Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Herbata po nowemu

Herbata po nowemu

A co ty pijasz na tarasie lub balkonie w wiosenne popołudnie?

Herbata

fot. materiał Partnera

Earl Grey, Tea Green Ginger, herbaty zielone, białe, czerwone, yerba mate… Nie ważne, czy twoja ulubiona to herbata biała czy zielona herbata, a może klasyczna czarna, w Kusmi tea prezentujemy nowy sposób na podejście do herbaty. Jeśli masz dość nudnych i tych samych herbat z supermarketu, zapraszamy cię do odkrycia nowej linii herbat, w których znajdziesz coś dla siebie. Skąd wzięła się herbata? Jakie są rodzaje herbat? Czemu warto wybrać herbaty Kusmi?

Daleka droga z Chin?

O tym, skąd wzięła się herbata, mówią różne legendy. To, co wiemy na pewno to to, że pochodzi ona z Chin, gdzie jej picie stało się częścią kultury. Mówi się, że herbata pojawiła się tysiące lat temu, choć pierwsza wzmianka oficjalna na jej temat miała miejsce w III wieku naszej ery. Przez bardzo długi czas, był to napój lokalny, po to, aby ok 803 roku Dengyo Daishi przewiózł nasiona herbaty do Japonii. To dwa kraje odcisnęły szczególne pietno na kulturze picia herbaty. W Chinach stanowiła szlachetny napój, a sami Chińczycy nie tylko kupowali specjalny jej rodzaj, ale także zapraszali tzw. mistrza herbacianego, który uczył ich przygotowywania herbaty w odpowiedni sposób.

 

W Japonii natomiast rozszerzono mistycyzm dotyczący picia herbaty, gdzie jej picie stało się świętością. Do krajów Zachodu herbata trafiła ok. XVI wieku, najpierw do Rosji, a potem dzięki Holendrom, do Europy. Później, ok 1660 roku herbata trafiła do Anglii, by potem sukcesywnie podbijać kolejne kraje.

herbata

fot. materiał Partnera

Wybierz tę jedną herbatę dla siebie

Niezaprzeczalnie, picie herbaty nie tylko pozwala zaspokoić pragnienie, ale jej smak dodaje energii do życia. Picie herbaty z filiżanki to wręcz mistyczne doświadczenie i nawiązywanie do jej tradycji. Produkt taki jak herbata nadaje się do samodzielnej przyjemności, jak również na prezent. A jest w czym wybierać! W asortymencie Kusmi mamy wszelkie podstawowe rodzaje herbat. Jest zatem herbata zielona, biała herbata, czarna herbata, rooibos, pu erh, herbata żółta, oolong. Jednak w Kusmi tea znajdziesz także herbaty, zawierające cynamon, kardamon, jabłko czy hibiskus i wiele innych. U nas łatwo znaleźć wyjątkowe herbaty, dopasowane do swoich potrzeb.

 

Z drugiej strony, picie herbaty daje nie tylko przyjemność, ale także walory dla zdrowia. Za co odpowiada herbata? Chroni nasze serce i dobrze wpływa na ciśnienie krwi, zwiększa koncentracje i zdolność uczenia się i zapamiętywania, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, nawadnia, pomaga w chudnięciu, chroni przed rakiem i reguluje gospodarkę energetyczną. Innymi słowami ‒ dzięki herbacie chce się żyć i można żyć dłużej! W końcu starożytni Chińczycy nie mogli się mylić!

Herbata Kusmi czyli nowy wymiar, który cieszy

Herbata Kusmi to nowa, ciągła ewolucja. Sprowadzamy nasze produkty z Francji, z poszanowaniem przyrody i tradycji, oferując Państwu składniki w kombinacjach, jakich nie ma nigdzie indziej. Picie herbat Kusmi to stawianie na siebie, na własną drogę ku doskonałości.
Stawiamy na ekskluzywność, wykwintność i herbaty, idealne do dzielenia się. To, co łączy znawców herbaty klasycznej i naszych nowych klientów, to przede wszystkim niezwykła przyjemność z picia naszych nietuzinkowych mieszanek.

 

Dzięki niezwykłym kompozycjom, możesz łączyć składniki i skomponować smak nieznany wcześniej. Herbaty Kusmi są nowoczesne, eklektyczne i niezwykłe. Poznaj naszą bogatą ofertę i nie bój się eksperymentować z nowymi smakami, a gwarantujemy, że zaskoczymy cię innym wymiarem herbaty! Zapraszamy do naszego sklepu i znalezienia mieszanki dla siebie!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ