Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jej Wysokość L, czyli konsultacja ze stylistką Gosią Kuniewicz

Jej Wysokość L, czyli konsultacja ze stylistką Gosią Kuniewicz

Nareszcie udało mi się umówić na spotkanie z Gosią Kuniewicz z zespołu Osy - Osobistej Stylistki. Przypomnę Wam o co chodzi - Miasto Kobiet zorganizowało konkurs na letnią stylizację i ze swojej strony zaproponowałam zestaw

Nareszcie udało mi się umówić na spotkanie z Gosią Kuniewicz z zespołu Osy – Osobistej Stylistki. Przypomnę Wam o co chodzi – Miasto Kobiet zorganizowało konkurs na letnią stylizację i ze swojej strony zaproponowałam zestaw zaprezentowany na jednej z tajskich wysepek. Po głosowaniu okazało się, że zebrałam najwięcej głosów (jeszcze raz – wielkie dzięki!) i mogłam skorzystać z profesjonalnej porady stylistki, czyli Gosi.

Gosia Kuniewicz

Zdjęcie 1 z 9

fot. Wysoka Bloggerka

 

Z nagrody ucieszyłam się podwójnie – teraz nie tylko znam wiele sztuczek, które pozwolą mi unikać wpadek stylizacyjnych w przyszłości, ale przede wszystkim dowiedziałam się na co wysokie kobiety powinny zwracać uwagę i oczywiście podzielę się z Wami tą wiedzą.

O Gosi możecie przeczytać więcej TUTAJ.

Dowód OSYbisty Pani L

Z Gosią spotkałyśmy się przy pysznej kawie (i soczku). Konsultację rozpoczęłyśmy od ustalenia, jakim typem sylwetki jestem. Spośród kilkunastu przeróżnych typów kobiecych kształtów wybrałyśmy Panią L. Jaka jest Pani L? Jest wysoka, szczupła i raczej nie ma zaokrągleń (no, nad tym ostatnim trochę popracowałam, ale w sumie podobna).

Pani L ma też swoją osobistą listę zakupów, wiele wskazówek dotyczących tego, czego powinna unikać, a także w jaki sposób podkreślać swoje walory. Wszystko to jest opisane w książce Moniki „Osy” Jurczyk Bądź boska – osobista stylistka radzi. Jak wskazuje tytuł, znajdziemy tutaj porady związane ze stylizacją, bardzo pomysłowe sztuczki dla każdej sylwetki, a także rysopisy i wskazówki dla wszystkich Pań Literek.

Kolory przyjazne Wysokiej Bloggerce

Zanim przejdę do konkretnych wskazówek dla wysokich kobiet, nie mogę pominąć sprecyzowania mojego typu urody. W Bądź boska również znajdziecie podział typów urody na pory roku, ale jako, że Monika wraz z zespołem unika przywiązywania klientki do danej palety kolorystycznej, podporządkowuje znane rodzaje dwóm nadrzędnym – Lato i Zima wiąże Typ Srebrny, natomiast Wiosna i Jesień zgadzają się w Typie Złotym. Sąsiadki mogą wymieniać się kolorami, niektóre będą dla nich bardziej twarzowe, inne mniej, a ich cechą wspólną jest kolor biżuterii. Gosia podpowiedziała mi z jakimi kolorami mogę eksperymentować (niektóre bardzo mnie zdziwiły, ale w trakcie mierzenia stylizacji, okazało się, że był to trafny wybór) – odcienie zieleni, pastele, czerwienie, szarości… Właściwie mam unikać tylko bieli. Nie planuję w nadchodzącej przyszłości zamążpójścia, więc nie martwi mnie to specjalnie.

Lista zakupów Pani L

Nie wiem jak Wy, ale kiedy słyszę hasło zakupy, mam mieszane uczucia. Jest naprawdę tak mało sklepów, w których można znaleźć coś dla nas pasującego (ach te nogawki, rękawy i proporcje ubrań), że czasami człowieka ogarnia rozpacz. Ale dzięki kilku punktom, na które powinnyśmy zwracać uwagę w poszukiwaniu stylizacji idealnej, myślę, że wyprawa do centrum handlowego nie będzie sprawiała już takiego problemu.

Jaką regułą będzie kierowała się Pani L na zakupach? Skracamy! Może nie zakamuflujemy żyrafy w tłumie, ale na pewno możemy sprawić, żeby wysoka kobieta pewna  siebie kroczyła przez ulicę, postukując obcasami. Przyjrzyjmy się kilku punktom obowiązkowym.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ