Sunday, April 21, 2024
Home / Kultura  / Gimnastyka słowiańskich czarownic w Krakowie

Gimnastyka słowiańskich czarownic w Krakowie

W dniach 22-23 sierpnia w Akademii Jogi odbędą się warsztaty słowiańskiej gimnastyki, która wykorzystuje doświadczenie przodków oraz moc kobiecego kręgu.

W dniach 22-23 sierpnia w Akademii Jogi odbędą się warsztaty słowiańskiej gimnastyki, która wykorzystuje doświadczenie przodków oraz moc kobiecego kręgu. Ćwiczenia związane z tradycją starożytnych Słowian działają jak psychoterapia, pobudzając do działania nie tylko ciało, ale i umysł.

gimnastyka-slowianska

Pod wpływem ćwiczeń zmienia się nasz wygląd – oczy nabierają blasku a sylwetka kobiecych kształtów. Gimnastyka zwiększa również możliwości naturalnego zajścia w ciążę, dlatego kobiety starające się o dziecko, często upatrują w niej szansę na zostanie matką / fot. materiały prasowe

Warsztaty, które odbędą się w Krakowie pod koniec sierpnia poprowadzi instruktorka z Rosji, Julia Winogradowa. Uczennica znanej białoruskiej trenerki, Oksany Pawłowskiej od 4 lat zajmuje się uwalnianiem kobiecej energii. Zanim odkryła siłę kobiecości, ćwiczyła aikido i chodziła w spodniach. Słowiańska gimnastyka pozwoliła jej, tak jak innym uczestniczkom, zmienić sposób myślenia i zacząć korzystać z predyspozycji, które „zafundowała” nam natura.
Gimnastyka, nazywana pieszczotliwie „gimnastyką czarownic”, jest elementem słowiańskiej tradycji ludowej. Wykorzystywane w niej połączenie czarów i magii, pozwalało kobietom nabrać blasku oraz emanować wewnętrznym pięknem. Towarzysząca ćwiczeniom ideologia wpływa na sposób, w jaki uczestniczki już po pierwszym treningu zaczynają postrzegać siebie oraz otoczenie. Według głównych założeń, każda kobieta powinna być nie tylko atrakcyjna i uwodzicielska, ale także musi odnaleźć w sobie siłę, by chronić swoich bliskich.
Gimnastyka słowiańska jest jedną z nielicznych aktywności fizycznych skierowanych wyłącznie dla kobiet. W odróżnieniu od jogi, tai chi oraz sztuk walki, nie odpowiada na potrzeby mężczyzn, skupiając się w pełni na kobiecości i sile damskiej przyjaźni. Ćwiczenia najlepiej wykonywać na boso, nie ubierać stanika, nie wiązać włosów. Wszystko po to, by dobrze poczuć ruch. Według Giennadija Adamowicza, odtwórcy systemu kobiecej gimnastyki, istnieje 27 podstawowych figur. Indywidualny zestaw ćwiczeń pozwala każdej kobiecie, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, brać udział w treningu. Gimnastyka czarownic pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Pozwala na lepsze zrozumienie własnych potrzeb, aktywacje kobiecej intuicji oraz uzyskanie wewnętrznej wolności. Pod wpływem ćwiczeń zmienia się nasz wygląd – oczy nabierają blasku a sylwetka kobiecych kształtów. Gimnastyka zwiększa również możliwości naturalnego zajścia w ciążę, dlatego kobiety starające się o dziecko, często upatrują w niej szansę na zostanie matką.
Jeśli i Ty chcesz poczuć prawdziwą magię płynącą ze swojego wnętrza to masz niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach słowiańskiej gimnastyki. Zmiana myślenia i uwolnienie subtelnego piękna gwarantowane! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://www.facebook.com/events/1449184712060781/.

Filmiki z dokładnymi instrukcjami wykonywania ćwiczeń znajdziecie pod linkami:

GÓRNY ŚWIAT „KIEŁEK” – https://youtu.be/-3JcqXUB5Nc
ŚREDNI ŚWIAT „PIEŃ” – https://youtu.be/FTNeDAhigZg
DOLNY ŚWIAT „KĘPA” – https://youtu.be/P0caXsVgnL4

Jeśli chcecie poszerzyć swoja wiedzę na ten temat koniecznie wejdźcie na stronę:
http://blowminder.com/2015/04/16/gimnastyka-czarownic/.

Paulina Krawiec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ