Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Gry zręcznościowe dla dzieci, które rozbawią całą rodzinę

Gry zręcznościowe dla dzieci, które rozbawią całą rodzinę

W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz

gra zręcznościowa Miasto Kobiet

Gry zręcznościowe i wspólne zabawy zbliżają dzieci i dorosłych / fot. Pixabay

Gry i zabawy w domu to najlepsza rzecz dla dziecka. Gry zręcznościowe dla dzieci potrafią dostarczyć wiele rozrywki nie tylko najmłodszym, ale również rodzicom. To świetna okazja do wspólnej zabawy i poruszenia nieco swojego ciała lub umysłu. Trening refleksu czy celności to świetne zajęcia rozwojowe. Poprzez zabawę dziecko ćwiczy przydatne umiejętności, a także uczy się zdrowej rywalizacji

 

Operacja ‒ gra zręcznościowa dla dzieci

Kultowa gra Operacja to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wymaga niebywałej precyzji. Gra polega na wyciąganiu narządów pacjenta i przeprowadzeniu sprawnej operacji. Nie jest to jednak prosta gra zręcznościowa dla dzieci, bowiem wystarczy jeden fałszywy ruch i nos naszego pacjenta zaświeci się na czerwono, co zasygnalizuje nam porażkę.

Gra Zgadnij Kto to

Nie jest to klasyczna gra zręcznościowa dla dzieci, jednak wymaga pewnego sprytu i detektywistycznego zacięcia. Gra polega na odgadnięciu, kto znajduje się na karcie przeciwnika. Dlatego trzeba sprytnie dobierać pytania, aby szybko rozwikłać, kto kryje się po drugiej stronie. Z pewnością spodoba się dzieciom i rodzicom, oraz stanie się świetną rozrywką na rodzinne popołudnia.

Jenga

To chyba najpopularniejsza gra zręcznościowa dla dzieci i dorosłych. Układamy wieżę z drewnianych kolców Jenga, a następnie musimy sprytnymi ruchami wyciągać klocki z konstrukcji. Jeżeli wieża upadnie, wówczas przegrywamy. Zabawa uczy cierpliwości, zręczności i mądrego planowania, toteż polecana jest już przedszkolakom.

Nadęta Rybka od Hasbro

Wydana w pięknej kolorystyce gra jest idealna dla młodszych dzieci. Gra zręcznościowa dla dzieci Nadęta Rybka od Hasbro to świetna rozrywka ‒ https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Gry_Zrecznosciowe-257.html. Przede wszystkim gra jest bardzo zaskakująca i pewnie nieraz wywoła uśmiech na twarzy uczestników. Rybka pilnuje swojego skarbu, a ty musisz go wyłowić, ale uważaj! Złap, chociaż o jeden element za dużo, a rybka zwiększy swoją objętość! Ten, kto rybki nie zdenerwuje i wyłowi najwięcej skarbów, wygrywa.

Strzelający Jeż Jeżozwierz

Kolejna ciekawa propozycja gry od Hasbro. Bardzo ładnie wydana i solidnie wykonana. Tym razem musimy uważać, aby nie zdenerwować Jeża Jeżozwierza. Ta gra zręcznościowa dla dzieci polega na rzucaniu kostką i naciskaniu noska jeża tyle razy, ile wskaże kostka. Jednak trzeba uważać, gdy Jeż Jeżozwierz się zdenerwuje, wystrzeli kolcami, a naciskający przegra rozgrywkę.

Twist & Turn ‒ inne oblicze Twistera

Przed tą grą zręcznościową dla dzieci warto się dobrze rozgrzać i rozciągnąć, bowiem nigdy nie wiemy, jaką dziwną pozycję przyjdzie nam przybrać. Kolejna propozycja dla dzieci, a jednocześnie rodziców. Zasady są proste ‒ mamy do dyspozycji dwie kostki, jedna wskazuje cześć ciała, druga kolor. To, co wypadnie, musimy wykonać. A więc lewa ręka na czerwone!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ