Tuesday, June 25, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Hantle – jakie modele wybrać do domowej siłowni?

Hantle – jakie modele wybrać do domowej siłowni?

Wpadłaś w sieć jesiennej nudy? Kup sobie hantle

fot. materiały prasowe

Trening w domu może być równie efektywny, jak ten wykonywany na siłowni. Żeby jednak nie popaść w monotonię, warto sięgnąć po przyrządy do ćwiczeń, które urozmaicą aktywność fizyczną. Jednymi z najczęściej wybieranych rozwiązań są hantle. Jak kupić modele, które sprawdzą się w domowej siłowni? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru optymalnego sprzętu?

Hantle – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Hantle to niewielkie obciążniki, które doskonale sprawdzają się w użytku domowym. Po pierwsze, zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu ich przechowywanie nie nastręcza żadnych trudności. Po drugie, pozwalają wykonać zaskakująco dużą liczbę ćwiczeń, co jest gwarancją ich urozmaicenia. Po trzecie, łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb. Nic więc dziwnego, że profesjonalne hantle do ćwiczeń cieszą się tak dużą popularnością.

Co więcej, treningowi z hantlami nie można odmówić skuteczności. Doskonale angażuje on mięśnie i pozwala równomiernie rozbudowywać muskulaturę. Jest również bezpieczny. Gdy zabraknie Ci sił, zawsze możesz odrzucić sztangielkę, by nie nabawić się kontuzji. Ćwiczenia z hantlami nie wymagają również asysty partnera. Można je z powodzeniem wykonywać samodzielnie.

Nic więc dziwnego, że hantle to jedne z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń. Nie może ich zabraknąć w żadnej domowej siłowni. Jak jednak wybrać odpowiednie modele?

Jakie hantle do domowej siłowni?

 

hantle-docwiczen-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Przy wyborze hantli do ćwiczeń w domu warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Przesądza on bowiem o właściwościach produktu. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżnić można:

– hantle żeliwne – ich największym atutem jest wytrzymałość. To produkty, które trudno uszkodzić. Nie kruszą się ani nie pękają pod wpływem uderzeń. Z powodzeniem więc posłużą przez wiele lat;
– hantle winylowe – najczęściej wykonane są z betonu lub żeliwa, winylowe jest natomiast pokrycie trzonu. Gwarantuje ono pewny chwyt, nawet pomimo wysokiej intensywności ćwiczeń. Modele tego typu najczęściej są na trwałe złączone z gryfem i mają sześciokątny kształt, dzięki któremu nie turlają się po podłożu;
– hantle kompozytowe – do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się beton, który następnie jest zabezpieczany warstwą tworzywa sztucznego. To komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu rozwiązania. Ich atutem jest również to, że łatwo je utrzymać w czystości;
– hantle bitumiczne – to najtańsze rozwiązania dostępne na rynku. Wyróżniają się one dużymi gabarytami, stąd też potrzebują więcej miejsca na przechowywanie. Dużą popularnością cieszą się również hantle chromowane. Doskonale wyglądają, a przy tym są solidne. Niestety, mogą ślizgać się w dłoni. Dlatego warto wybierać modele z chropowatym uchwytem.

Modele stałe czy regulowane?

Do użytku domowego najczęściej wybiera się hantle stałe lub inaczej mówiąc – jednoczęściowe. To niedrogie modele o ergonomicznym kształcie, najczęściej pokryte powierzchnią zabezpieczającą, dzięki czemu nie rysują podłogi. Sprawdzają się nie tylko podczas treningu siłowego, ale również podczas ekspresywnych ćwiczeń. Będą to odpowiednie rozwiązania dla osób początkujących, które jeszcze nie wiedzą, czy trening z hantlami przypadnie im do gustu.

Jeśli natomiast lubisz ćwiczenia z obciążnikami, dobrym wyborem będą hantle regulowane. Pozwalają one na zwiększanie ciężaru w miarę dokonywanych postępów. Szczególnie polecane są modele wyposażone w system szybkiej zmiany obciążenia. Wówczas założenie dodatkowego ciężaru zajmuje chwilę.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ