Saturday, July 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Gwiazdy pobiegły w #BiegamDobrze

Gwiazdy pobiegły w #BiegamDobrze

Bartłomiej Topa, Beata Sadowska i kilku innych przedstawicieli mediów pobiegło w drużynie #BiegamDobrze podczas tegorocznego maratonu sztafet – Ekidenu!

W ubiegły weekend w warszawskim parku Szczęśliwickim odbyła się XI edycja największego maratonu sztafet w Europie. W ciągu 2 dni rywalizacji zmierzyło się ze sobą ponad 800 sześcioosobowych zespołów, których członkowie reprezentowali różne firmy, zawody i kluby sportowe. Wśród uczestników tegorocznego Ekidenu znalazła się również wyjątkowa drużyna #BiegamDobrze, której członkowie promowali ideę biegania charytatywnego.

11. Ekiden, 10.05.2015 Warszawa, Park Szcześliwicki

Beata Sadowska i Bartłomiej Topa / fot. Sportografia

Projekt #BiegamDobrze, to najnowsza inicjatywa Fundacji ”Maraton Warszawski”, promująca ideę biegania charytatywnego organizowana w ramach 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. W akcję #BiegamDobrze zaangażowane są 4 fundacje: Rak’n’roll, Amnesty International, Dzieci Niczyje oraz Synapsis. Aby podjąć to wyjątkowe wyzwanie i wesprzeć jedną z czterech organizacji wystarczy podczas rejestracji na maraton założyć profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki na wybrany przez zawodnika cel. Kiedy licznik na założonym profilu przekroczy 300 zł, fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a biegacz otrzyma od niej numer startowy. Na zebranie środków, a tym samym zagwarantowanie sobie startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim, jest czas do 15 sierpnia.

W składzie drużyny #BiegamDobrze znaleźli się przedstawiciele mediów i biegacze w jednych osobach. Kapitanem drużyny był Prezes Fundacji „Maraton Warszawski” – Marek Tronina. Pozostałymi członkami sztafety byli:
Beata Sadowska – dziennikarka, prowadząca radiowy program „Aktywnie Bardzo”
Bartłomiej Topa – aktor, ambasador Fundacji „Synapsis”
Magda Sołtys – szefowa serwisu i akcji społecznej „Polska Biega”
Mateusz Jasiński – popularyzator biegania, autor bloga „Bieganie stylem życia”
i Kasia Kozera – uczestniczka akcji #BiegamDobrze, która do końca kwietnia uzbierała największą kwotę na koncie swojej zbiórki.

Drużyna #BiegamDobrze pokonała dystans 42, 195 km w 3:19:41, ale nie o najlepszy wynik tutaj chodziło. Wszyscy członkowie zespołu zaangażowali się w pomoc wybranej przez siebie fundacji: Rak’n’roll, Amnesty International, Dzieci Niczyje oraz Synapsis. Swój udział w akcji #BiegamDobrze Bartłomiej Topa skomentował w następujący sposób: Dlaczego bieganie … (śmiech)? Z tego samego powodu co oddychanie. Jest mi to potrzebne do życia. Do lepszego życia. Bieganie to prosta, a zarazem wyjątkowa aktywność. Utrzymuje mnie w dobrej kondycji fizycznej i pozwala rozwijać moją uważność. W tym rozchybotanym, pośpiesznym i fasadowym świecie daje mi szansę na bycie ze swoim „tu” i „teraz”. To ważne dla mnie jako człowieka oraz jako aktora. Od kilku lat mojemu bieganiu nadaje także dodatkowy charytatywny sens współpracując z Fundacją SYNAPSIS, która przybliża dzieci z autyzmem do samodzielnego życia. Jednym słowem: #BiegamDobrze! Dołącz do nas i pomóż nam wyprzedzić autyzm u dzieci.

11. Ekiden, 10.05.2015 Warszawa, Park Szcześliwicki

fot. Sportografia

Dziennikarka Radia Zet i entuzjastka aktywnego trybu życia Beata Sadowska o swoim udziale akcji promującej ideę biegania charytatywnego mówi: Biegam, bo to zdrowie, endorfiny, wolność. Dlaczego z Amnesty? Bo to organizacja, która też walczy o wolność – tę w wymiarze fizycznymi tę – w wymiarze psychicznym. Jeśli mogę połączyć pasję z pomaganiem, to jestem. Was też zachęcam!

Akcja #BiegamDobrze potrwa jeszcze 4 miesiąca a swój finał będzie miała podczas tegorocznego 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Więcej o pomyśle charytatywnego biegania można przeczytać tutaj: http://www.pzumaratonwarszawski.com/biegamdobrze

***
Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 바카라 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/gwiazdy-pobiegly-w-biegamdobrze/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ