Thursday, May 30, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Fanaberia czy znak czasu?

Fanaberia czy znak czasu?

Ginekologia estetyczna to coś więcej, niż tylko poprawianie urody – bardzo często to także leczenie intymnych dolegliwości, takich jak np. nietrzymanie moczu.

Femmalium jako jeden z pierwszych gabinetów w Polsce oferuje swoim pacjentkom kompleksową opiekę z zakresu ginekologii estetycznej. / fot. fotolia

Ginekologia estetyczna to coś więcej, niż tylko poprawianie urody – bardzo często to także leczenie intymnych dolegliwości, takich jak np. nietrzymanie moczu.

Femmalium jako jeden z pierwszych gabinetów w Polsce oferuje swoim pacjentkom kompleksową opiekę z zakresu ginekologii estetycznej. Dzięki terapii z użyciem Lasera Fotona ER – -YA G wstydliwe dolegliwości związane z rozluźnieniem pochwy lub nietrzymaniem moczu nie stanowią już problemu. Incontilase to nowoczesna, bezbolesna metoda lecząca wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg wykonywany jest w Femmalium MED SPA pod kontrolą lekarza specjalizującego się w leczeniu dolegliwości z zakresu ginekologii estetycznej.

Femmalium jako jeden z pierwszych gabinetów w Polsce oferuje swoim pacjentkom kompleksową opiekę z zakresu ginekologii estetycznej. / fot. fotolia

Femmalium jako jeden z pierwszych gabinetów w Polsce oferuje swoim pacjentkom kompleksową opiekę z zakresu ginekologii estetycznej. / fot. fotolia

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Skąd się bierze?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu zazwyczaj spowodowane jest rozciągnięciem pochwy, zwiotczeniem jej ścian i osłabieniem mięśni Kegla (czyli mięśni dna miednicy), czego skutkiem jest zmiana nachylenia kąta cewki moczowej. Zazwyczaj ta przypadłość dotyczy kobiet po porodzie lub po menopauzie, zdarza się jednak, że cierpią na nią również kobiety z otyłością lub po przebytych infekcjach układu moczowego.

Leczenie metodą Incontilase

Wysiłkowe nieotrzymanie moczu leczone jest przy pomocy Lasera Fotona ER -YA G metodą Incontilase i polega na przywróceniu napięcia oraz sprężystości mięśni dna miednicy i górnej ściany pochwy. Podczas leczenia za pomocą wiązki światła lasera obkurczona zostaje cewka moczowa i przednie ściany pęcherza. Zabieg wykonywany jest przez lekarza i jest w pełni bezpieczny.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Trwały efekt zabiegu Incontilase kształtuje się po upływie miesiąca, natomiast pełne rezultaty możemy obserwować po 12 miesiącach od wykonanego zabiegu. Do wyleczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wystarcza jeden zabieg laserem Fotona. Zespół rozluźnienia pochwy pojawia się wraz z wiekiem I dla wielu kobiet jest to istotny problem – obniża satysfakcję seksualną, sprawia, że czują się skrępowane i mniej atrakcyjne, utrudnia im kontakty intymne. Dzięki terapii z użyciem Lasera Fotona ER -YA G ten krępujący problem może przejść do historii. Drugi, dostępny zabieg w Femmalium Med SPA to Intimalase, inaczej bezbolesna metoda lecząca zespół rozluźnienia pochwy. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą lekarza ginekologii estetycznej.

Zespół rozluźnienia pochwy- skąd się bierze?

Pod wpływem przebytych porodów, a także wraz z upływem wieku, w układzie rozrodczym zachodzą różnego rodzaju zmiany jak np. osłabienie zwieracza cewki moczowej czy też zmniejszenie liczby komórek mięśni gładkich w ścianach pochwy. Tkanki w narządach rozrodczych tracą swoją elastyczność, stają się zwiotczałe. Wiele kobiet odczuwa to, jako poszerzenie pochwy, co wpływa na jakość życia seksualnego, u niektórych zaś zmiany te mogą być połączone z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Jak wygląda leczenie metodą Intimalase?

Zespół rozluźnienia pochwy leczony jest przy pomocy lasera Fotona Er-YAG metodą Intimalase i polega na przywróceniu napięcia i odpowiedniej elastyczności błony śluzowej pochwy. Podczas leczenia laserem Fotona dochodzi do nieablacyjnego napięcia oraz obkurczenia pochwy. Pierwsze efekty zabiegu Intimalase można zauważyć już po miesiącu od wykonania zabiegu. Rezultatami można się cieszyć nawet przez 2 lata lub dłużej- w zależności od indywidualnych cech pacjentki. Efekty mogą zostać przedłużone dzięki regularnym ćwiczeniom mięśni Kegla.

Odzyskaj swoją kobiecość – zaufaj specjalistom.

Więcej o ginekologii estetycznej: 12 416 16 40 lub info@femmalium.pl Zapraszamy również na konsultacje do salonu Femmalium MED SPA w Krakowie, ul. Poznańska 8. oraz na naszą stronę www.femmalium.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • KasiaEm 5 grudnia, 2016

    Też jestem zwolenniczką takich rozwiązań. Ginekologia estetyczna może kilka lat temu była jeszcze tematem tabu, ale teraz- kobiety coraz częściej się decydują na korzystanie z jej usług. I wcale mnie to nie dziwi, bo ja np. dlugo walczylam z nietrzymaniem moczu i dopiero krótki zabieg w szpitalu Medicover pomógł mi raz na zawsze pozbyc się tej uciazliwej dolegliwosci. 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ