Thursday, May 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / To tam zamieszkają Lewandowscy. Miasteczko okrzyknięte „gejowskim rajem”

To tam zamieszkają Lewandowscy. Miasteczko okrzyknięte „gejowskim rajem”

Już wkrótce Lewandowscy zamienią Wursta na paellę

Lewandowscy na tle panoramy Sitges

Zdjęcia Anny i Roberta Lewandowskich / fot. OTCF, zdjęcie Sitges / fot. Canva

Opinię publiczną zelektryzowała informacja o najgłośniejszym transferze tego lata. FC Barcelona zrekrutowała nowego pracownika, a to oznacza wyprowadzkę Lewandowskich z Monachium. Gdzie zamieszkają Ania, Robert i ich córki?

 

Gdzie zamieszka Robert Lewandowski z rodziną?

W sieci pojawiła się informacja, gdzie zamieszka Robert Lewandowski z rodziną, aby mieć „blisko” do pracy. Nie w stolicy Katalonii, a w miejscowości oddalonej od niej o 35 kilometrów. Sitges to piękne miasto na zachód od Barcelony. Ktoś napisał, że to przedmieścia Barcelony. Doceniam fantazję. Precyzyjniej, z Pl. Catalunya w Barcelonie do Sitges jest około 38 km. To właśnie tu, według doniesień medialnych, zamieszka rodzina Lewandowskich. Nie znalazłam informacji o tym, w której części miasta.

sitges kamienice i uliczki

Sitges / fot. Aneta Juszczuk

Jest wybór.

Można zamieszkać tuż przy plaży, gdzie są piękne stare z domy z przełomu XIX i XX wieku. Mieć pod oknami tłumy przechodniów. I przejść tylko przez ulicę i bulwar, aby cieszyć się wodą i piaskiem. Szeroki bulwar ciągnie się przez około 2,5 km wzdłuż plaży, od kościoła de Sant Bartomeu przez Santa Tecla do pól golfowych.

Dalej od centrum, na wzgórzach znajdują się (znaczenie nowsze) domy z pięknymi widokami na morze. Ale jeżeli chcemy
cieszyć się urokami miasta, to już nas czeka mała wyprawa. A uroków jest dużo.

Wiele restauracji, klubów, kawiarni. Miasto żyje cały rok. Nie ma tu „martwego” sezonu. Może dlatego, iż nie jest to miasto bogate w wielkie hotele. Znaczna większość to małe butikowe hoteliki, mieszkania i domy na wynajem.

Raczej niemasowa turystyka. I raczej bardziej zamożni turyści.


Zobacz też:

Ile kosztuje obiad Lewandowskiej?

 

Sitges postrzegane jest jako „raj dla gejów”

sitges karnawał

Sitges / fot. Aneta Juszczuk

Duży wpływ na ekonomię Sitges ma the pink pound. Jest to miasto bardzo przyjazne osobom LGBT. Tak samo często można tu spotkać trzymające się za ręce pary homoseksualne jak i heteroseksualne.

Sitges to miasto z wieloma różnymi rozrywkami. W sierpniu odbędzie się La Festa Major. W październiku International Fantastic Film Festival of Catalonia, The Sitges Zombie Walk. Carnaval de Sitges też zapewnia wiele atrakcji czy Sitges Gay Pride lub Rally Internacional de Coches de Época Barcelona-Sitges.

Miłośnicy architektury docenią wiele pięknych domów i innych budynków np. Casa Bacardí – Sitges – to tu są korzenie
rodziny Bacardí.

A to nie wszystko.

karnawał w Sitges

Sitges / fot. Aneta Juszczuk

Miło jest też po prostu posiedzieć wieczorem na plaży (z butelką wina lub bez) i obserwować morze lub przechodniów. Znajomi Katalończycy twierdzą, że dla nich czasem wystarczy spędzenie jednego dnia w Sitges, aby złapać trochę wakacyjnego „ducha”. Lubujący się w pieszych wycieczkach mogą przejść się wzdłuż brzegu i torów kolejowych, aż do Vilanova i la Geltrú, zatrzymując się na urokliwych zatoczkach jak np. Platja de l’Home Mort.

jedzenie w sitges

Sitges / fot. Aneta Juszczuk

Dojazd do Barcelony? Bez problemu autem (dwie drogi dojazdowe), pociąg i autobus (1 godzina do Pl. Catalunya) i
taxi. Autobusem też można dojechać na lotnisko (Terminal 1) i pociągiem (Terminal 2). Ceny biletów do Barcelony (też na lotnisko) – są uwzględnione w cenniku dla trzeciej zony. Barcelona prowadzi przez miejscowość Castelldefels, gdzie mieszka/mieszkał Messi. Co wspólnego może jeszcze mieć Lewandowski i Messi oprócz miejsca pracy? W Sitges jest hotel należący do Messiego – MiM Sitges.

Aneta Juszczuk

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ