Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Pielęgnacja włosów  / Grzywka – sprawdź, jaka pasuje tobie. Ekspertka podpowiada

Grzywka – sprawdź, jaka pasuje tobie. Ekspertka podpowiada

Może czas na nową fryzurę?

Grzywka prosta, pasująca do twarzy podłużnej.

Grzywka – jak wybrać tę właściwą dla kształtu twarzy? / fot. Unsplash

Marzy ci się zmiana fryzury, ale nie chcesz drastycznie ścinać włosów? Zastanów się nad grzywką, która kilka sezonów temu powróciła do trendów. Jej rodzajów jest wiele i aby wybrać idealny dla siebie, warto wiedzieć, czym się charakteryzują i co robią z urodą

 

Grzywka – czy to odpowiedni wybór dla każdego?

Grzywka a gęstość włosów

W przypadku gęstych i grubych włosów grzywka nada im lekkości i odsłoni twarz.
Jeżeli chodzi o włosy rzadkie i cienkie, grzywka może sprawić, że kosmyki będą wyglądały na jeszcze rzadsze. Jeśli masz tego typu włosy, a marzysz o grzywce, postaw na delikatną, która rozchodzi się na boki. Lepiej wystrzegaj się grzywki prostej, do której zrobienia fryzjer musi użyć większej partii włosów.

Grzywka a wysokość czoła

Wysokość czoła ma spore znaczenie w doborze odpowiedniego rodzaju grzywki.
Zamaskuje ona wysokie czoło. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzą się grzywki prosta i asymetryczna. Mogą być one zarówno rzadkie, jak i gęste.
Przy niskim czole jest inaczej. Aby nie zaburzyć proporcji twarzy, warto wybrać lekką asymetryczną grzywkę, która będzie delikatnie odsłaniać czoło.

 

Grzywka – dobierz ją do swojego kształtu twarzy

Grzywka prosta

Grzywka na prosto charakteryzuje się idealnie prostą linią i występuje w dwóch wersjach – długiej i krótkiej, zwanej baby bangs.
Długa grzywka prosta zasłania całe czoło, może sięgać do linii brwi, a nawet zakrywać je. Ten typ grzywki jest odpowiedni dla twarzy owalnej, podłużnej i trójkątnej.
Krótka baby bangs zasłania natomiast niewielką część czoła, sięga maksymalnie do jego połowy. Pasuje do twarzy owalnej i podłużnej.

 

Grzywka półokrągła

Grzywka półokrągła odznacza się tym, że jest krótka na środku i stopniowo wydłuża się ku bokom. Może być długa – taka sprawdzi się przy twarzach owalnej i podłużnej – lub w wersji baby bangs, która odpowiada twarzom owalnym, okrągłym i podłużnym.

 

 

Dowiedz się:

Kształt twarzy – jak rozpoznać swój? Poradnik!

Grzywka skośna

Grzywka ukośna jest asymetryczna, czyli stopniowana od najkrótszego pasma na czole do najdłuższego z boku buzi. Do jakich kształtów twarzy pasuje grzywka na skos? Owalnych, okrągłych, podłużnych, kwadratowych i trójkątnych, choć te ostatnie może zbytnio wyszczuplać.

 

Grzywka na bok

Grzywka na jeden bok może być dłuższa lub krótsza. Jej cechą jest cieniowanie czy nawet postrzępienie kosmyków. Taki rodzaj grzywki wyszczupla buzię, a dzięki przedziałkowi na boku głowy pomaga w ukryciu asymetrii. Ta grzywka lubi się z twarzami owalnymi, okrągłymi i kwadratowymi. Może również współgrać z twarzą trójkątną, ale może także za bardzo ją wyszczuplać.

 

Grzywka na dwa boki

Curtain bangs

Curtain bangs – zwana grzywką firanką, kurtyną – to rozchodząca się na boki cieniowana grzywka. Jej najkrótsza część znajduje się przy linii skroni i delikatnie nachodzi na czoło. Dalsze pasemka wydłużają się ku żuchwie. Francuska grzywka pozwala na przedziałek zarówno na środku, jak i na boku. Można ją delikatnie zakręcić na okrągłej szczotce, aby uciekała do tyłu głowy. Zaletą curtain bangs jest łagodzenie rysów twarzy. Do jakich kształtów buzi pasuje? Do wszystkich!

 

Grzywka hollywoodzka

Grzywka w stylu Hollywood to dłuższa wersja curtain bangs. Najkrótsze pasmo znajduje się w okolicach linii nosa, kolejne kosmyki są stopniowo wycieniowane. Przedziałek może być na środku albo po boku. Grzywka ta wyszczupla i zmiękcza rysy. Żeby odsłonić buzię, można ją lekko zakręcić. Podobnie jak grzywka francuska, hollywoodzka jest odpowiednia dla każdego kształtu twarzy.

 

 

Może cię zainteresować:

Curtain bangs kochały Brigitte Bardot, Billie Eilish, Dakota Johnson. Sprawdź, czy pasuje tobie!

 

Grzywka – rzadka czy gęsta?

Grzywka rzadka

Lekka, przerzedzona grzywka charakteryzuje się tym, że tworzy ją jedynie kilka cienkich pasemek. Warto czesać ją grzebieniem, aby była sypka. Sprawdzi się przy każdym kształcie buzi.

 

Grzywka gęsta

Gęsta, gruba i ciężka grzywka, która zakrywa czoło pasuje posiadaczkom owalnych i trójkątnych buzi. W przypadku innych kształtów twarzy nada im zbytniego ciężaru, przez co uwydatni mankamenty i przyćmi urodę.

 

 

Grzywka na włosach kręconych i falowanych

Kręcone czy falowane włosy nie dyskwalifikują cię z posiadania grzywki. W zależności od twojego kształtu twarzy może być ona ścięta w linii prostej lub ułożona na jeden czy dwa boki.

 

 

Przeczytaj koniecznie:

Zakręcony poradnik – co musisz wiedzieć mając kręcone włosy?

 

Co o doborze grzywki mówi fryzjerka Katarzyna Adamczyk?

Każdej kobiecie pasuje grzywka, musimy tylko dobrze dobrać ją do rodzaju twarzy. Przy buzi owalnej mamy duże pole do popisu, bo możemy zaproponować każdy rodzaj grzywki, na przykład skośną lub na prosto. W przypadku twarzy okrągłej sprawdzi się grzywka na boki, tak zwana kurtyna, a przy twarzy podłużnej – grzywka prosta, ale nie za gęsta i nie za krótka. Jeżeli chodzi o buzię trójkątną, dobrze współgra z nią grzywka zaczesana na bok czy asymetryczna. Do twarzy kwadratowej pasują grzywki cieniowane.

 

Zainspirowałaś się i chcesz obciąć grzywkę, ale nie jesteś pewna, na jaką się zdecydować? W wyborze powinien pomóc ci dobry fryzjer.

 

Natalia Mazur

 

Zobacz również:

Jak stylizować krótkie włosy? Poznaj rady fryzjerki

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ