Saturday, May 25, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Gwiazdy na rzecz tolerancji

Gwiazdy na rzecz tolerancji

Omenaa swoją chęcią pomocy i entuzjazmem zaraża innych, czego dowodem jest sesja #Tolerance, do której zaprosiła znane gwiazdy, a one chętnie przyjęły jej zaproszenie.

Omenaa Mensah w swojej fundacji OMENAA FOUNDATION promuje tolerancję, z której brakiem, jako „kolorowa” dziewczyna spotykała się w dzieciństwie i czasami spotyka do dziś. Swoją chęcią pomocy i entuzjazmem zaraża innych, czego dowodem jest sesja #Tolerance, do której zaprosiła znane gwiazdy, a one chętnie przyjęły jej zaproszenie.

Gwiazdy na rzecz tolerancji - omenaa.pl 6

fot. Paskuda Photography

Omenaa Mensah, znana przede wszystkim jako pogodynka TVN, to nie tylko kobieta mediów. To także bizneswoman i właścicielka marki meblowej Ammadora, ekspert w zakresie autoprezentacji, doktorantka SGH, autorka książek, ale przede wszystkim kobieta wielkiego serca, która od lat angażuje się w różnorodne akcje charytatywne. Pragnąc jeszcze więcej dać z siebie, ponad rok temu Omenaa założyła fundacjęOMENAA FOUNDATION.

Jednym z filarów, na którym opiera się działalność fundacji, jest TOLERANCJA. Dziennikarka z racji swojej egzotycznej urody w swoim życiu miewała różne doświadczenia związane z dyskryminacją. Dlatego w swojej działalności głośno piętnuje nietolerancję, a promuje postawy akceptujące i szanujące innych ludzi, bez względu na ich narodowość, wygląd, wyznanie, wiek czy orientację seksualną.

W fundacji Omenaa pod wspólnym hasłem AMBASADA TOLERANCJI realizuje szereg projektów promujących tolerancję m.in.: pokaz mody z udziałem kolorowych dzieci organizowany w trakcie wyborów Miss Egzotica, czy warsztaty w przedszkolach „Jesteśmy obywatelami świata” z udziałem Sami, pół Polki i pół Surinamki. Jej ostatnia książka „Gorzka czekolada” również propaguje szacunek do innych.

Gwiazdy na rzecz tolerancji - omenaa.pl fc

fot. Paskuda Photography

Teraz Omenaa Mensah postanowiła do akcji zaprosić znane osoby i zrealizować z nimi sesję zdjęciową pod hasłem #TOLERANCE, a tym samym wspólnie mówić o tolerancji. Zaproszenie do akcji przyjęli: Natalia Partyka (tenisistka stołowa, reprezentantka Polski, która pomimo swojej niepełnosprawności rywalizuje w zawodach także z zawodniczkami pełnosprawnymi), Katarzyna Zielińska, Dorota Gardias, Karolina Szostak, Monika Olejnik, ze swoim bratankiem o egzotycznej urodzie Adamem Olejnik, Majka Jeżowska, Joanna Kryńska (dziennikarka TVN24), Tomasz „Kowal” Kowalski, (zwycięzca 4 edycji „Must Be the music”, który po wypadku na motocyklu, od blisko roku jeździ na wózku), Michał Piróg, Andrzej Sołtysik, Sławomir Uniatowski, Jakub Porada, Łukasz Jakóbiak, Jacek Pałasiński (dziennikarz TVN24), Michał Sobolewski zwany SOBOTĄ (muzyk, który gdy publicznie pokazał zdjęcia ze swoją egzotyczną żoną, spotkał się z falą hejtu i nienawiści) oraz Tomasz Olejniczak projektant i twórca marki TOMAOTOMO, którzy dla Omenaa Foundation przygotował bluzy z #TOLERANCE, w których wystąpili bohaterowie sesji. Oprócz tego w sesji udział wzięły: mama Omeny Izabella, córka Vanessa, studentka z Ghany Yvette Aboagye oraz 7-letnia Samiloby, która jest wolontariuszką w fundacji Omenaa Foundation.

Bluzę TOMAOTOMO z hasłem #Tolerance może mieć każdy, kto chce się zidentyfikować się z akcją na rzecz tolerancji, a także wesprzeć fundację Omenaa Foundation, gdyż dochód ze sprzedaży bluz zasili cele statutowe organizacji. Bluzy dostępne są w butiku TOMAOTOMO w C.H. Plac Unii oraz sklepie on-line www.tomaotomo.com, a już niedługo w serwisie www.omenaa.pl,  który Omenaa uruchomiła żeby wspierać edukację dzieci.

Partnerami, którzy wsparli projekt i pomogli w realizacji sesji, było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie odbyła się sesja, marka INGLOT, która zadbała o makijaże bohaterów sesji, marka Sebastian Professional, która czesała uczestników projektu oraz markaYOLO. Zdjęcia zrealizowała Katarzyna Paskuda – fotograf https://www.facebook.com/ paskudaphotography i wydawca www.photoculture.pl .

Specjalne podziękowania dla firmy ERGO HESTIA, za wypożyczenie egzoszkieletu, w którym podczas sesji wystąpił Tomasz „Kowal” Kowalski i dzięki temu przy asyście rehabilitanta mógł się samodzielnie poruszać.

Więcej o projektach OMENAA FOUNDATION na www.omenaafoundation.com i  w serwisie  www.omenaa.pl

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ