Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Glen Hansard

Glen Hansard

Wokalista zespołu "The Frames" wystąpi u nas solo na dwóch koncertach - we Wrocławiu i Warszawie.

Glen Hansard

Glen Hansard/ fot. materiał prasowy

Wokalista zespołu „The Frames” wystąpi u nas solo na dwóch koncertach – we Wrocławiu i Warszawie.

Glen Hansard

Glen Hansard/ fot. materiał prasowy

Hansard urodził się w Irlandii i już w wieku trzynastu lat postanowił poświęcić się muzyce. W 1990 roku w Dublinie powstała grupa „The Frames”, której muzyk stał się frontmanem. Do tej pory zespół grający indie-rocka wydał sześć studyjnych albumów i zyskał sobie popularność na Wyspach i poza nimi.

Irlandczyk łączy pasję muzyczną z kinem. W 2007 roku zagrał z Markétą Irglovą w subtelnym i nastrojowym filmie „Once”. Duet, który od dawna występuje razem na scenie pod nazwą „The Swell Season”, nagrał także piosenkę „Falling Slowly”, będącą częścią ścieżki dźwiękowej do filmu. Hansard i Irglova dostali za ten utwór Oscara i stali się dzięki temu jeszcze bardziej rozpoznawalni.

Całkiem niedawno Hansard postanowił wystartować z karierą solową i w zeszłym roku ukazała się jego płyta – „Rhythm and Repose”. Krążek będący zestawem dobrze skomponowanych akustycznych piosenek został bardzo dobrze przyjęty w Irlandii i Stanach. Kompozycje zbudowane wokół gitary, pianina i smyczków niemal w każdym kawałku wpadają w melancholijny nastrój, który dzięki charyzmie i wokalnym zdolnościom Hansarda utrzymuje się jednak przed granicą pretensjonalności. Artysta bardzo dobrze sprawdza się w koncertowym wydaniu, więc fani folkowego grania nie powinni przegapić jego listopadowych występów.

Koncerty Glena Hansarda:

21.11, Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem

22.11, Warszawa, Palladium

Źródło: tixar.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Glen Hansard
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ