Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Gosia Baczyńska – pokaz

Gosia Baczyńska – pokaz

Warszawska odsłona kolekcji była spektakularna. Pokaz miał miejsce w plenerze na Floriańskiej w niezwykle zaaranżowanej alei drzew przed pracownią artystki.

W poniedziałek 23 czerwca 2014 roku o godzinie 21:00 w Warszawie odbył się pokaz kolekcji jesień-zima 2014/2015 Gosi Baczyńskiej – tej kolekcji, której premiera miała miejsce w lutym na Paris Fashion Week, najbardziej prestiżowym tygodniu mody na świecie.

Gosia Baczyńska - kolekcja jesień-zima 2014/2015

Zdjęcie 1 z 17

fot. WBF

 

Paryski pokaz odbył się w muzealnej sali słynnej paryskiej akademii sztuk pięknych École Nationale Supérieure des Beaux-Arts.

Warszawska odsłona kolekcji była równie spektakularna. Pokaz miał miejsce w plenerze na Floriańskiej w niezwykle zaaranżowanej alei drzew przed pracownią artystki.

Kolekcja Jesień-Zima 2014/15 to opowieść o ludziach gnanych przez historię. O ich wędrówce z Kresów na Zachód.

Gosia Baczyńska: To jest tak naprawdę historia o mojej rodzinie, która pochodzi z Kresów i musiała uciekać na ziemie odzyskane. Widzę w tym obrazie – mimo pożogi wojennej – jakąś niezwykłą malowniczość. Ci ludzie szli błotnistymi drogami, ludzie z różnych warstw społecznych : arystokraci, dawni wojskowi, chłopi, inteligenci. Stąd złoty żakard, ciemnoszara wełna, moherowa gipiura, pasiasta lama na przezroczystej organzie, szerokie spódnice, pagony, oficerskie kołnierze i ludowe wycinanki. Ta moja opowieść to spotkanie Wschodu z Zachodem.

Nieodłącznym elementem kolekcji są specjalnie zaprojektowane ordery z wyrzeźbionymi arcydziełami sztuki (Narodziny Venus Botticelliego, David Michała Anioła, Infantka Velasqueza, …) autorstwa znakomitego artysty Jarosława Potoka Potocznego. Na każdym z nich widnieje napis „Liberté pour tous”, czyli po polsku „Wolność dla wszystkich” a właściwie “Za Naszą i Waszą wolność’. Medale te zostały stworzone przy współpracy z Mennicą Polską.

Niesamowita atmosfera, której doświadczyli goście pokazu to w dużej mierze zasługa wspaniałej muzyki Wojciecha Kilara (m.in. Wielki Marsz Kawalerii, Exodus) i Fryderyka Chopina (m.in. Preludium E moll opus 28) zmiksowanej przez kompozytora i muzyka Andrzeja Smolika.

[Not a valid template]

Gosia Baczyńska zawsze kładzie bardzo duży nacisk, na jakość wykonywanych makijaży. Subtelny makijaż podkreślający słowiańska urodę, wykonany został przy współpracy z makijażystkami marki IsaDora.

W trakcie przygotowań do pokazu, wizażyści użyli kosmetyków do pielęgnacji twarzy marki Olay.

Scenerią pokazu była niezwykle filmowo zaaranżowana aleja drzew owiniętych innowacyjną folią biodegradowalną ecovio firmy BASF i podświetlonych tak, aby uzyskać efekt zaczarowanej drogi tworząc niezapomniany kadr dla najnowszego pokazu Gosi Baczyńskiej.

Kolekcję Jesień-Zima 2014/15 dopełniły pięknie wykrojone, zamszowe botki marki Kazar na cienkiej szpilce i ze szpiczastym noskiem, przyprószone płatkami złota oraz klasyczne czarne czółenka tej marki.

Kolejnym partnerem pokazu była stocznia Sunreef Yachts, światowy lider w produkcji luksusowych katamaranow-superjachtow typu „custom made”1. Firma podobnie,jak Gosia Baczyńska z powodzeniem promuje i sprzedaje swoje produkty na rynkach zagranicznych.

W trakcie after-party, goście mieli okazję degustować wspaniałe drinki na bazie nowego Ballantine’s Brazil, będącym połączeniem szkockiej whisky z brazylijską limonką.

Na tym szczególnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Cisowianki Perlage. To już kolejny raz, kiedy Cisowianka Perlage staje się partnerem wydarzeń związanych ze światem mody.

Nowym partnerem Gosi Baczyńskiej był Holistic Clinic, specjalizujący się w naturalnej medycynie estetycznej.

Patronami medialnymi pokazu byli : Vu Mag, Plejada, Viva!, Viva! Moda, Party oraz Show.

Zobacz gwiazdy na pokazie Gosi Baczyńskiej

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 카지노사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you will find 47522 more Information on that Topic: miastokobiet.pl/gosia-baczynska-pokaz/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ