Thursday, April 25, 2024
Home / Moda  / Trend alert! Geode Nail Art to prawdziwy hit na Pintereście

Trend alert! Geode Nail Art to prawdziwy hit na Pintereście

Nadążasz za nowościami w manicure?

geode nail art

Czym charakteryzuje się Geode Nail Art? / fot. Karolina Grabowska / Pexels

Szukasz pomysłu na nową stylizację paznokci? Wszystkie dotychczasowe zdobienia wydają ci się nudne? Sprawdź, co to jest Geode Nail Art, jak wykonać te modne paznokcie i poznaj 5 naszych propozycji na stworzenie tego rodzaju manicure

 

Geode Nail Art – modne paznokcie 2022

Inspiracją do stworzenia Geode Nail Art były geody – czyli wnętrza mas skalnych, w których znajdują się minerały. Wiele osób przypisuje geodom właściwości uspakajające i poprawiające koncentrację. Niektórzy kupują je jako ozdoby do domu, ponieważ pięknie prezentują się na półkach lub nawet jako biżuterię. Geody zainspirowały także manicurzystki na całym świecie, które z powodzeniem odtwarzają ich tajemniczy i błyszczący wzór na paznokciach. 

 

Na Geode Nail Art składają się kolory, które pojawiają się wśród minerałów w naturze – zielenie, brązy, fiolety oraz błękity. Na paznokciach wzory te muszą być błyszczące, by oddać charakter minerałów. Często stosowane są więc lakiery ze złotymi i srebrnymi drobinkami, metaliczne i połyskujące. Gotowy wzór wygląda zupełnie jak lekko falisty masyw skalny, wewnątrz którego odnaleziono minerały.

 

Zobacz także: Uczulenie na hybrydy – i co dalej?

 

Geode Nail Art – jak wykonać?

Jak wykonać Geode Nail Art? Ten rodzaj manicure to połączenie trendu marmurkowego i metalicznego. Nie jest trudny w wykonaniu, choć sposobów na jego zrobienie jest naprawdę wiele. Wystarczy wybrać kolor bazowy, którym często jest milky pink – czyli bladoróżowy. Następnie wybieramy kolory geody – może być to np. zieleń i biel. Lakierem malujemy niestaranne fale wzdłuż paznokcia, a w pustych miejscach dodajemy drugi kolor. W miejscu łączenia się ze sobą kolorów pociągamy lekko metalicznym lub brokatowym lakierem, aby dodać naszej geodzie blasku. 

 

Ten pomysł na stylizację paznokci będzie doskonale wyglądał zarówno w połączeniu z elegancką stylizacją, jak i do wersji na sportowo, której zdecydowanie doda klasy. Coraz więcej inspiracji tym trendem pojawia się w mediach społecznościowych, będzie to więc najprawdopodobniej bardzo modny manicure 2022 roku. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji z wykorzystaniem motywu Geode Nail Art.

 

Geode Nail Art – inspiracje

Ten sposób zdobienia paznokci jest bardzo ciekawy i różnorodny, dlatego pojawiło się już wiele sposobów na jego wykonanie. Oto nasze inspiracje:

 

1. Nieregularne Geode nail Art

To piękne zdobienie charakteryzuje drobne szaleństwo – wzory nie mogą być wykonywane jak od linijki, by nie stracić swojego uroku. Nie muszą też pojawiać się na całych paznokciach – wystarczy, że pokryją ich fragment, dając tym samym iluzje spoglądania wewnątrz pięknej, mineralnej geody.

 

 

 

2. Wzory na wybranych paznokciach

Wiele kobiet, gdy już opanuje tworzenie tego pięknego wzoru, ma ochotę używać go już przez cały czas. Piękny efekt daje również minimalizm – na przykład w formie zastosowania wzoru tylko na dwóch paznokciach. Przykuwa wtedy uwagę, jednocześnie stanowiąc tylko delikatny element dekoracyjny.

 

 

3. Geode Nail Art z kryształami

Wzór Geode można dowolnie łączyć, by stworzyć efekt, który będzie najlepiej odpowiadał naszym upodobaniom. Przykładowo, można wykreować kompozycję ze wzoru ombre, geode, french manicure, a także lakierów metalicznych, błyszczących i kryształków. W końcu po to mamy taki wybór lakierów i zdobień, by z nich korzystać.

 

 

4. Geode Nail Art w wersji pastelowej

Nie każdy lubi brokat i błysk, dlatego trend geode pojawia się w różnych, unowocześnionych wersjach – także w prostym stylu. Poniżej nieregularne linie nadal przypominają wnętrze kamienia, tym razem jest on jednak jak z pastelowej bajki. 

 

 

5. Pełne geody

Wzór geod nie musi być tylko fragmentem zdobienia – możemy też wykonać geode nail art, które wygląda zupełnie jak wnętrze kamienia z błyszczącymi minerałami. Łatwo stworzyć go z nieregularnych linii w różnych kolorach, a na środku umieścić brokat lub kryształki, które będą sprawiały wrażenie głębi.

 

 

Sprawdź też: Spalone włosy – jak je uratować? O rady pytamy trycholożkę

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ