Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Golić czy nie golić?

Golić czy nie golić?

Przede wszystkim dbać o higienę tych miejsc

Depilacja

fot. materiał Partnera

Zanim podejmiemy decyzję, poznajmy najważniejsze funkcje naszego owłosienia łonowego

 

Przede wszystkim włosy stanowią amortyzację i ochronę delikatnego wejścia do pochwy. Dzięki nim bakterie nie docierają do głębszych obszarów, ale jednocześnie mogą stanowić też miejsce ich rozwoju, jeżeli nasza higiena nie jest wystarczająca. Owłosienie łonowe zapewnia także odpowiednią temperaturę w miejscach intymnych i jest siedliskiem feromonów. Oczywiście jeżeli nie jesteśmy fanami owłosienia, to poprzez odpowiednią higienę i nawyki toaletowe równie dobrze możemy zadbać o zdrowie intymne tak, jak robią to nasze włosy łonowe.

 

Jeżeli decydujesz się na depilację miejsc intymnych, zwróć uwagę na to, że skóra na łonie jest delikatna. Unikaj skaleczeń skóry, ponieważ wtedy jesteś łatwiejszym celem dla wirusów przenoszonych drogą płciową. Skórę przed depilacją warto przygotować, np. peelingiem.

Natomiast w sytuacji, kiedy często miewamy infekcje intymne lub podrażnienia, lepiej zrezygnować z całkowitej depilacji i spróbować zostawić owłosienie na dłuższy czas lub je tylko przycinać. Prawdopodobnie pomoże to w zachowaniu odpowiedniej mikroflory pochwy. Tutaj z pomocą przyjdą żele intymne, które stanowią dodatkową barierę ochronną. Warto używać ich w sytuacjach, kiedy chorujemy, korzystamy z pływalni, toalet publicznych, często współżyjemy lub uprawiamy sport.

fot. materiał Partnera

Fryzura na łonie to tylko nasza sprawa, nasz komfort, nasza estetyka! Miej owłosienie takie, z jakim czujesz się wygodnie i zdrowo. Jest tylko jedna sytuacja, która może wywrzeć na Tobie przymus depilacji miejsc intymnych ‒ to przygotowanie do niektórych zabiegów chirurgicznych. Jednak pamiętaj, że bez względu na to, czy depilujemy, czy przycinamy, czy też zapuszczamy cały czas musimy dbać odpowiednio o higienę intymną.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ