Tuesday, March 5, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / GeekGoesChic.Co finalistą prestiżowej nagrody

GeekGoesChic.Co finalistą prestiżowej nagrody

Polski blog GeekGoesChic.Co finalistą prestiżowego konkursu WGSN Global Fashion Awards 2015.

Polski blog z pogranicza mody i nowych technologii został wyróżniony przez największą na świecie organizację specjalizującą się w prognozowaniu trendów w modzie – WGSN. GeekGoesChic.Co został nominowany w kategorii Best Digital Innovation. Rozdanie WGSN Global Fashion Awards 2015 obędzie się 14 maja 2015 roku w Londynie.

Geek Goes Chic

Poza artykułami Kasia Gola organizuje spotkania branży modowej z technologiczną, podczas których wynalazcy, przedsiębiorcy, marketingowcy, naukowcy oraz przedstawiciele branży modowej opowiadają o swoich doświadczeniach w adaptacji technologii w budowaniu marki modowej. / fot. materiał prasowy

Założony w 2011 roku blog, opisujący możliwości wykorzystania nowych technologii w branży modowej został nominowany do prestiżowego konkursu WGSN Global Fashion Awards. Autorka GeekGoesChic.Co – Kasia Gola – rywalizuje o nagrodę w kategorii Best Digital Innovation z markami Topshop, Primark i El Pacio de Hierro. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 14 maja w Londynie.

W poprzednich latach w konkursie wyróżnieni zostali między innymi Christopher Bailey (Burberry), Karl Lagerfeld, Nicholas Kirkwood, Net-A-Porter.com czy Erdem. Zwycięzcy wyłaniani są przez panel ekspertów z całego świata. Proces trwa w dwóch etapach, wyniki prezentowane są podczas oficjalnej gali w Londynie.

Na blogu publikowane są pomysły oraz inspiracje na wykorzystywanie nowych technologii, takich jak druk 3D, hologramy czy internet rzeczy w modzie. Poza artykułami Kasia Gola organizuje spotkania branży modowej z technologiczną, podczas których wynalazcy, przedsiębiorcy, marketingowcy, naukowcy oraz przedstawiciele branży modowej opowiadają o swoich doświadczeniach w adaptacji technologii w budowaniu marki modowej. Spotkania organizowane są w dwóch miastach – w Krakowie i Warszawie. Partnerami spotkań są Google oraz należący do Deutsche Telecom – hub:raum.

(źródło: mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ