Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Granit — idealny materiał do kuchni i łazienki

Granit — idealny materiał do kuchni i łazienki

Szykowny kamień do zadań specjalnych

Granit w mieszkaniu

fot. Bmak / Adobe Stock

Decydując się na konkretne elementy wykończeniowe własnych „czterech kątów”, pod uwagę musimy brać co najmniej kilka istotnych czynników. Priorytetem nie może być estetyka czy design wnętrza, chociaż oczywiście takie kryteria również mają znaczenie. Zawsze najważniejsza jest jednak funkcjonalność oraz aspekty praktyczne, które stanowią o jakości i komforcie codziennego funkcjonowania w mieszkaniu. Nic dziwnego, że inwestorzy coraz częściej decydują się na zastosowanie kamienia naturalnego. Trzeba przyznać, że granit doskonale spełnia wszystkie wymagania i wykazuje właściwości, dzięki którym z danej przestrzeni można korzystać przez długie lata, również wtedy, kiedy podlega ono wyjątkowym warunkom czy intensywnej eksploatacji

 

Granit w kuchennej przestrzeni

Mówi się, że to właśnie kuchnia jest „sercem” każdego domu. W tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, ale też wymaganie od niego należytego wykończenia. Kuchnia ma być nie tylko modna i ładna, ale również praktyczna i trwała. Co ciekawe, na remont tej przestrzeni decydujemy się najrzadziej, a zmiany tego wnętrza generują ogromne koszty. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem materiałów wykończeniowych, które będą służyć w miejscu kulinarnych wyzwań, nie można popełnić najmniejszego błędu.

 

Najważniejszy aspekt to jakość i trwałość wykończenia i wyposażenia kuchni. Granit sprawdza się więc idealnie. Wykazuje właściwości, dzięki którym korzystanie z przestrzeni kuchennej jest nie tylko wygodne i praktyczne, ale również nie przyczynia się do żadnych defektów. Granit:

 

• jest odporny na zarysowania, ścieranie, pękanie, odbarwienia,
• jest wytrzymały, biorąc pod uwagę ciężar,
• łatwo utrzymać go w czystości,
• nie wymaga specjalnej pielęgnacji ani zabiegów renowacyjnych,
• jest odporny na działanie wody, tłuste plamy i wysoką temperaturę,
• jest antybakteryjny.

 

Jego ogromną zaletą jest również to, że granit można wybierać ze względu na kolor czy wzór, dopasowując go do pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Ten naturalny kamień jest uniwersalny i zawsze modny, z powodzeniem można stosować go na podłogę, ściany oraz na blat kuchenny. Ogromnym powodzeniem cieszą się również granitowe zlewy.

Granit w wyjątkowej łazience

Czy wiesz, że większość łazienek urządzana jest w jasnym kolorze? Właśnie ten kolor kojarzy się z porządkiem, czystością, a wręcz sterylnością, do tego biel jest na tyle ponadczasowa i uniwersalna, że sprawdzi się bez względu na styl urządzonego wnętrza.

Granit doskonale sprawdza się w łazience, ponieważ jest odporny na działanie wody oraz wilgoć, nie ulega zabrudzeniom pod wpływem osadu kamiennego czy kosmetyków. Z powodzeniem można stosować go jako blat łazienkowy, jako wykończenie podłogi, obudowę wanny czy na ściany w kabinie prysznicowej. Wybierając jasny granit, inwestor ma też pewność, że design łazienki wpisze się doskonale w obowiązujące trendy.

 

Warto również wspomnieć, że klasyczny granit będzie idealny jako baza, do której można dobierać dowolne dodatki. W łazience wyjątkowo pięknie komponuje się ze szkłem hartowanym czy stalą.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ