Wednesday, June 19, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała

HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała

Sposób, aby "spowolnić upływ czasu"

efekt HIFU

fot. Unsplash

Dziś medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, które pozwalają w sposób nieinwazyjny – bez użycia skalpela – poprawić owal twarzy, usunąć oznaki starzenia się skóry czy też ją ujędrnić. Zabieg HIFU należy do najpopularniejszych metod bezinwazyjnego liftingu

 

Ładny owal twarzy, gładka i jędrna skóra nie są dane raz na zawsze. Na szczęście obecnie, gdy taki obrót spraw nie jest po naszej myśli, możemy zadbać o wygląd naszej twarzy i ciała, stosując zabiegi medycyny estetycznej. Do tych najbardziej popularnych zaliczają się te najmniej inwazyjne, po których zastosowaniu w miejscu wykonywania zabiegu nie widać niczego poza pozytywnymi efektami. Ważne jest też to, aby takie zabiegi były bezbolesne. W ich czołówce plasuje się zabieg oparty na działaniu fal ultradźwiękowych, który wyraźnie liftinguje skórę. Mimo że zabieg jest bezinwazyjny, działa bardzo głęboko – stąd jego skuteczność i trwałość efektów.

HIFU – na nadmiar tkanki tłuszczowej i jędrną, gładką skórę

Zastosowane w tej metodzie fale ultradźwiękowe – jak już wcześniej wspomniano – mogą działać na głębokich warstwach skóry. Ultradźwięki wykorzystuje się przy zabiegach przeciwstarzeniowych, jak i modelujących. Taki zabieg likwiduje na przykład podwójny podbródek – nadmiar skóry (redukcji ulega zwiotczenie podbródka) – a także powoduje redukcję tkanki tłuszczowej w podbródku. Zabieg HIFU poprawia owal twarzy – to efekt podgrzania tkanek podskórnych (bezbolesnego). Zabieg ten to jedna ze skuteczniejszych metod, jeśli chodzi o zmarszczki i ich likwidację – nie uszkadza on skóry, a efekt utrzymuje się do 18 miesięcy. Jest więc to opłacalna inwestycja. Dzięki niej twarz odzyskuje młodszy wygląd, a pacjent – uśmiech na twarzy.

Zalety zabiegu to lifting skóry i likwidacja tkanki tłuszczowej nie tylko twarzy

Niewątpliwie zaletą opisywanego zabiegu jest to, że działa on w tkance podskórnej (czyli głęboko) i na poziomie skóry właściwej, a jest przy tym bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepło, a po jego przeprowadzeniu nie wymaga rekonwalescencji. To także szybki efekt, skuteczność i bezpieczeństwo. To nie tylko poprawa owalu twarzy czy poprawa wyglądu szyi. To także możliwość zastosowania zabiegu, by zlikwidować w innych partiach ciała nadmiar tkanki tłuszczowej. HIFU skutecznie rozprawi się też z nadmiarem wiotkiej skóry po ciąży czy po szybkim schudnięciu.

 

Energia zastosowanych ultradźwięków inicjuje produkcję przez skórę kolagenu, czyli substancji, której z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej. W ten sposób pomagamy swojej skórze w byciu w dobrej kondycji – a co najważniejsze, nie grożą nam z tego tytułu niebezpieczne konsekwencje. Istotne jest także to, by zabieg wykonać w miejscu, w którym pracują fachowcy i z tego względu cieszy się ono dobrą renomą wśród samych zadowolonych klientek Dermatolog-Kecki,pl.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ