Sunday, April 21, 2024
Home / Kultura  / Green Zoo: Ciepły oddech miasta na zielonych ulicach

Green Zoo: Ciepły oddech miasta na zielonych ulicach

Potężna dawka różnorodnej muzyki, która rozleje się po alternatywnym Krakowie

Green Zoo Festival

Green Zoo Festival

Między 25 maja a 22 czerwca 2018 r. odbędzie się w Krakowie ósma już edycja festiwalu Green ZOO, jednej z najciekawszych imprez muzycznych nie tylko w naszym mieście, ale też w skali całej Polski

green zoo festival

iędzy 25 maja a 22 czerwca odbędzie się w Krakowie ósma już edycja festiwalu Green ZOO / fot. materiały prasowe

Green ZOO organizuje jeden z najlepszych krakowskich promotorów muzyki, firma Front Row Heroes, której szefem i pomysłodawcą jest Cyprian Buś. Działają od 10 lat i wciąż ściągają do naszego miasta ciekawych wykonawców z całego świata.

– Trzy hasła, które najlepiej opisują działalność Front Row Heroes to – jak mówi Cyprian – altruizm, ciekawość muzyki i ludzi, którzy ją grają, oraz bezkompromisowość.

Cyprian najbardziej ceni trwałe i dobre relacje z artystami, których sprowadza. To owocuje ich kolejnymi przyjazdami do Krakowa. Molly Nilsson, Screaming Famales i wielu innych występowało u nas już po kilka razy. Najmilej wspomina przyjazd Molly, na której koncerty w „Pięknym Psie” zamiast biletów… przynoszono prezenty.
–Ta koncepcja tak się spodobała, że na kolejny koncert w Warszawie pojechaliśmy z czterema pełnymi torbami z IKEA, z prezentami od sześciuset osób – śmieje się szef FRH.

Kolejnymi zaproszeniami Buś spełnia swoje marzenia – podczas najbliższej edycji festiwalu pojawi się jego ulubiony songwritter, czyli Chad VanGaalen z Calgary, ale także eksperymentalny zespół z Montrealu Yamantaka // Sonic Titan, o którego przyjazd zabiegał przez kilka lat. Główne koncerty Green ZOO odbywać się będą w klubach RE, Betel i Zet Pe Te, a zaprezentują się też inne zespoły z Kanady, USA (post harcore’owe Big UPS i postpunkowe OMNI) czy Niemiec. Większość z nich nie jest jeszcze szeroko znana, ale cechuje je elitarność i wyjątkowość, a do tego świetnie rokują. To może być ostatnia szansa obejrzenia ich w klubach na kilkadziesiąt osób.

CO: Green Zoo Festival
GDZIE: Kraków, kluby: :RE, Betel i Zet Pe Te
KIEDY: 25.05-22.06. 2018 r.
Więcej na stronie

Leszek Gnoiński

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ