Tuesday, May 28, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Spotkanie świata filmu i branży IT, czyli Hackathon dla Wawelu

Spotkanie świata filmu i branży IT, czyli Hackathon dla Wawelu

Film i IT: konkurs Hackathon 2021 potrwa od 15 do 17 października 2021 roku.

konkurs Hackathon 2021

Hackathon to spotkanie branzy filmowej i IT / Fot. Filip Błażejowski

Fundacja Film Spring Open zaprasza do udziału w inicjatywie łączącej dwa światy: filmowy i związany z branżą IT. Konkurs skierowany jest do specjalistek i specjalistów obu dziedzin chętnych połączyć siły i wypracować oryginalne sposoby na korzystanie z kultury i sztuki za pośrednictwem nowych technologii. Uczestnicy dostaną możliwość wypróbowania nowoczesnego sprzętu, a przy okazji poznają tajemnice i zwiedzą zakamarki Zamku Królewskiego na Wawelu.

Odmłodzenie Wawelu

Akcja odbywa się pod hasłem „Wawel dla młodych – rozwiązania technologiczne i reklamowe”.
– Młoda publiczność coraz częściej będzie oczekiwała od twórców oraz instytucji kultury narracji interakcyjnej, która ze świata programowania będzie migrować do świata sztuki i na odwrót. Chcemy stymulować powstawanie aplikacji, gier, reklam, interakcyjnych filmów i projektów, także VR i AR, które pomogą przybliżyć historię Polski i Wawelu. Zależy nam na projektach umożliwiających wirtualny odbiór dzieł sztuki, zarówno podczas zwiedzania Wawelu osobiście, jak i przy pomocy Internetu. Stawiamy na różnorodność i inkluzywność zespołów. Do pracy podczas trzydniowego konkursu pragniemy zaprosić: informatyków, programistki, graficzki komputerowe, specjalistów VR i AR, producentki, dźwiękowców, ale także aktorów i reżyserki – mówią organizatorzy.
Najlepszy projekt powstały podczas Hackathonu dostanie szansę komercyjnej realizacji. Co ważne, prawa do koncepcji pozostaną przy pomysłodawcach. Dyrekcja Zamku Królewskiego na Wawelu ufunduje również nocleg dla zwycięskiej drużyny.

 

Zobacz koniecznie: Natalia Hatalska (wywiad)

 

Hackathon 2021 – weź udział w konursie

Konkurs potrwa od 15 do 17 października 2021 roku. Zapisywać można się do 10 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Uczestniczki i uczestnicy Hackathonu będą mogli eksperymentować i eksplorować nowe rozwiązania za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Plenery Film Spring Open dysponują montażownią, magazynem sprzętu zdjęciowego i oświetleniowego, a także salą projekcyjną. Zamek Królewski udostępni zaś swoje obiekty na czas trwania Hackathonu. Organizatorzy wierzą, że dzięki interdyscyplinarnej współpracy powstaną zespoły twórcze, które będą kontynuować projektowanie nowoczesnych rozwiązań nawet po zakończeniu konkursu.
Wydarzenie powstaje przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open, jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, opartych o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystek audiowizualnych, twórców i twórczyń z różnych dziedzin – także IT, którzy (i które) pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.

 

Zobacz też: Nowości w Netflix na październik

 

Sławomir Idziak i Fundacja Film Spring Open

Fundacja Film Spring Open, założona i kierowana przez światowej sławy autora zdjęć Sławomira Idziaka, od 16 lat pomaga kreować przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracuje z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln euro. Chociaż nie jest typowym festiwalem filmowym zaprasza gwiazdy największego formatu. W poprzednich latach w Krakowie gościły m.in. Natalie Portman i Juliette Binoche.

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w Hackathonie dla Wawelu można znaleźć na stronie: https://filmspringopenonline.eu/hackathon-dla-wawelu/

Ewa Szponar

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ