Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / Muzyka  / Gogol Bordello na trzech koncertach w Polsce

Gogol Bordello na trzech koncertach w Polsce

Znamy daty

Gogol Bordello

Gogol Bordello / fot. Sanjay Sucha

Eugene Hütz urodził się w Ukrainie i jest piosenkarzem oraz liderem punkowego Gogol Bordello. Zespół wystąpi w czerwcu 2023 w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Zespoł, który charakteryzuje rzadko spotykana muzyczna siła, wyraźnie dająca o sobie znać na scenach obok System of a Down, Rancid, Dropkick Murphys, Reginy Spektor, a także nagrywająca płyty z Rickem Rubinnem i Stevem Albini.
Jako dozgonny miłośnik sceny punkowej dorastający w Ukrainie, Hütz odkrył, że jego miejsce, w którym odnajduje się najlepiej jest Lower East Side w Nowym Jorku w późnych latach 90, gdzie chodził na koncerty, a później występował w legendarnym CBGB. Nocując w apartamencie swoich znajomych i grając akustyczne koncerty w nowjoroskich barach ukraińskich, jego zespół powiększył się i stał się 8-osobowym wielokulturowym zespołem, łącząc ze sobą wschodnie, zachodnie i latynoskie tradycje.
Hütz jest niestrudzonym obrońcą ukraińskiej solidarności, działając razem z Nova Ukraina i ArtDopomoga, który również organizuje gale charytatywne z Patti Smith, The Hold Steady, Suzanne Vega, Magnetic Fields, Matisyahu.

Hütz wystąpił także w filmach artystycznych takich jak Everything Is Illuminated (Liev Schreiber) u boku Elijah Wooda oraz Filth and Wisdom wyreżyserowanym przez Madonnę.
Gogol Bordello niedawno wydali specjalną edycję ich albumu Super Taranta! na 15 rocznicę premiery, a także ich nowy album Solidaritine, gdzie jako zespół powracają do swoich hardcorowych korzeni z powiewem świeżości.

 

Gogol Bordello – koncerty w Polsce

Gogol Bordello – koncerty w Polsce

Gogol Bordello – koncerty w Polsce / fot. materiały prasowe

  • 09.06.2023 – WARSZAWA – Klub Stodoła
  • 10.06.2023 – POZNAŃ – Klub Muzyczny B17
  • 11.06.2023 – KRAKÓW – Klub Studio

    BILETY W SPRZEDAŻY NA LIVENATION.PL
    GOŚĆ SPECJALNY: DEZERTER

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ