Wednesday, May 29, 2024
Home / Kuchnia  / Gotowanie w komfortowych warunkach

Gotowanie w komfortowych warunkach

Co mamy zrobić, jeśli podczas smażenia czy gotowania kuchnia wypełnia się nieprzyjemnymi zapachami, a tłuszcz i para wodna osiadają na meblach i ścianach?

Gotowanie może być czymś więcej, niż tylko codziennym obowiązkiem. Właśnie dlatego warto kupować nowoczesny sprzęt AGD, z którego, w przypadku, gdy jest on wysokiej klasy, korzysta się z prawdziwą przyjemnością. Co jednak mamy zrobić, jeśli podczas smażenia czy gotowania kuchnia wypełnia się nieprzyjemnymi zapachami, a tłuszcz i para wodna osiadają na meblach i ścianach?

food-lunch-meal-tomatoes r

fot. materiał prasowy

Nie da się zaprzeczyć, że okap kuchenny to coś, co jest niezbędne w każdej kuchni. Zanim jednak zdecydujemy się kupić to urządzenie albo zechcemy wymienić to, z którego nie jesteśmy zadowoleni, musimy zdecydować, jaki rodzaj okapu spełni nasze oczekiwania. Chyba najważniejszą decyzją jest to czy chcemy mieć okap pochłaniacz, czy najlepszy będzie wyciąg.

Wiele przemawia za tym, by wybrać wyciąg – jest to okap bardziej wydajny, który podłączony musi być do kanału wentylacyjnego. Powietrze, które zostało zanieczyszczone, trafia do kanału kominowego i wydostaje się na zewnątrz. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie w każdym domu czy mieszkaniu można zainstalować taki właśnie okap. Jeśli mamy kominek albo kocioł gazowy, to nie zainstalujemy, niestety, okapu w formie wyciągu. Natomiast jeśli w naszej kuchni nie ma dwóch kanałów wywiewnych, to montaż tego rodzaju okapu jest możliwy, jednak utrudniony i wymaga ingerencji specjalisty, który zamontuje kratkę wyciągową.

Okapy kuchenne, które można instalować w kuchni, nie martwiąc się o różne ograniczenia, to pochłaniacze. Nie odprowadzają one pochłonięte powietrza z budynku, a filtrują je i po oczyszczeniu wtłaczają z powrotem do kuchni. Wiele modeli okapów może pracować zarówno jako pochłaniacze, jak i wyciągi.

Wybierając okap, trzeba też zadecydować, gdzie zostanie on umieszczony. Można wybrać model, który wiesza się na ścianie, między szafkami. Można też wybrać okap narożny, świetnie prezentujący się okap wyspowy, czyli przymocowany do sufitu, albo na przykład podszafkowy, znakomicie sprawdzający się w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ