Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków

Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków

Fundacja Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP” zaprasza na wyjątkowy wieczór. Już 28 maja w warszawskim Klubie 55 koncert „Hard Rocking Animals” podczas którego rockowa i metalowa muzyka zabrzmi w szczytnym celu pomocy zwierzętom znajdującym się pod

Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków

Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków / fot. materiał prasowy

Fundacja Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP” zaprasza na wyjątkowy wieczór. Już 28 maja w warszawskim Klubie 55 koncert „Hard Rocking Animals” podczas którego rockowa i metalowa muzyka zabrzmi w szczytnym celu pomocy zwierzętom znajdującym się pod opieką Fundacji. Zagrają zespoły Neuronia, Steel Habit i 8Ball.

Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków

Hard Rocking Animals – metalowcy grają dla zwierzaków / fot. materiał prasowy

Warszawa, 24 kwietnia 2013 r. – Zwierzęta ze schroniska w Celestynowie, przebywające pod opieką Fundacji CPZ „TRIP” potrzebują pomocy. Majowy koncert ma pomóc w zbieraniu funduszy na kompleksową opiekę nad zwierzakami w potrzebie, m.in. leczenie, szczepionki i karmy. Na apel Fundacji odpowiedziały trzy warszawskie zespoły. Koncert odbędzie się w dobrze znanej bywalcom Klubu 55 formule „Rockowych Wtorków”.

To pierwszy taki koncert zorganizowany przez Fundację CPZ „TRIP”. – Cieszymy się, że zespoły z warszawskiej sceny doceniają ideę pomocy zwierzętom w potrzebie – mówi Łukasz Bodziński, wiceprezes Fundacji. – Wiemy, że w warszawskich klubach były już organizowane koncerty charytatywne na cele pomocy zwierzakom i cieszyły się dużą popularnością. Postanowiliśmy pójść tym tropem – dodaje.

Zwierzęta znajdujące się pod opieką Fundacji wymagają systematycznej opieki, a ta nie jest tania. Dlatego cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony właśnie na zwierzaki z Celestynowa, którymi opiekuje się Fundacja. – Środków potrzebujemy właściwie na wszystko – opiekę weterynaryjną, szczepionki, specjalistyczne karmy, koce i wiele innych pilnych potrzeb. Liczy się każda złotówka. Mamy nadzieję, że fani ciężkiej muzyki chętnie wesprą naszą inicjatywę, przede wszystkim zjawiając się na koncercie – konkluduje wiceprezes Bodziński.

Podczas koncertu wystąpią zespoły 8Ball (rock/metal), Steel Habit (groove/thrash metal) oraz Neuronia (melodic heavy/thrash metal). – Kilka razy graliśmy już dla zwierzaków w potrzebie, zawsze chętnie wspieramy takie inicjatywy i tym razem nie mogło być inaczej. Na pewno nie zawiedziemy też fanów łaknących ostrego, metalowego grania – zapewnia Maciek „Tektur” Nawrot, wokalista Neuronii. – Zachęcamy też do przekazania choćby symbolicznej złotówki dla Fundacji – dodaje.

Bierzemy udział w w tym wydarzeniu ponieważ wszyscy zgodnie uznaliśmy że jest to słuszna inicjatywa. Zwierzęta same nie poproszą nas o pomoc więc nie możemy o nich zapominać. Dlatego razem z dwiema pozostałymi kapelami postaramy się konkretnie przyłomocić dla dobra naszych czworonożnych przyjaciół– mówi Darek Karpiński, perkusista zespołu Steel Habit.

Większość z nas ma jakieś zwierzęta, wszystkie adoptowaliśmy. Zdajemy sobie sprawę jak dużym cierpieniem obarczone są bezpańskie zwierzaki oraz wiemy jak dużo daje im Fundacja dlatego chcemy czynnie wspomagać tego typu inicjatywy – zwierzaki nie umieją poprosić o pomoc, my robimy to w ich imieniu. – Karolina Mazowiecka, managerka zespołu 8ball.

Miejsce: Klub 55, ul. Żurawia 32/34

Data: 28 maja 2013, godz. 19:00

Wstęp: 15 zł

 pod naszym patronatem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ