Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Gorąca kulturalna wiosna w NCK

Gorąca kulturalna wiosna w NCK

Wyjątkowe koncerty, kabarety i spektakle!

Na kwiecień i maj zaplanowaliśmy dziewięć wydarzeń, z których każde zasługuje na uwagę. Wyjątkowe koncerty – Kortez Trio, Stanisława Celińska w „Atramentowym” wydaniu – po raz czwarty na naszej scenie i Koncert dla Wojtka Bellona. Kabarety z najwyższej półki – Hrabi i Jurki, na dodatek razem, Grzegorz Halama i Artur Andrus z kabaretowym recitalem. Balet pełen kolorów i komediowy spektakl o niespodziewanych kłopotach aktora-celebryty. Zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Słowianie, Preludium, NCK

Preludium to sztuka bardzo współczesna, ale jednocześnie nawiązująca do prasłowiańskich rytuałów /fot. materiały prasowe

SCENA NCK zaprasza: repertuar dla dorosłych
(kwiecień – maj 2017)

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet, Wataha, Strojone
1, 2 kwietnia (sobota, niedziela), g.19.00, Scena NCK
Twórcy widowiska za pomocą muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.
choreografia, reżyseria i projekt plastyczny: Agnieszka Glińska
muzyka: Marek „Smok” Rajss
scenariusz: Agnieszka Glińska, Marek „Smok” Rajss, Ewa Szawul
bilety: 60 zł

Hrabi, Jurki, NCK

Kabaret Hrabi to idealna propozycja dla każdego miłośnika humoru /fot. materiały prasowe

KABARET HRABI I KABARET JURKI – „Aktorem w płot”
3 kwietnia (poniedziałek), g.19.00, Scena NCK
Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki – znakomity duet. Osobno radzą sobie dość niesamowicie, co dopiero kiedy połączą siły? Będzie się działo. Każdy miłośnik dobrego humoru powinien to zobaczyć, bo warto. O aktorach można sporo, ale czy trzeba zaraz dobrze? Hrabi, i Jurki biorą takiego aktora za nogi i rzucają w płot. Żeby poczuł, że żyje. Żeby mu się chciało. Teatr, kabaret, filmy, seriale, reklamy, teledyski, wreszcie życie – wszędzie się gra. Banalne, ale jakie prawdziwe!
bilety: 80 zł

STAND UP POLSKA
21 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Stand-up Polska to grupa osób skupionych wokół idei komedii na żywo. Przekuwają swoje doświadczenia, przemyślenia i wątpliwości w występy sceniczne z pogranicza absurdu, czarnego humoru i niecodziennych odniesień. Starają się poszerzać granice komedii, oferując rozrywkę inteligentną, a ich specjalnością jest skracanie dystansu do odbiorcy, tak by każdy mógł spędzić czas jednocześnie śmiejąc się i żałując, że sam na to nie wpadł.
W widowisku wystąpią: Sebastian Rejent, Antek Syrek-Dąbrowski, Bartosz Zalewski, Błażej Krajewski, Czarek Jurkiewicz, Piotrek Szumowski.
bilety: 60 zł

Recitale kabaretowe Artura Andrusa zawsze oznaczają świetną zabawę /fot. materiały prasowe

Recitale kabaretowe Artura Andrusa zawsze oznaczają świetną zabawę /fot. materiały prasowe

ARTUR ANDRUS – recital kabaretowy
22 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Dziennikarz, artysta kabaretowy, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”, znany i lubiany konferansjer, komentator „Szkła kontaktowego”. W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia.
bilety: 80 zł

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
7 maja (niedziela), g.19.00, Scena NCK
W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowiny udział wezmą: Wolna Grupa Bukowina, Małgorzata Wojciechowska, Adam Ziemianin, Tomek Wachnowski, Janusz Deblessem.
bilety: 40 zł

PRZEBÓJ SEZONU – spektakl komediowy
12 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany z telewizyjnych reklam.
Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria, uległą asystentkę-sekretarkę i… pewnego pięknego dnia wszystko staje na głowie. To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektar twojej kariery. To przestawienie o tym, że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości, ponieważ życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania.
reżyseria: Krzysztof Jaroszyński
obsada: Elżbieta Zającówna, Artur Dziurman, Olga Borys, Andrzej Beya Zaborski.
bilety: 60 zł

STANISŁAWA CELIŃSKA – „Atramentowa” – recital
20 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Usłyszeć będzie można utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.
bilety: 85 zł

GRZEGORZ HALAMA – „Długo i szczęśliwie czyli Intymne Życie Grubasa”
21 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
Grzegorz Halama – komik, aktor komediowy, filmowy i teatralny, parodysta i muzyk. Znany ze świetnego poczucia humoru i własnego stylu. Ojciec Chrzestny polskiego stand-up’u.
Wykreował wiele postaci, a wśród nich Pana Józka (hodowcę kurczaków z Chociul), śpiewającą bakterię, czy w ostatnim czasie ochroniarza z supermarketu.
Po 5 latach urlopu wraca na scenę z nowym programem. „Długo i szczęśliwie”- to bystre obserwacje życia codziennego, podane szczerze i dowcipnie.
bilety: 50 zł

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY
Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków

BILETY I INFORMACJE
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl
www.nck.krakow.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ