie bonów kupujący, bądź obdarowywany ma aż 3 miesiące od dnia zakupienia voucheru! Szczegóły i regulamin promocji znajdują się na stronie: www.kobieteriasalonkosmetyczny.pl

Katarzyna Tyranowska
Kosmetyczka i właścicielka Salonu Kosmetycznego Kobieteria

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Dirma 21 grudnia, 2018

  Zdecydowanie polecam.Sama się wybrałam na hifu na twarz.W przypadku zabiegu na efekty trzeba trochę poczekać jednak sama widzę po kilku tygodniach ze efekt jest o wiele lepszy niz po najdroższych kremach na twarz
  skóra jest naciągnięta
  wyglada młodziej
  jest zliftingowana

  Wykonywałam w tej klinice w Katowicach: https://klinikamagnuccy.pl/medycyna-estetyczna/ Polecam, zostałam potraktowana bardzo dobrze.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ