Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Gwiazdy wybierają homeopatię

Gwiazdy wybierają homeopatię

Aktualnie na świecie ponad 300 milionów pacjentów stosuje leczenie homeopatyczne. Dlaczego zdecydowali się sięgnąć po tę metodę leczenia?

Homeopatię rozumie się nie jako alternatywę dla medycyny klasycznej, ale jej uzupełnienie.

Homeopatię rozumie się nie jako alternatywę dla medycyny klasycznej, ale jej uzupełnienie. / fot. materiał prasowy

Aktualnie na świecie ponad 300 milionów pacjentów stosuje leczenie homeopatyczne. Wśród tej grupy osób znajdują się ludzie z czołówek gazet – przedstawiciele sztuki, polityki czy duchowni. Dlaczego zdecydowali się sięgnąć po tę metodę leczenia? Co o niej mówią?

Homeopatię rozumie się nie jako alternatywę dla medycyny klasycznej, ale jej uzupełnienie. Z tego też względu leki homeopatyczne stosowane są najczęściej w przypadku leczenia przeziębienia, stanów niepokoju czy siniaków. Nie brakuje ich zwolenników, gdyż wszystkie preparaty homeopatyczne tworzone są na bazie naturalnych składników. To sprawia, że nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych w postaci wymiotów czy nudności. I choć ich skład ustalany jest w empiryczny sposób – na podstawie prób lekowych, które prowadzone są na grupach ochotników, to większość liczących się na światowym rynku leków homeopatycznych ma też odpowiednie badania kliniczne. Co o takich preparatach sądzą między innymi aktorzy?

Homeopatię rozumie się nie jako alternatywę dla medycyny klasycznej, ale jej uzupełnienie.

Homeopatię rozumie się nie jako alternatywę dla medycyny klasycznej, ale jej uzupełnienie. / fot. materiał prasowy

Jane Seymour, Toby Maguire i Catherine Zeta-Jones

Wśród sław, które sięgają po preparaty homeopatyczne wymienić można między innymi Jane Seymour czy Toby’ego Maguire’a. Ten drugi aktor byłby zmuszony zrezygnować z roli w firmie „Spider Man 2”, gdyby nie sięgnął po naturalne leki. Kiedy nadwyrężony kręgosłup wywoływał ostry ból, Toby przyznawał, że nie mógł skupić się na roli.

Na temat homeopatii wypowiadał się też Michael Caine. W wywiadzie udzielonym „The Time” przyznał, że to właśnie lekom homeopatycznym, które stosuje od lat, pozostaje w tak dobrej kondycji mimo swego wieku.

Swojego czasu głośno było też o Catherine Zeta-Jones, która na planie musicalu Chicago na wszelkie stłuczenia stosowała maści produkowane na bazie naturalnych substancji.

Tina Turner, Paul McCartney i Cher

Poza aktorami po preparaty homeopatyczne sięgają również znani piosenkarze i piosenkarki. Tina Turner oświadczyła „Homeopatia wielokrotnie ratowała mi życie”. Szczere wyznanie artystki związane jest z faktem, że to właśnie za pomocą naturalnych preparatów wyleczyła gruźlicę.

O stosowaniu leków homeopatycznych mówił także Paul McCartney, który stwierdził, że nie może obejść się bez homeopatii, która nieustannie „towarzyszy mu w życiu”. Notabene homeopatia w Wielkiej Brytanii cieszy się ogromną popularnością i jest oficjalnie popierana przez brytyjską rodzinę królewską.

Homeopatii powrót na scenę zawdzięcza również Cher. Terapia, jakiej się poddała, pozwoliła jej na pozbycie się poważnej infekcji, przez którą piosenkarka nie mogła być aktywna zawodowo przez ponad 2 lata. Ale to tylko nieliczne grono sław przekonanych o skuteczności leków naturalnych.

Bill Clinton, Tony Blair i Gandhi

Wystąpienia największych polityków świata muszą być perfekcyjne. Infekcja górnych dróg oddechowych czy ból kręgosłupa bez wątpienia mogą zaważyć na tym, w jaki sposób polityk zostanie odebrany przez zgromadzone audytorium. W historii do przyjmowania leków homeopatycznych przyznawali się między innymi tacy politycy jak Abraham Lincoln, Bill Clinton, Tony Blair czy Mahatma Gandhi. Tym, jak i wszystkim pozostałym przedstawicielom świata polityki preparaty homeopatyczne pozwalały zachować formę i skutecznie walczyć o głosy wyborców.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: miastokobiet.pl/gwiazdy-wybieraja-homeopatie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ