Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Gwiazdy i Mr. Teo dla Azylu pod Psim Aniołem!

Gwiazdy i Mr. Teo dla Azylu pod Psim Aniołem!

Porzucanie pupili w okresie wakacyjnym jest coraz większym problemem, dlatego gwiazdy i marka Mr. Teo postanowili otwarcie powiedzieć temu zjawisku STOP!

Uwielbiana przez miłośników psów marka odzieżowa Mr. Teo zorganizowała wydarzenie, podczas którego polskie gwiazdy malowały własnoręcznie koszulki. Trafią one na aukcję charytatywną. Całkowita kwota ze sprzedaży zostanie przekazana Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Celem akcji jest nie tylko zbiórka pieniędzy dla potrzebujących zwierząt, ale także zwrócenie uwagi na problem porzucania psów i kotów w okresie wakacyjnym.

DSC_0361-nor

Nasza marka jest bardzo mocno związana z psami. Nie chodzi tylko o nadruki, które są naszym znakiem rozpoznawczym, ale także o to, że na każdym kroku wspieramy potrzebujące zwierzęta / fot. materiały prasowe

Ambasadorami akcji zostali: Agnieszka Włodarczyk, Michał Olszański, Mikołaj Krawczyk, Marzena Rogalska, Agata Nizińska, Katarzyna Bargiełowska, Rafał Mroczek i Barbara Kurdej-Szatan – osoby o wielkim sercu angażujące się w pomoc zwierzętom.
Joanna Burakiewicz z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem alarmuje, że corocznie w okresie wakacyjnym drastycznie zwiększa się ilość porzucanych zwierząt. Nie wszystkie daje się oczywiście zauważyć. Szczególnie te porzucone, przywiązane do drzew w lasach. Nie każdemu psu udaje się umknąć spod kół samochodów na drogach. ale ilość tych, które trafiają w ręce Fundacji jest zastraszająca. Pamiętajmy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Akcję zainicjowała polska projektantka Monika Grochowska, założycielka marki Mr. Teo – opartej na miłości do pupili. „Nasza marka jest bardzo mocno związana z psami. Nie chodzi tylko o nadruki, które są naszym znakiem rozpoznawczym, ale także o to, że na każdym kroku wspieramy potrzebujące zwierzęta. Do tej pory wspieraliśmy labradory, które czekają na swój dom. Teraz chcielibyśmy się posunąć o krok dalej i zorganizować event, który nie tylko pomoże finansowo schronisku, ale także poruszy kwestię porzucania pupili w okresie wakacyjnym” – mówi Monika Grochowska

DSC_0487-nor

fot. materiały prasowe

Ambasadorzy akcji apelują przed wakacjami:

Agnieszka Włodarczyk – “Temat porzucania zwierząt w czasie okresu wakacyjnego czy przedświątecznego niestety powraca jak bumerang. Nie mieści mi się w głowie jak można zrobić coś takiego swojemu najlepszemu przyjacielowi! Przywiązywanie psów do drzew, wyrzucanie na ulicę i inne formy okrucieństwa powinny być surowo karane!
Dopóki nie jest obowiązkowe czipowanie zwierząt ciężko znaleźć sprawcę takiego zdarzenia. Nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić przez co musi przechodzić takie stworzenie zupełnie zależne od nas – ludzi. Niestety coraz częściej słysząc o dotkliwym znęcaniu się nad zwierzętami jest mi wstyd że jestem człowiekiem”
Michał Olszański – „Pies to wierny przyjaciel, najlepszy kumpel, z którym dzielisz chwile radości i smutku. I co? Porzucisz go, kiedy jedziesz na wakacje? Nie jest ci już potrzebny? Jeżeli tak rzeczywiście zrobisz, to nie nadajesz się na kumpla, pewnie nie masz przyjaciół i jesteś samotnym dupkiem. Zatem zastanów się decydując się na psa, kim jesteś. Bo właśnie nadchodzą wakacje!!! A najlepiej spędzić je z bliskimi, z przyjaciółmi, czyli z twoim psem.”
Barbara Kurdej- Szatan – „Wyrzucanie psów przed wakacjami to bardzo egoistyczny, żenujący i tchórzliwy czyn! Jak tak można! Przecież są domy wakacyjne dla psów, wystarczy odrobina chęci i przede wszystkim zdrowego rozsądku, w który u wszystkich z was wierzę…”
Agata Nizińska – „Ludzie mają bardzo małą wiedzę na temat tego, gdzie można zwierzę zostawić w czasie urlopu, stąd tak łatwo przychodzi im wyrzucanie na bruk zwierzaka, który przecież jest żywą istotką, a nie częścią wyposażenia domowego – czuje i cierpi. To szczyt głupoty i okrucieństwa, ale myślę, że to właśnie zadanie mediów – aby zwiększyć ogólną świadomość i wskazać odpowiednie rozwiązanie… Są przecież tymczasowe hoteliki dla psów, pensjonaty, znajomi, którzy chętnie przygarną zwierzę na czas urlopu.”

DSC_0283-nor

fot. materiały prasowe

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. 1 lipca obchodzony jest Dzień Psa.To idealna okazja, aby zwrócić uwagę na problem wakacyjnej bezdomności zwierząt. Tak sprawę podsumowuje zoopsycholog Aleksandra Szpaderska: „Myśląc o wakacjach z psem, opiekun zazwyczaj widzi tylko problemy. Tymczasem coraz więcej hoteli i ośrodków wczasowych chętnie gości czworonogi, a gdy konieczne jest rozstanie mamy kilka opcji. Po pierwsze zaufany przyjaciel, lub wynajęty opiekun (petsitter) może zostać ze zwierzakiem w naszym domu, co jest dla najlepszym rozwiązaniem (oczywiście poza cudownymi wakacjami z rodziną). Może też nasz zwierzak zamieszkać u tymczasowego opiekuna. Kolejnym rozwiązaniem jest hotel dla psów, który najlepiej wybrać kierując się rekomendacjami i koniecznie odwiedzić go przed podpisaniem umowy. Pamiętaj, że emocje i postrzeganie świata przez psa lub kota można porównać do trzyletniego dziecka. Nie porzuciłbyś dziecka z powodu wakacji!”

Informacja o licytacji dostępna na stronie: www.mr-teo.pl.

Partnerzy akcji: 8in1 przekazali na rzecz schroniska smycze, przysmaki, karmę i artykuły przeznaczone do pielęgnacji Magazyn Cztery Łapy przekazał smycze Flexi które zostaną przekazane adoptowanym psom.Malum, Frugo, Lola’s cupcakes, Vitella zadbały o nasze gwiazdy.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ