Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Halina Mlynkova – Etnoteka

Halina Mlynkova – Etnoteka

Halina Mlynkova niedawno gościła na okładce „Miasta Kobiet”, dziś wydaje swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną „Etnoteka”.

etnoteka - okładka

Etnoteka - pierwsza solowa płyta Haliny Mlynkovej

Soczysta, orientalna okładka, etniczne, ciepłe brzmienia! Taka będzie „Etnoteka”  długo oczekiwana, pierwsza solowa płyta Haliny Mlynkovej.

etnoteka - okładka

Etnoteka - pierwsza solowa płyta Haliny Mlynkovej

Artystka zaprasza w niej w niezwykłą podróż muzyczną, zaczynając od rytmów Afryki, następnie przemierzając europejskie i azjatyckie klimaty, kończąc na dźwiękach inspirowanych Ameryką Południową i Łacińską.

Etniczność to niejedyny wyznacznik nowego albumu piosenkarki. „Etnoteka” jednocześnie zapowiadana jest jako nowoczesna i bardzo kobieca. Teksty piosenek mają podkreślać świadomość siebie, będą wykazywać zrozumienie dla kobiecej natury i nawiązywać do relacji damsko-męskich.

Premiera płyty przewidziana jest na 7 listopada 2011. Halinie Mlynkovej przy tworzeniu „Etnoteki” towarzyszyli m.in. producent i kompozytor Robert Amirian oraz gitarzysta Jacek Królik.

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć co Halina Mlynkova mówi o miłości do muzyki etnicznej, rozstaniu z Brathankami, dojrzewaniu i czerwonych koralach przeczytaj wywiad udzielony przez artystkę „Miastu Kobiet”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ