Monday, February 26, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Ginekologia estetyczna ‒ wszystko, co powinnaś wiedzieć

Ginekologia estetyczna ‒ wszystko, co powinnaś wiedzieć

Są takie sytuacje, gdy trzeba poszukać tej szczegolnej pomocy

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna daje szansę kobietom z dysfunkcjami stref intymnych / fot. Pixabay

Ginekologia to dziedzina medycyny kojarząca nam się z problemami natury intymnej. Jednak warto również wiedzieć, że istnieje jej odgałęzienie czyli ginekologia plastyczna (ginekologia estetyczna). Obejmuje ona wszelkie działania w obrębie pochwy pacjentek, tj.np. nacięcie krocza, odnowienie błony dziewiczej. Większość zabiegów w ginekologii estetycznej jest mało inwazyjna i wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym 

 

Ale po co właściwie potrzebne są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej? Bywają takie okresy w życiu kobiety, gdy rozwój fizyczny i zmiany zachodzące w tym procesie mogą powodować obniżenie funkcji seksualnych, a nawet dyskomfort. Czerpanie przyjemności z życia seksualnego to przywilej każdego z nas, dlatego w ramach ginekologii estetycznej proponuje się polepszenie tej sfery życia. Jakie zabiegi są wykonywane? Komu jest zalecana ginekologia estetyczna? Czy są jakieś przeciwwskazania? 

Dla kogo jest ginekologia estetyczna?

Większość kobiet chce być piękna i zdrowa. Chodzi tu o dobre samopoczucie ogólne, ale także poprawienie ich funkcji seksualnych. Ginekologia estetyczna pozwala rozwiązać problemy związane z okolicami intymnymi, dzięki czemu możemy polepszyć nasze doznania seksualne, wpływa też na ogólną poprawę wyglądu naszych stref intymnych.
Bywają sytuacje, gdy nasze życie seksualne jest niesatysfakcjonujące lub bolesne, np. wskutek przebytych porodów naturalnych, przechodzenia menopauzy, a najczęściej z powodu problemów wynikających z nietrzymania moczu. W wyniku tych problemów zachodzi w naszym organizmie szereg zmian, które wpływają na komfort współżycia.

Niektóre kobiety posiadają trwałe zmiany budowy pochwy czy warg sromowych, co jednocześnie uniemożliwia im satysfakcję z seksu, jak również powoduje różne kompleksy. Może im jednak zaradzić odpowiedni zabieg, który przywróci nasze życie na właściwe tory.
W ginekologii estetycznej lekarz wykonuje zabiegu głównie z użyciem lasera, co sprawia, że są one bezbolesne. Większość zabiegów wskazana jest w leczeniu wysiłkowego lub spoczynkowego nietrzymania moczu, w patologicznej suchości i luźności pochwy a także przeroście warg sromowych mniejszych i przy bliznach powstałych w wyniku nacięcia krocza.

Z ginekologii estetycznej może korzystać każda kobieta, która ma taką potrzebę zdrowotną lub estetyczną, choć istnieją drobne przeciwwskazania do zabiegów. Należą do nich ciąża i karmienie piersią, infekcje narządów płciowych, miesiączka w dniu wizyty, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi czy krwawienia z dróg rodnych o nieznanym pochodzeniu. Jeśli nie posiadasz tych dolegliwości, zawsze warto przed wizytą skonsultować się z lekarzem prowadzącym, czy zaleca dany zabieg.

Zabiegi ginekologii estetycznej

Korzystając z ginekologii estetycznej możesz znaleźć naprawdę szeroką paletę zabiegów, dostosowanych do twoich potrzeb. Są wśród nich między innymi labioplastyka (jako jedna z nielicznych wykonywana w znieczuleniu ogólnym), rewitalizacja warg sromowych, plastyka pochwy, zabieg liftingu krocza, poporodowa plastyka krocza, rewitalizacja pochwy, powiększenie punktu G. Możliwe są także takie zabiegi, jak ujędrnienie punktu g, zabiegi odtworzenia błony dziewiczej. Możesz również wykonać plastykę warg sromowych, zmniejszyć wargi sromowe i zmniejszyć napięcie pochwy.

 

Zabiegi oferowane przez naszą Klinikę wpisują się w potrzeby wielu kobiet. Wykonujemy np. zabieg labioplastyki, czyli zabiegi szeroko pojętej plastyki warg sromowych wraz z modyfikacją jej kształtu i wielkości. Zabieg dedykowany jest kobietom z asymetrycznymi lub zdeformowanymi wargami sromowymi. Zabieg chirurgiczny w tym przypadku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa ok 60-90 min, a szwy są samowchłanialne.

Wykonujemy także popularne zabiegi hymenotomii oraz hymenoplastyki. Pierwszy wykonywany jest z przyczyn medycznych i polega na usunięciu twardej od urodzenia błony dziewiczej, która utrudnia rozpoczęcie życia seksualnego. Zabieg drugi to odtworzenie błony dziewiczej, i wykonuje się go u pacjentek, które z przyczyn religijnych czy kulturowych chcą ponownie posiadać błonę.

Klinika wykonuje też np. zabieg powiększenia punktu G. Polega on na wstrzyknięciu tłuszczu własnego pacjentki lub kwasu hialuronowego we właściwe miejsce na ścianie pochwy, aby okresowo zwiększyć doznania seksualne pacjentki. Efekt zabiegu utrzymuje się mniej więcej przez rok. Sam zabieg trwa ok 20 min i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zalety ginekologii estetycznej

Głównym plusem ginekologii estetycznej jest to, że zabieg wykonywany jest zazwyczaj bezboleśnie, mało inwazyjnie, najczęściej za pomocą specjalnego lasera do stref intymnych. Rekonwalescencja po zabiegu jest krótka i nie wymaga  wyrzeczeń ani rezygnacji z aktywności, choć w niektórych przypadkach zalecana jest kilkutygodniowa abstynencja seksualna i stosowanie dodatkowych kremów do czasu zagojenia się rany (ma to miejsce np. przy zabiegach związanych z niwelowaniem dyskomfortu po nacięciu krocza).

Decyzja o zabiegu przywraca pewność siebie i komfort psychiczny pacjentki. Usuwając niedogodności wpływa na to, że juj życie intymne staje się bardziej satysfakcjonujące. Nawet jeśli nie zmagasz się z długotrwałą chorobą, jak nietrzymanie moczu, czy nietypową budową pochwy, a tylko masz takie życzenie i chcesz coś w sobie polepszyć, możesz zdecydować się na zabiegi z ginekologii estetycznej, choć oferta zabiegów skierowana jest szczególnie do pacjentek z dysfunkcjami zdrowotnymi. To głównie one potrzebują pomocy i odbudowania nadziei, że życie miłosne może się stać zadowalające.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ